Pokles výkonu u 1.9 TD....

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL, Libang

Odpovědět
Uživatelský avatar
FNT_Jergi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha/Káraný
Kontaktovat uživatele:

Pokles výkonu u 1.9 TD....

Příspěvek od FNT_Jergi »

Zhruba před rokem mi odešlo u 1.9 TD turbo, tak sem sehnal jiný, vyměnil a nějakej čas to šlo normálně....teď ale poslední dobou začal klesat výkon, turbo točí, na poslech nevykazuje problém, sepíná kdy má, tak nevim jestli je to opět turbem nebo něčim jinym. Už sem vyměnil všechny filtry, vzduchovej palivovej atd., ale pořád to neni ono. Rychlosti se musej zbytečně vytáčet a nějak obzvlášť to nejde za plynem. Nemáte někdo podobný zkušenosti? Popřípadně nevíte jestli se nedá nějak turbo poštelovat, jestli nemůže bejt nějaký rozházený, takže funguje ale ne tak jak by mělo?
TUNING FORUM http://www.tuning-forum.org" target="_blank

Uživatelský avatar
Dag
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Dag »

Já mám pokles výkonu,když semi to ohřeje a je venku teplej vzduch. Všichni říkaj, že mi odchází paliv. čerpadlo. Vento 1.9td

Uživatelský avatar
FNT_Jergi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha/Káraný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FNT_Jergi »

To je na ho... já to mám línější pořád, ať studený nebo ne....například na pětku to musim točit jako blázen abych to vytáhnul alespoň na 130 km/h Já typuju něco s turbem, ale nevim co, protže kaput snad neni, to jsem zažil a bylo to o dost horší ještě....
TUNING FORUM http://www.tuning-forum.org" target="_blank

Uživatelský avatar
phobos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 102
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od phobos »

Dag píše:Já mám pokles výkonu,když semi to ohřeje a je venku teplej vzduch. Všichni říkaj, že mi odchází paliv. čerpadlo. Vento 1.9td
no to by me zajmalo co ma teplej vzduch spolecnyho s cerpadlem

Uživatelský avatar
bulbus
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 430
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokles výkonu u 1.9 TD....

Příspěvek od bulbus »

FNT_Jergi píše:Zhruba před rokem mi odešlo u 1.9 TD turbo, tak sem sehnal jiný, vyměnil a nějakej čas to šlo normálně....teď ale poslední dobou začal klesat výkon, turbo točí, na poslech nevykazuje problém, sepíná kdy má, tak nevim jestli je to opět turbem nebo něčim jinym. Už sem vyměnil všechny filtry, vzduchovej palivovej atd., ale pořád to neni ono. Rychlosti se musej zbytečně vytáčet a nějak obzvlášť to nejde za plynem. Nemáte někdo podobný zkušenosti? Popřípadně nevíte jestli se nedá nějak turbo poštelovat, jestli nemůže bejt nějaký rozházený, takže funguje ale ne tak jak by mělo?
by mě zajímalo jak poznám turbo na h***o, já mám taky vento 1,9td do kopečků líny, rovinky+200kg zátěž tak 140-150km/h mám najeto 265 000km

Uživatelský avatar
FNT_Jergi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha/Káraný
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokles výkonu u 1.9 TD....

Příspěvek od FNT_Jergi »

bulbus píše:
FNT_Jergi píše:Zhruba před rokem mi odešlo u 1.9 TD turbo, tak sem sehnal jiný, vyměnil a nějakej čas to šlo normálně....teď ale poslední dobou začal klesat výkon, turbo točí, na poslech nevykazuje problém, sepíná kdy má, tak nevim jestli je to opět turbem nebo něčim jinym. Už sem vyměnil všechny filtry, vzduchovej palivovej atd., ale pořád to neni ono. Rychlosti se musej zbytečně vytáčet a nějak obzvlášť to nejde za plynem. Nemáte někdo podobný zkušenosti? Popřípadně nevíte jestli se nedá nějak turbo poštelovat, jestli nemůže bejt nějaký rozházený, takže funguje ale ne tak jak by mělo?
by mě zajímalo jak poznám turbo na h***o, já mám taky vento 1,9td do kopečků líny, rovinky+200kg zátěž tak 140-150km/h mám najeto 265 000km
No nevim jestli to poznám, ale už jsem zažil turbo v perfektní kondici, pak turbo odpálený a od doby co mám turbo nový, ikdyž jetý, tak se výkon samosebou podstatně zlepšil, ale už nedosahuje kvality toho prvního původního turba....pak je otázkou co mám přesně řešit, protože jinak už jsem vyměnil ledacos....dřív to jezdilo perfektně zátah do kopce byl bez problému, na dálnici se to dalo vytáhnout i se zátěží na 150 i při nikterak extrémích otáčkách a za plynem to šlo dál....teď vytáhnou to na 150, tak mám pocit že se mi rozskočí motor....fakt nevim....
TUNING FORUM http://www.tuning-forum.org" target="_blank

Uživatelský avatar
bulbus
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 430
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokles výkonu u 1.9 TD....

Příspěvek od bulbus »

FNT_Jergi píše:
bulbus píše: by mě zajímalo jak poznám turbo na h***o, já mám taky vento 1,9td do kopečků líny, rovinky+200kg zátěž tak 140-150km/h mám najeto 265 000km
No nevim jestli to poznám, ale už jsem zažil turbo v perfektní kondici, pak turbo odpálený a od doby co mám turbo nový, ikdyž jetý, tak se výkon samosebou podstatně zlepšil, ale už nedosahuje kvality toho prvního původního turba....pak je otázkou co mám přesně řešit, protože jinak už jsem vyměnil ledacos....dřív to jezdilo perfektně zátah do kopce byl bez problému, na dálnici se to dalo vytáhnout i se zátěží na 150 i při nikterak extrémích otáčkách a za plynem to šlo dál....teď vytáhnou to na 150, tak mám pocit že se mi rozskočí motor....fakt nevim....
kolik stojí repasovaný turbo?

Uživatelský avatar
FNT_Jergi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha/Káraný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FNT_Jergi »

No čéče, repas stojí podle rozsahu repasu....je to zhruha 8000,- ale i víc. Já reapasovaný nekupoval, koupil jsem starší ale funkční....
TUNING FORUM http://www.tuning-forum.org" target="_blank

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“