1.4 TSI DSG "bzucanie"

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
trendline
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 14.02.2011 20:54

1.4 TSI DSG "bzucanie"

Příspěvek od trendline »

Caute, mam 1.4 /90kw/ TSI DSG a po nastartovani v interieri niekolko minut pocut kratke pravidelne tlmene bzucanie - ako keby sa nastavovala nejaka elektronika, je to kratky bzucavy zvuk a je jedno ci auto stoji alebo ide a tiez je jedno aky rezim ma prevodovka nastaveny. Myslite ze je to normalne? Pytam sa preto, lebo na Octavii II DSG som nidky nic take nepocul, ani na susedovom 1.4 TSI Golfe VI s manualom. Dakujem vsetkym za postrehy a rady.

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: 1.4 TSI DSG "bzucanie"

Příspěvek od Pantani »

Z tvýho příspěvku jsem tak nějak ale nepochopil, proč to tipuješ na převodovku...
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

trendline
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 14.02.2011 20:54

Re: 1.4 TSI DSG "bzucanie"

Příspěvek od trendline »

Myslim si to preto, lebo auto je nove, najazdene cca 500km a v podobne novom Golfe ale s manualom po nastartovani absolutne ziadne taketo zvuky nepocut. Pride mi to ako keby sa nieco stale nastavovalo

Mariuss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 20.04.2010 09:09

Re: 1.4 TSI DSG "bzucanie"

Příspěvek od Mariuss »

To nebude prevodovkou, taky jsem si toho vsiml a mam 1.6 TDI s manualem. Tusi nekdo co to je? Vzdycky mam pocit, jak kdybych mel v aute bombu a tikal mi cas :D

trendline
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 14.02.2011 20:54

Re: 1.4 TSI DSG "bzucanie"

Příspěvek od trendline »

Ja som nikdy nic take za cely zivot nepocul, preto som sa radsej opytal. Robi to hlavne vtedy ked auto dlhsie potoji, napr. cez noc. Chcel som to aj nahrat a hodit sem video ale nic na nom nepocut kedze ide dost tlmeny, rychly, pravidelny zvuk. Najviac by som to prirovnal k zvuku, ako keby ste pustlai ostrekovace a nebola v nich voda. Rukami mi preslo vela Golfov aj inych aut ale toto som nikdy nepocul este

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: 1.4 TSI DSG "bzucanie"

Příspěvek od mefix »

Nahráj zvuk na dej ho ke stažení. Není to nabíjení?

trendline
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 14.02.2011 20:54

Re: 1.4 TSI DSG "bzucanie"

Příspěvek od trendline »

tu je link

http://www.youtube.com/watch?v=dmOYdwgf ... r_embedded" onclick="window.open(this.href);return false;

miromen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 29.07.2009 08:55

Re: 1.4 TSI DSG "bzucanie"

Příspěvek od miromen »

Vždyť to je uplně normalni zvuk. Tohle děla i mě a podle mě je to načitani ŘJ.
1.2 TSI 77kw

TraI
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 15.09.2010 12:07

Re: 1.4 TSI DSG "bzucanie"

Příspěvek od TraI »

kolega - autor tématu - ten zvuk tady popsal trochu jinak,než co slyším na zvukové nahrávce. Jediné, co ze zvuku motoru vyčnívá jiného, je podle mého ucha takový spíš elektronický zvuk, rozhodně nepravidelné, tedy občasné několikrát se třeba opakující elektronické pisklavé zabzučení. To moje 1.2 TSI dělá po startu skoro pravidelně také, je pravda, že spíše jenom po trochu delším odstavení (alespoň na noc). Nevím co to je a proč, ale už si z toho hlavu nedělám a docela se mi to líbí, takové sci-fi star-wars pod kapotou :D Kdyby to bylo od ŘJ, je takový vědecký :lol:

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“