Sportovní podvozek - stavitelný, pevný Golf/Bora

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
AlkyTOM
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1967
Registrován: 13.12.2009 10:49
Bydliště: VWýchod

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od AlkyTOM »

jj dražší jo, ale myslím že by se vyplatila...a tvrdší? Tu tréningovou si i spodvozkem (po výměně motoru za serii) vzal nějakej 55let starej strejda na normál ježdění, a stou Fábulí jezdí šéfova stará na nákupy, jen se vyndala skořepina a vrátila origo sicna :wink:
Now: :-P
Ex:
Bora Variant 16V
Touran 1.9TDI
Golf MK4 1.6SR
Golf MK3 1.8i

Uživatelský avatar
Vokys
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 234
Registrován: 12.08.2010 22:25
Bydliště: Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od Vokys »

serie by mela mit 38,5cm od stredu kola k lemu ;)
http://vokalek.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrázek

Uživatelský avatar
ctvrta
Profík
Profík
Příspěvky: 929
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWary
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od ctvrta »

trenink za normalniho provozu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Tak pokud chces aby to bylo v podstate na vsechny typy silnic, neco to vydrzelo a dalo se s tim jezdit i do prace tak podle me jedine KONI FSD. jsou sice dost mastny ale stoji to za to.

neni to uplne na fest rozmlaceny silnice ale na klasicky klikaty hrbolaty cesky silnici si myslim ze to bude velkej plus a pak i na rovny silnici v zatackach dostatecne ztvrdnou. jestli to chces fakt na lesni cesty tak dej cerveny KONI special a moc je neutahuj. ty jsou i za dobrej peniz a urcite prezijou to auto. snizeni bych dal 30-40mm vic urcite ne.

styblow
Řidič
Řidič
Příspěvky: 129
Registrován: 13.08.2010 20:41
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od styblow »

Zdravim.
Vcera jsem to nevydrzel a hodil jsem novy kolesa na auto. Rozmer 205/40 17. Vznikla mi mezi lemem a gumou pekna dira. Coz jsem cekal, ale ne zas tak neco brutalniho. Chtel bych najit nejaky univerazalni reseni, aby to auto vypadalo jako auto a ne jak nejaky off road, abych nedrel vsude o zem, a aby se trosku zachoval komfort z jizdy. Co jsem to tak promeroval, tak by to chtelo minimalne 5cm dolu. Napadli me tyto reseni: prodat gumy a zkusit koupit vyssi profil, dat samotny pruziny (ale co jsem tu docetl, tak pry nejvetsi blbost) a nebo komplet podvozek, ale takovy rany za podovozek, na kterym budu jezidt do prace a zpet se mi moc nechce davat. Nebo kola prodat a koupit naky 18", jestli by to problem vyresilo.
Budu moc vdecny za nejaky navrhy a napady.
Dekuji

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od VWMysak »

18" Ti nepomůžou, musíš to prostě snížit, jiný řešení není. Bud pevný podvozek nebo štelovák, je toho tu spousta, tak si to pročti a určitě najdeš to co si představuješ. :wink:
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

styblow
Řidič
Řidič
Příspěvky: 129
Registrován: 13.08.2010 20:41
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od styblow »

VWMysak píše:18" Ti nepomůžou, musíš to prostě snížit, jiný řešení není. Bud pevný podvozek nebo štelovák, je toho tu spousta, tak si to pročti a určitě najdeš to co si představuješ. :wink:
Jasny cely forum podvozek kola mam precteny od zacatku. Vsude se pise neco. Treba, ze uz tech -50 cm je dost, ze se dre spodkem, problemy se sjizdaky do podzemnich garazich. Pak v zime se strasne lehko zapadne. Jizda v kolejich po brise. Pak, ze nejlepsi varianta tech -35mm, zachova se komfort a neni to moc dole, ale jak koukam na tu diru, tak tech -35mm by podle me nebylo ani poznat. Autem jezdim kazdy den na stavbu, nerad bych kazdy den hledal nekde kryt od motoru :D. Ma treba smysl kupovat pouzitej stelovatelnej podvozek?

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od VWMysak »

Tak já třeba jsem si koupil použitej štelovák, udájně měl najeto 1500km a od března na něm jezdim a i ted v zimě a pohoda.
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
AlkyTOM
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1967
Registrován: 13.12.2009 10:49
Bydliště: VWýchod

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od AlkyTOM »

styblow : tak já osobně bych začal pneumatikama : 205/40 jsou doost nízký gumy, pokud to FAAKT nechceš servat dolů :D tak je dej pryč...
Já pár měsíců odjezdil na R17 s 205/45 a pružinama údajnejch 60/40 a na pohled to bylo přijatelnější :
Obrázek
Jasně bylo to tvrdší, ale ušlo to...
ale pak jsem zjistil že potřebuju nutně níííž :lol:
Now: :-P
Ex:
Bora Variant 16V
Touran 1.9TDI
Golf MK4 1.6SR
Golf MK3 1.8i

styblow
Řidič
Řidič
Příspěvky: 129
Registrován: 13.08.2010 20:41
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od styblow »

Porad vymejslim jakej rozmer. Jestli zachovat tu siri nebo dat sirsi? Co byste doporucili? Docela se mi zamlouva 225/45 17.

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od VWMysak »

Pneu se řeší zde :arrow: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=74&t=142690" onclick="window.open(this.href);return false;

... hlavně rozměr se odvíjí od šířky disku, což si nenapsal kolik máš, tak těžko radit.
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

styblow
Řidič
Řidič
Příspěvky: 129
Registrován: 13.08.2010 20:41
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od styblow »

Jj dik procteno.
Sire disku je 8J.

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od Storm »

205/40 už je na 17'' docela málo. To už ti bude i tachometr proměřovat přes povolenou toleranci.
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

styblow
Řidič
Řidič
Příspěvky: 129
Registrován: 13.08.2010 20:41
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od styblow »

To jo je to mensi viz:
http://www.e-pneu.cz/rozmery_pneu.php?s ... _pneu_a=17" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Romek18
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Havl. Brod

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od Romek18 »

Ahoj chlapi, koupil jsem si Golfa naftu, sníženého o 45mm. Chci se zeptat nevíte kde sehnat místo toho plastového krytu motoru plechovej. Díky za rady.

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od Storm »

Projdi zdejší nabídku v bazaru, občas tam je, jeden je tady http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=138115" onclick="window.open(this.href);return false; ale to už asi nebude aktuální. Dej si inzerát do poptávky nebo zajdi do VW, ale tam to bude za trochu jiné peníze :)
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“