Sportovní podvozek - stavitelný, pevný Golf/Bora

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od VWMysak »

No a to není takovej ranec co by se nevyplatil.Hm? já mám taky jen ramena a tyčky stabíku.
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od bear »

ty PF udávají 2x větši životnost a určitě nestojí 2x tolik co origo.
kdysi jsme to srovnávali a origo sada (teď plácnu z hlavy) stála 5400kč a ty PF 6800kč takže pokud je pravda s 2x větší životností taky si myslím že se vyplatí. a mohu říct že když se to dalo na celý auto tak to auto ztvrdlo tak o 300%.

Sicco
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1365
Registrován: 02.10.2009 11:03

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od Sicco »

katsi píše:však jestli jsem to pochopila správně investoval by do ramen a zbytek v serii s čímž bych i souhlasila 8)
přesně tak :)
Naposledy upravil(a) Sicco dne 08.02.2011 08:33, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
FreeMaroStyle
Řidič
Řidič
Příspěvky: 160
Registrován: 16.04.2008 17:19
Bydliště: Prostřední Bečva
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od FreeMaroStyle »

Včera mi přišly PF na cele auto :) cena 67ookč,- Teda nepřišly mi 2 do kosti stabilizatoru protože je v Anglii neměli vyrobene asi :-/ ... takže sem platil míň. Ale jinak mi přišly na: 2xzadní náprava, 2x přední náprava, 2x do ramen, 1x motor, 1x někam dozadu k stabiku to už nevim ted kam to bylo.. a 2 co jsoou na sport.stabilizatoru necham co mi přišly se stabikem. :) Ve čtvrtek to budu nandavat i s novym podvozkem, tak pak napišu jake to je oproti seriovym silentblokům.
exVw Corrado 1.8i G60 118kW & exVw Golf IV 1.9TDi 85kW AJM
Vw Polo 6R 1.2 HTP & BMW 1er M-Packet

Uživatelský avatar
FreeMaroStyle
Řidič
Řidič
Příspěvky: 160
Registrován: 16.04.2008 17:19
Bydliště: Prostřední Bečva
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od FreeMaroStyle »

Tak silentbloky PF vyměněny, auto je uplně luxusní a s tím sport.stabilizátorem se to ani nehne do zatáček :D Teď mužu říznout vážně cokoliv a vím že nemám šanci to převrátit na střechu :D ... Tlumiče FK super - ve srovnání s VMaxx pohodlnější. Akorát je to tak de*ilně nízko že až tam dám ty 18" tak to asi budu muset malinko přizvednout.
exVw Corrado 1.8i G60 118kW & exVw Golf IV 1.9TDi 85kW AJM
Vw Polo 6R 1.2 HTP & BMW 1er M-Packet

Uživatelský avatar
Davi01
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 361
Registrován: 15.09.2010 22:10
Bydliště: Pilzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od Davi01 »

Ahoj kluci jenom takova otazka :D dal sem podvozek JOM stočeno skoro na max,na konec zavitu schazi asi 10mm. Musel sem dat jinej stabik pac na Mk4 1.8T de stabik pres poloosu a na levy strane skrtala :D jak jinak. Po montazi stabiku sem zjistil ze origo tycko sou moc dlouhy :D :D Uz pred tim sem koupil stelovaci ale ty nesli stejne tolik stocit,takze nastoupila flexa a COčko :D ale musim rict ze vse funduje jak ma,nikde nic neklepe ani nedre ;) Jak to mate vyreseny vy? Myslim ze tuten problem nastava jen u 1.8T :)
Přílohy
19022011465.jpg
Golf mk 4 1.8 Turbo GTI

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od vtuni »

já mám problém u 1,8T vyřešenej sportovním stabilizátorem o průměru 26mm od HaR :mrgreen:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
Bodas1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 29.09.2010 18:24
Bydliště: Hradec Králové

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od Bodas1 »

Ahoj potřeboval bych radu.
Na léto jsem koupil 17" kola a chtěl bych to i trošičku snížit tak -35 až -40. Najezdím tak 10000km ročně a nechci do toho moc dávat, vyplatí se koupit celý podvozek (v mém případě cenově JOM) nebo jn pružiny? A nechat stávající tlumiče, i kdyby měli mít sníženou životnost... Prosím poraďte, chci do toho dát tak 5000Kč.

Díky

Uživatelský avatar
Vokys
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 234
Registrován: 12.08.2010 22:25
Bydliště: Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od Vokys »

Tak joma, nevim co s tim kazdej ma nechat stary vytekly tlumice a podriznout pera... to delali kluci se skodovkama a favoritama.. takže si kup radši už toho joma ;) napiš Zvířátkovi, plno klubáků má od něj podvozky včetně mě ;)
http://vokalek.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrázek

Uživatelský avatar
Bodas1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 29.09.2010 18:24
Bydliště: Hradec Králové

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od Bodas1 »

Nebude ten JOM zas moc tvrdej? Myslel jsem že ty kratší péra a origo tlumiče by byly komfortnější??
Nebo to je na pohodlí jedno?
Taky jsem přemejšlel jestli pevnej -40 nebo stavitelnej? Kolik to tak poslat dolu aby to pěkně vypadalo a nechalo se s tím normálně jezdit po okreskách a horších cestách?

Uživatelský avatar
Vokys
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 234
Registrován: 12.08.2010 22:25
Bydliště: Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od Vokys »

vem si štelovák, shoď to 3,5cm a uvidíš ;) tvrdší to bude to je jasný, ale jom je měkoučkej oproti opravdovým sportovním podvozkům který stojej od 10 000,- a víš... a jestli se rozhoduješ jestli pevnej nebo štelovák, tak ti většina z nás poradí asi štelovák protože s pevnym nic neuděláš... V zimě si to budeš chtít dát víc nahoru a na léto zase níž... ale to je každýho názor... tady na těch silnicích je to za trest... Někdo má pevnej a je tak spokojenej ;)
http://vokalek.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrázek

Uživatelský avatar
zviratko
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10523
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moje zlatá Praha .........
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od zviratko »

Davi01 píše:Ahoj kluci jenom takova otazka :D dal sem podvozek JOM stočeno skoro na max,na konec zavitu schazi asi 10mm. Musel sem dat jinej stabik pac na Mk4 1.8T de stabik pres poloosu a na levy strane skrtala :D jak jinak. Po montazi stabiku sem zjistil ze origo tycko sou moc dlouhy :D :D Uz pred tim sem koupil stelovaci ale ty nesli stejne tolik stocit,takze nastoupila flexa a COčko :D ale musim rict ze vse funduje jak ma,nikde nic neklepe ani nedre ;) Jak to mate vyreseny vy? Myslim ze tuten problem nastava jen u 1.8T :)

Já bych zkusil tyčky třeba z BMW

Obrázek
*
®
*
VW, Audi shop & zubehör : http://www.vwaudishop.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

♀♂

14. VW Golf meeting Podroužek 2o19
*

Uživatelský avatar
AlkyTOM
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1967
Registrován: 13.12.2009 10:49
Bydliště: VWýchod

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od AlkyTOM »

:arrow:zvířátko fajn nápad :idea: :!:
Now: :-P
Ex:
Bora Variant 16V
Touran 1.9TDI
Golf MK4 1.6SR
Golf MK3 1.8i

Sicco
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1365
Registrován: 02.10.2009 11:03

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od Sicco »

chtěl sem se zeptat než se pustím do výměny podvozku, budu potřebovat stahovák na pružiny nebo se bez něj obejdu? jde mi o to jestli dostanu vepředu celý tlumič ven a vzadu pružinu bez stahováku.

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od VWMysak »

Obejdeš. Vzadu ubec stahovák nepotřebuješ a vpředu taky ne. Akorád bude trošku problém u pravého (spolujezdce) tlumiče, ten jde blbě kvůly silné poloose, která se opře o nápravnici a chybí fakt málo aby si ten tlumič vymlátil ven. :lol: pomůže dát plný rejt a prostě to s toho dostat násilým.
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“