Vybíráme ALU kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
bulbus
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 430
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybíráme ALU kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od bulbus »

Storm píše:Za normální situace možná dobrý, ale jak se dostane člověk na silnici do nějaké krizovky, tak o těch pár metrů kratší brzdná dráha se může hodit :wink:
hele měl jsem vento, značkový gumy a brzdná dráha jako prase, páč to auto nahowno brzdí.
Bora je našláplá, takže i s čínou zabrzdí rychleji než to vento, je to jen o úhlu pohledu.
A taky si myslím že všechno je o stylu jízdy, ču*ák zůstane ču*ákem :lol:
Navíc si říkám že za zkoušku to stojí, určitě dám info jak se gumy chovají, jak na mokru tak na suchu..navíc si nemyslím že michelin a podobný gumy jsou něčim vyjímečný, platíš jenom za značku, a pokud značková guma vydrží o 10tkm víc a je 3xx dražší tak o tom asi nemá cenu dál přemýšlet

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: Vybíráme ALU kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od Storm »

Tak ale musíš pořád srovnávat gumy na jednom autě, dobrý brzdy jsou fajn, ale když ta guma ztratí adhezi, tak ti jsou k ho*nu. A rozdíl v těch značkách určitě je. Ano Michelin je dražší a rozdíl mezi třeba levnějšími Dunlopy nebo Bridgestony nebude moc velký, tam fakt platíš za značku, ale mezi nějakou čínou a výše zmiňovanými značkami už rozdíl bude znatelný. Ale na stylu jízdy taky samozřejmě záleží. Na zimu mám Micheliny Alpin a už jsem je taky utrhl v zatáčce na sněhu a to bylo při malé rychlosti.
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

Uživatelský avatar
bulbus
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 430
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybíráme ALU kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od bulbus »

no já měl na zimu mišelinky a moc happy jsem z nich nebyl, zkusil jsem semperitky a mile mě překvapily, ale jak říkám, dneska gumy dorazily, zítra jdou na auto, tak pak hodím echo :good:

Uživatelský avatar
bulbus
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 430
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybíráme ALU kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od bulbus »

tak od včerejška nazuto, vyážení bez problému, max 25g nutno podotknout že kola mají už hodně za sebou. Co mě překvapilo je tuhost boků pneu (obouvalo se hůř než pneu na moto) ale je to nejspíš daný vystužením pneu. Každopádně na pneu zatím najeto cca 200km, stihl jsem jak sucho tak mokro. Pneu nehučí, pěkně drží na cestě a to i na mokru, nepozoroval jsem horší brzdný účinek. Momentálně můžu říct, že co se vlastností týče, tak se pneu jeví lépe než continental sportcontact které byly na autě před tím. Co zatím není jasný je životnost...ale jak říkám zatím najeto pouze cca. 200km. Další zkušenosti určitě napíšu :smoke:

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybíráme ALU kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od jurod »

Co tam máš za elektrony?
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
bulbus
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 430
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybíráme ALU kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od bulbus »

jurod píše:Co tam máš za elektrony?
18x8j, origo audi, ET 38

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybíráme ALU kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od jurod »

Tak 25g vyvážení to máš potom super... Já dával myslím i 50g na úplně nové elektrony i pneu.
Mám ale 19".
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
bulbus
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 430
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybíráme ALU kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od bulbus »

jurod píše:Tak 25g vyvážení to máš potom super... Já dával myslím i 50g na úplně nové elektrony i pneu.
Mám ale 19".
mě to taky překvapilo a to dost..no uvudíme jaká bude životnost, ale první dojem je OK

Uživatelský avatar
bulbus
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 430
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybíráme ALU kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od bulbus »

tak na gumách najeto něco málo přes 3000km, pneu drží jak na suchu, tak na mokru, kraje se zatím drží, teď jsem s nima byl v chorvatsku, a ani to nevypadá že by se nějak extrémně sjížděly. Zatím to vypadá že by mohly klidně i dvě sezony dát. Takže zatím spokojenost :good:

Sicco
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1365
Registrován: 02.10.2009 11:03

Re: Vybíráme ALU kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od Sicco »

měl bych dotaz, koupil jsem podložky a k tomu jsem chtěl 50mm šrouby (potřebuju 48mm, ale takové nejsou), ale poslali mi 45mm, může to být problém, že jsou kratší o 3mm? vrátit to nebo to namontovat i tak?

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Vybíráme ALU kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od vtuni »

ty 3 mm podle mě nehrajou roli.. ty šrouby jdou skrze náboj ..takže jestli ti z náboej čumí 6mm nebo 3 je dle mýho buřt
asi by ty 50mm byly lepší.. ale z těch 3mm bych si těžkou hlavu nedělal... v každým případě bych se na to ale podíval... jak to vychází a aby byl šroub skrz...(tj nebyl krátkej tak moc že bude končit v náboji)
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Sicco
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1365
Registrován: 02.10.2009 11:03

Re: Vybíráme ALU kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od Sicco »

už sem si je byl vyměnit, ten doplatek 30Kč za delší šrouby je lepší než někde ztratit kolo :mrgreen:

Uživatelský avatar
mikyna
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 24.06.2010 20:38
Bydliště: Rakovnicko

Re: Vybíráme ALU kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od mikyna »

Sicco píše:už sem si je byl vyměnit, ten doplatek 30Kč za delší šrouby je lepší než někde ztratit kolo :mrgreen:
:good:

Uživatelský avatar
Milok89
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 30.07.2010 23:13
Bydliště: Rychvald

Re: Vybíráme ALU kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od Milok89 »

zdravím,měl bych dotaz ohledně kol keskin kt7 9x17 et30 jake by na tyto kola byly nejvhodnější gumy? Na stránce elektrony.cz mi doporučujou gumy 235/40 r17. byl by problém kdybych tam dal menší pneu? díky
VW Golf IV GTI 110Kw
VW Passat B5.5 1.8t 110Kw
VW Golf V 1.9 Tdi 77 Kw
VW Golf 7 1.6 Tdi 77Kw
Škoda Superb 3 1.6 Tdi 88Kw
VW Golf 7 1.4 Tsi 110Kw

Sicco
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1365
Registrován: 02.10.2009 11:03

Re: Vybíráme ALU kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od Sicco »

kdybys dal 225 nebo 215 tak by byly víc do áčka, ten doporučený profil je ale divný, na 17" bývá profil 45 a ne 40, který je na 18".

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“