Co je to za kontrolku?

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Draffix
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 28.01.2011 13:56
Bydliště: Ostrava

Co je to za kontrolku?

Příspěvek od Draffix »

Zdravím, mám takový amatérský dotaz. Když otočím klíčkem začne to na mě blikat "Servis bitte" či tak něco a poté mi bliká ta značka pod spotřebou benzínu co mám v kroužku na obrázku. V manuálu to není a nevím ani co to znamená ani co s tím mám dělat. Neví někdo co to je? :(

Obrázek
VW Golf 1.6 G4, 74kw

Uživatelský avatar
sapik88
Profík
Profík
Příspěvky: 979
Registrován: 29.10.2009 12:48
Bydliště: Brno - venkov - Drásov

Re: Co je to za kontrolku?

Příspěvek od sapik88 »

servise bitte ti bliká proto, protože uplynul buď rok, nebo 15 tis. km od poslední výměny, respektive od posledního vymazání servisního intervalu, přes VAG jednoduše smazat

* je symbol vločky, a upozorňuje tě na to, že je tepota pod 4°C tuším a že to může namrzat

jinak ještě to service bitte jde změnit, aby to n ebe mluvilo česky, máš tam nastavenou němčinu

Uživatelský avatar
Draffix
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 28.01.2011 13:56
Bydliště: Ostrava

Re: Co je to za kontrolku?

Příspěvek od Draffix »

Já si myslel že je to teplota ale nebyl jsem si jist, takže ta vločka mě jenom varuje? Nebo je třeba se na něco i mrknout? Jinak vím že to jde změnit, ale nevím jak to nastavit z němčiny, opět VAGem?
VW Golf 1.6 G4, 74kw

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Co je to za kontrolku?

Příspěvek od majrek001 »

jj jen varuje že hrozí námraza
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
sapik88
Profík
Profík
Příspěvky: 979
Registrován: 29.10.2009 12:48
Bydliště: Brno - venkov - Drásov

Re: Co je to za kontrolku?

Příspěvek od sapik88 »

jj, opět VAGem, když seženeš někoho kdo ho má, ti to udělá během chvilky, a vločka je jen informativní, ještě když je teplej a pak to klesá, tak ti to při tuším +4°C zahlásí gong, a oběví se ta vločka

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: Co je to za kontrolku?

Příspěvek od Storm »

V manuálu je jasně psáno vnější teplota s výstrahou náledí. Tedy jak už bylo psáno, jak klesne teplota pod +4,5°C, tak to nepříjemně pípne a rozsvítí se ta vločka.
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

Uživatelský avatar
Maly
Závodník
Závodník
Příspěvky: 580
Registrován: 01.04.2008 13:35
Bydliště: Veřovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Co je to za kontrolku?

Příspěvek od Maly »

cau vidim ze resite budiky mam dotaz mam ve svym GIII budiky z GIV a mam zapojeny palubak jenze jak se ted koukam nevim jestli ho teda mam nebo ne pac ja ho mam misto hodin tam mi lita spotreba teplota atd. a najednou tady je fotka s dysplejem uprostred co tam ukazuje teplotu atd. a na bych budikach tam mam kontrolky to je nejak vic typu tech budiku? diky

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Co je to za kontrolku?

Příspěvek od vtuni »

když by jsi tou toršku hledatl tak by jsi zjisitl že existují 3 typy pal PC. v G-IV
základní MFA- v hodinách o máš ty
a pak budíky s FIS (malým nebo velkým) poloDOT viz obrázek zde, nebo maxiDot tj dvakrát tak velkej displej, přes celý to středový pole
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
Maly
Závodník
Závodník
Příspěvky: 580
Registrován: 01.04.2008 13:35
Bydliště: Veřovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Co je to za kontrolku?

Příspěvek od Maly »

vtuni píše:když by jsi tou toršku hledatl tak by jsi zjisitl že existují 3 typy pal PC. v G-IV
základní MFA- v hodinách o máš ty
a pak budíky s FIS (malým nebo velkým) poloDOT viz obrázek zde, nebo maxiDot tj dvakrát tak velkej displej, přes celý to středový pole
videl jsem tetnto odkaz tak sem se zeptatl tady vim ze kdybych hledal tak bych neco nasel ale ja nehledal a poradil jsi mi tak ti teda pekne dekuju :wink:

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“