Jak opravit vyhřívání sedaček

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

maik7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 18.10.2010 16:07

Re: jak opravit vyhřívání sedaček

Příspěvek od maik7 »

Přečti si znovu celé vlákno a najdeš odpověď.
nepsal bych o radu, když bych tam našel odpověď

janmal
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 01.12.2009 15:46
Bydliště: Praha + Č.Krumlov

Re: jak opravit vyhřívání sedaček

Příspěvek od janmal »

Tak jsem se včera pustil do opravy sedačky řidiče - výhřev ačkoliv nezkušen, ale načerpán info zde z fora krok za krokem a výsledek opraveno, tím dík všem přispěvatelům na téma!!!.
Dečka propálena v rohu polosportů jak se vystupuje, takže si v těchto dnech už hřeju pr**l a super, všem doporučuji opravu a nemrznout nic to není oprava celkem 3h, ani jsem to nepájel, ale chce to oholit ten drátek alespoň 2cm na každé straně a pořádně je zakroutit do sebe (jako vánočku), pak jsem přes ně natáhl silikonku a hotovo.
Ještě jeden poznatek už mě ani nehne čistit potahy, stejnak to nabylo vždy super, lepší si na to dát den v létě a sundat potahy a vyprat fakt velký rozdíl a troch pevný nervy....ale výsledek za to stojí.

Uživatelský avatar
Hans86C
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 29.04.2008 17:57
Bydliště: Sokolov

Re: jak opravit vyhřívání sedaček

Příspěvek od Hans86C »

Cim zpatky nalepit vyhrivaci decku na molitan...?Co Chemopren??

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: jak opravit vyhřívání sedaček

Příspěvek od vtuni »

chemoprenem nic nepokazíš
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

tomas89
Řidič
Řidič
Příspěvky: 139
Registrován: 19.03.2010 09:25
Bydliště: teplice

Re: jak opravit vyhřívání sedaček

Příspěvek od tomas89 »

mě to čeká taky. Nehřeje mi dečka řidiče. Tak sem se chtěl zeptat mám bag v sedačce. A nevim jestli ho můžu bez problému rozpojit? nechci aby mi vystřelil

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: jak opravit vyhřívání sedaček

Příspěvek od vtuni »

jo ale když bude odpojenej tak si nezapínej zapalování jinak ti vyskočí chyba, kterou budeš muset pak smazat vagem
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

tomas89
Řidič
Řidič
Příspěvky: 139
Registrován: 19.03.2010 09:25
Bydliště: teplice

Re: jak opravit vyhřívání sedaček

Příspěvek od tomas89 »

takže nejspíš to mám někde přepáleý v sedačce na konektoru co vede do sedačky sem naměřil cca 4V neni to ale málo?

Uživatelský avatar
bin79
Člen klubu
Příspěvky: 413
Registrován: 12.02.2009 01:47
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: jak opravit vyhřívání sedaček

Příspěvek od bin79 »

Zdarec.chtel bych poprosit nekoho potrebuji promerit konektory na vyhrev kde je chyba.pojistky o.k.decky o.k.koupil sem i druhe tlacitka na vyhrev a stale nic..najde se nekdo z okoli Hodonina Kyjova...

Uživatelský avatar
Hans86C
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 29.04.2008 17:57
Bydliště: Sokolov

Re: jak opravit vyhřívání sedaček

Příspěvek od Hans86C »

V sedačce mám airbag i výhřev..Pod sedačkou jsou 3 konektory..
2 u sebe - žlutý(menší) :arrow: řekl bych airbag
-zelený(větší) :arrow: výhřev..a to sedadlo i opěradlo??
1 kus dál -bílý(dvoupinový) :arrow: ten je na co??

Podle obrázku od uživatele catdavid přes dva piny v zeleném konektoru procinkám topné dráty obou deček??
konektor vyhrevu.jpg

almi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 11.02.2013 09:56

Re: jak opravit vyhřívání sedaček

Příspěvek od almi »

Je to tak na mojej ahambre tak ist drát na chrbtovej casti. diky za pomoc na fore

jolikjolik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 05.06.2010 03:07
Bydliště: Plzeň

Re: jak opravit vyhřívání sedaček

Příspěvek od jolikjolik »

Ahoj, taky řešim problem s nefunkním výhřevem sedaček. dnes jsem měl Boru servisu s tim že to opraví. nehřeje ani u řidiče ani u spolujezdce. zjistili že štáva jde až k zapojení pod sedačkou.a že to prý opravit nejde, jen vyměnit sedačky za jiné....tak se asi v letě taky pustím do samoopravy. jen je divné že nejde ani jedna strana:-ú:-ú ale návod tu je tak snad někde najdu přepálený místo a po opravě to bude pěkně hřát. Zdravim
VW Bora combi, r.v.2001 1.9 TDI 96KW

Uživatelský avatar
catdavid
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1654
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: jak opravit vyhřívání sedaček

Příspěvek od catdavid »

Dá se taky koupit jen samotná dečka a potom už jenom vyměnit.
GII-PD 293ps/525Nm
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=121&t=161352" onclick="window.open(this.href);return false;
oprava podtlakovky:
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=46&t=300098" onclick="window.open(this.href);return false;
Tel:603742155 email: cat.david@seznam.cz

Uživatelský avatar
eskeip
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 19.11.2012 17:26
Bydliště: Bardejov /SK/
Kontaktovat uživatele:

Re: jak opravit vyhřívání sedaček

Příspěvek od eskeip »

Zdravím, potrebujem pomoc, kupil som si kozene sedacky s vyhrevom, predvcerom som k nim tahal kabelaz a vsetko spojazdnoval,kedze som predtym vyhrievane sedacky nemal, vsetko mam pozapajane posla schem...
svietli,trubi len neide...
neviem preco ale sedadla nevyhrievaju, ked som meral prud pri zapnutom kluci tak na konektore som mal podla stupne regulacie hodnoty od 4voltov vyssie, ma to tak byt?teraz som sedadlo rozobral a prepipal...tak na tych dvoch sirsich pinoch v konektore tam mam odpor nejakych 12,,,a pipalo mi to takze je to okey...ale aj tak mi to nehrialo....na ostatnych dvoch pinoch mi to nepipalo,ani som nenamelar ziaden odpor...rozobral som sedacku,ze pozriem ci nieje niekde v sedaku prepaleny vyhrev...ale tu mi akurat ide kablik do potahu.....

...chcem vas poprosit o radu,,co s tym? ako mam opravit ten sedak a preco mi nevyhrieva ani operadlo? prikladam fotku....
Přílohy
dsc0006uu.jpg
dsc0005zof.jpg
ex GOLF IV 1.9TDI,1999,66kW ALH
ex GOLF IV 1.9TDI,2000,85kW AJM
ex Octavia 2, 1.9TDI,2005,77kW BKC
ex Passat B7 1.6TDI,2012,77kW CAYC
Passat B7 2.0TDI, 2012,103kW CFFB
Golf 6R 2.0TFSI,2010,199kW CDLF

TrojisCZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 10.11.2014 18:32

Re: Jak opravit vyhřívání sedaček

Příspěvek od TrojisCZ »

Zdravim, koupil jsem Boru a nefunguje mi výhřev sedaček jak u řidiče, tak u spolujezdce. Koukal jsem na pojistku a ta je OK. Co jsem to tu tak četl, tak všichni spíš řešíte jen sedačku řidiče a dečku v sedačce. Já budu mít problém nejspíš někde v elektrice. Multimetr nemám, abych si mohl projet kabeláž. Spíš by mě zajímalo, jestli je někde nějaké relé, nebo něco... Díky.

TrojisCZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 10.11.2014 18:32

Re: Jak opravit vyhřívání sedaček

Příspěvek od TrojisCZ »

Tak jsme s kámošem změřili kabel do sedačky a je mrtvej. Bude chyba někde před tim, jak se dostanu k ovládání zezadu?

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“