chyba - climatronik

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
MMATES
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 332
Registrován: 29.09.2009 18:58
Bydliště: Cadca- Kysuce

chyba - climatronik

Příspěvek od MMATES »

caftee..vypisuje mi na climatroniku chybu 4F7...co to je???dikyyy

uz som zistil ze je to chyba: ,, Nastavovač mísicí klapky"...co s tym nevietee????? :( :?:

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: chyba - climatronik

Příspěvek od Goauld »

Je to klapka co teplyho/studenyho vzduchu, chyba může být jenom sporadická, to bys poznal na VAGu, zkus to vymazat a za tyden se podivat jestli tam znvu bude. I tak by to ale chtělo podívat se VAGem. Protože rozdělávat to jenom tak je zbytečny, chyba bude zřejmě dočasná.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
MMATES
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 332
Registrován: 29.09.2009 18:58
Bydliště: Cadca- Kysuce

Re: chyba - climatronik

Příspěvek od MMATES »

Goauld píše:Je to klapka co teplyho/studenyho vzduchu, chyba může být jenom sporadická, to bys poznal na VAGu, zkus to vymazat a za tyden se podivat jestli tam znvu bude. I tak by to ale chtělo podívat se VAGem. Protože rozdělávat to jenom tak je zbytečny, chyba bude zřejmě dočasná.
nemam pristup na VAG.tak som to vymazal len pomocou clilmatroniku.a hned to naskoci spat.a stale tam nieco vrzga.ako by sa nieco zasekloo.asi to rozoberem:(

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: chyba - climatronik

Příspěvek od Goauld »

Jestli se ta chyba objevuje hned znovu, tak je ta klapka asi zaseknutá, nebo je pokaženej motorek, nebo ulomeny ozubeny kolečko na něm. Asi se rozebrání neyhneš. Jak to rozbreta je tady někde na foru popsany. Jinak vrzání nevim co tam muže dělat, ale klima vydává takovy podivny chroupající zvuky normálně, je to tím jak reguluje průtok vzduchu a nastavení různých klapek.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Cestovatel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 20.05.2010 08:45
Bydliště: Litomyšl

Re: chyba - climatronik

Příspěvek od Cestovatel »

Zdravím,
včera mi v autě bylo nějak teplo. Když jsem snížil teplotu (venku byly -2), tak pořád z výdechů valil horký vzduch. Když jsem to snížil na LO a navíc zapnul klimu, tak pořád foukal žhavý vzduch. Teď bude zima a vypnout se to dá, ale v létě nevim nevim. Přes climatronic jsem zjistil chybu 4F7 - nastavovač mísící klapky Climatronic(?). To by odpovídalo - nemíchá to teplý a studený vzduch, ale pouští to jen ten teplý. Pokud je to skutečně tato klapka, co mě čeká? lze se na ni dostat přes přihradku, nebo se bude muset rozebrat palubovka? A myslíte, že je jen špatný nějaký kontakt, nebo bude muset pryč i něco víc?
Díky :-)

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: chyba - climatronik

Příspěvek od Goauld »

Budeš muset vyměnit motorek té klapky, postup tady někde je, zkus to najít. Vlastní zkušenosti s výměnou nemám, ale všechny motorky dou vyměnit bez vyndání palubky, akorát některy hrozně blbě.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Cestovatel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 20.05.2010 08:45
Bydliště: Litomyšl

Re: chyba - climatronik

Příspěvek od Cestovatel »

Ať hledám, jak hledám, najít nemůžu... :( Nevíte někdo, kde by se dal splašit postup, abych to nemusel dělat způsobem pokus-omyl? Teď v zimě to bude utrpení, páč nemám teplou garáž :drv:
Díkačka moc

Uživatelský avatar
Keil
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 14.05.2010 08:59
Bydliště: Moravská Třebová

Re: chyba - climatronik

Příspěvek od Keil »

take ted resim problem s misici klapkou... porad jen cvaka a nehejbe se... A nemuzu za boha prijit na to, jak ji dostat ven, nejaka rada?

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: chyba - climatronik

Příspěvek od Goauld »

Rozmontuj plasty z řidičové strany, najdi motorek co hejbe s tou klapkou a vyměň ho. V těch motorkách sou silonovy kolečka, ktery když prasknou, tak se oska motorku protáčí a slepit se ničím nedají, nedrží to, je potřeba vyměnit celej motorek, protože kolečka se samostatně sehnat nedají.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“