"Stop, závada na brzdách" - prosím o radu

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
AlesK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 24.07.2010 14:39
Bydliště: Teplicko

"Stop, závada na brzdách" - prosím o radu

Příspěvek od AlesK »

Ahoj všichni je to asi týden co se mě to stalo po prvé. Po dojetí domů a parkování se objevilo "Stop, závada na brzdách". Pak to bylo v poho a dnes znovu, Kontroloval jsem brzdovku a té je tam dost. Jediné co jsem si všiml, že při šeplánutí brzdového pedálu se brzdová světla rozsvítí pak někdy zhasnou a zase rozsvítí, spíše náhodně. Mohl by tuto závadu způsobovat brzdový spínač pedálu včetně hlášky "Stop, závada na brzdách". Nebo co by to mohlo být. Předem dík za rady.
Jinak auto je to G IV, 10/1999 4motion 1,9 TDI 66KW.

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: "Stop, závada na brzdách" - prosím o radu

Příspěvek od falko1983 »

Většinou když byla závada na brzdovém spínači rozsvítila se kontrolka EPC ale pokud ti po šlápnutí na brzdový pedál nesvítí trvale brzdová světla tak to vypadá že to bude spínač.Nicméně by bylo nejlepší zjistit přesnou závadu na VAGu
VW GIV 1.6 16V

bumpkin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 413
Registrován: 06.10.2008 19:33
Bydliště: Praha 9

Re: "Stop, závada na brzdách" - prosím o radu

Příspěvek od bumpkin »

Já si stejně myslím,že ta závada pochází od kontroly hladiny brzdové kapaliny,protože nevím o žádném jiném senzoru,který by tuto hlášku dokázal vyvolat. Nutně to ale nemusí zanamenat jen nízkou hladinu,ale třeba závadu v tom plovákovým spínači,případně někde mezi přístrojovkou a tím plovákem.

Uživatelský avatar
AlesK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 24.07.2010 14:39
Bydliště: Teplicko

Re: "Stop, závada na brzdách" - prosím o radu

Příspěvek od AlesK »

Ahoj kluci, tak brzdový spínač prozatím očištěn a tím brzdová světla svítí pořád po sešlápnutí pedálu. Plovák brzdovky jsem proměřil a ten maká jak má. A jinak jsem zjistil, že čidlo nádobky při správné hladině rozpíná, tzn. že při odpojení plováku by závada neměla být. Ale já ji tam mám pořád. Napadá někoho něco? Na Vag se jen tak nedostanu. tak nějakou jinou radu by někdo neměl?

Uživatelský avatar
AlesK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 24.07.2010 14:39
Bydliště: Teplicko

Re: "Stop, závada na brzdách" - prosím o radu

Příspěvek od AlesK »

Nikdo nic :cry: :cry: :cry:

Uživatelský avatar
AlesK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 24.07.2010 14:39
Bydliště: Teplicko

Re: "Stop, závada na brzdách" - prosím o radu

Příspěvek od AlesK »

Ahoj tak dnes jsem to měl na Vagu a nic moc jsme nezjistili. Pouze sporadická závada na zadním čidle ABS. Ale nevíte někdo náhodou jestli by s touto závadou nemohlo mít společného to, že auto bylo dříve 4 motion ale když jsem to koupil tak zadek už byl zdemontován, ale občas Vag napíše chyba komunikace se zadkem. Může to mít vliv na hlášení na polodotu STOP Závada na brzdách. A případně jde nějak v ŘJ nastavit vypnutí toho zadku aby to nespalo závadu chyba komunikace se zadkem? Dík za nápady.

bumpkin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 413
Registrován: 06.10.2008 19:33
Bydliště: Praha 9

Re: "Stop, závada na brzdách" - prosím o radu

Příspěvek od bumpkin »

Hele to je divný. Ta hláška se rozsvěcí jenom když nemaká ABS a to by ti současně svítila i kontrolka ABS,nebo když je málo kapaliny. A nebo když je nějaká závada na obvodu pro kontrolu brzd. kapaliny.Posílám servisní postup.
Přílohy
PDFC-Podvozek.pdf
(507.33 KiB) Staženo 292 x

Uživatelský avatar
ctvrta
Profík
Profík
Příspěvky: 929
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWary
Kontaktovat uživatele:

Re: "Stop, závada na brzdách" - prosím o radu

Příspěvek od ctvrta »

pokud je to sporadicky tak muze normalne ABS fungovat porad. spis zalezi jestli se tam ta chyba objevi po vymazani znovu kdyz to napise STOP Zavada na brzdach. kdyz to napise znovu to cidlo ABS tak by to mohlo bejt ono. bud spinavy nebo KO

Uživatelský avatar
AlesK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 24.07.2010 14:39
Bydliště: Teplicko

Re: "Stop, závada na brzdách" - prosím o radu

Příspěvek od AlesK »

Ahoj, tak levé zadní čidlo ABS mám včudu od podzima :oops: zatím nebyl čas ho vyměnit. Ale od tý doby jsem už najel hodně a vždy v poho. Ale asi tak před 14ti dny, od tý doby co jsou mrazy, to začalo sporadicky psát STOP .... bla bla. Může na to mít vliv teda jen to čidlo, nebo něco ve spojitosti s tím zdemontovaným zadkem. Nebo čeho se mám chytit. Už mě to se.. Ani nevím kolik je stupňů spotřebu nic. Pořád jen svítí STOP. Dík za nápady a rady.

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: "Stop, závada na brzdách" - prosím o radu

Příspěvek od DworiBak »

jelikož ted kola dost často prokluzují a diky špatnýmu čidlu nedokáže posoudit tak je možnost že to i tím čidlem bude

Uživatelský avatar
matasimek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 772
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravák su ze Zlínska

Re: "Stop, závada na brzdách" - prosím o radu

Příspěvek od matasimek »

nedávno sem vezl na stk golfa IV rv 2001, při měření emisí mi slečna v přijmu servisu nakoukla do svolávacích akcí VW a zjistila že se má měnit modul ABS-zdarma, akce VW, možná bys mohl do značky at ti dle vinu zjistí jestli tam nespadá i tvuj vuz ...

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“