Sportovní podvozek - stavitelný, pevný Golf/Bora

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Negawsklov
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 317
Registrován: 29.05.2011 11:25
Bydliště: Kousek od Hranic na Moravě

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od Negawsklov »

Negawsklov píše:
tekno.kamil píše:a jiny reseni neni?neco tam prevarit?treba ty tycky?nebo tak neco?
Ty tyčky musí být v tomto případě (GIV,Oct1 atd) delší...
Nejsou kovové jako na Fabii,ale gumové,atkže převaření nehrozí...
Něco ale musí být ne? Přece všichni nekupují stabiky za desítku!!!
Jak už jsem si tady psal nějaké vzkazy s kolegou,pořešil jsem si problém se stabikem po svém.
Vyrobil jsem si prostě nové delší stavitelné tyčky stabilizátoru.
Funguje to v poho a můžu spustit až napravnicí na zem!!!
Takže kdo řeší stabilizátor za tisíce nebo jiné,měl by jsem řešení max za 1500kč což jsou tyto stavitelné tyčky.
Jedná se o NOVÉ věci čili nové díly. Jedná se o kovový tyčky a štelování závitem.
Mám 6speed s tlustými poloosami a není problém auto fakt hodně spustit..
Není problém,je nechat vyrobit. Kdyby něco tak SZ.
Pár fotek pro představu.
Přílohy
P1060236.JPG
P1060237.JPG
P1060238.JPG
P1060239.JPG
P1060240.JPG
*** Passat 2007 125kw DSG Sportline *** BMW e39 528i 99 ***

Uživatelský avatar
nogis
Závodník
Závodník
Příspěvky: 579
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od nogis »

O kolik to snižujete? Chvíli jsem jezdil s -80mm a stabilizátor v pohodě. Na silnici to ale použitelný nebylo...
VW Golf VI variant, CFHC 146kW/415Nm TDIfun

VW Passat B8 variant R-line, CUAA 224kW/514Nm

Uživatelský avatar
jim-vw
Závodník
Závodník
Příspěvky: 562
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Libervwec
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od jim-vw »

neglasgow: nápravnicí na zem ani náhodou kamaráde :fool:
Obrázek

Uživatelský avatar
Negawsklov
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 317
Registrován: 29.05.2011 11:25
Bydliště: Kousek od Hranic na Moravě

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od Negawsklov »

jim-vw píše:neglasgow: nápravnicí na zem ani náhodou kamaráde :fool:
Mám lyžinu pod motorem a je to ted tak 5cm a pořád by to šlo.
Můžu to ještě hodně sešroubovat,ale problém budou tyčky řízení ale stabik už ne. To je co jsem řešil. Někde na srazu nebo na nafocení by to šlo až na zem,ale jasné je,že jet se s tím nedá!!!!!!!
*** Passat 2007 125kw DSG Sportline *** BMW e39 528i 99 ***

Uživatelský avatar
Negawsklov
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 317
Registrován: 29.05.2011 11:25
Bydliště: Kousek od Hranic na Moravě

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od Negawsklov »

Jinak mám tam teď repliky RS6 17x7.5 vzadu podložky 8mm a pneu 205/40 + spustil jsem to ještě asi o 25mm a je to o poznání nižší než na těch Santa Monica co tady někde mám fotky. Už jsou pryč...
*** Passat 2007 125kw DSG Sportline *** BMW e39 528i 99 ***

Uživatelský avatar
jim-vw
Závodník
Závodník
Příspěvky: 562
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Libervwec
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od jim-vw »

Negawsklov píše:
jim-vw píše:neglasgow: nápravnicí na zem ani náhodou kamaráde :fool:
Mám lyžinu pod motorem a je to ted tak 5cm a pořád by to šlo.
Můžu to ještě hodně sešroubovat,ale problém budou tyčky řízení ale stabik už ne. To je co jsem řešil. Někde na srazu nebo na nafocení by to šlo až na zem,ale jasné je,že jet se s tím nedá!!!!!!!
Já lyžinu pod motorem nemám, tak nevím o kolik je níž než nápravnice, ale od 5cm k zemi vede ještě hoooodně dlouhá cesta. :blush:
Druhá věc je to, že tyčky stab. na chvilku pomůžou, ale musej bejt kratší, né delší :) Jestli ti pomohli delší, nejspíš nejsi dost nízko, aby mělo cenu na ně vůbec sahat :D
S origo stabíkem se prostě nedá dostat, ani tak nízko, aby se o tom vůbec dalo mluvit, jako o nízko :D ... jediný řešení je stabík co jde pod poloosou, nebo ho vyndat uplně.
Obrázek

Uživatelský avatar
Negawsklov
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 317
Registrován: 29.05.2011 11:25
Bydliště: Kousek od Hranic na Moravě

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od Negawsklov »

To věřím,že je to dlouhá cesta. Viděl jsem tvého silver plazivce...
Zkoušel jsem při tom snížení změřit a nevycházelo mi to na kratší tyčky,tak jsem udělal závity a nastavil si to. Nad tím stabikem vedeným spodem jsem taky myslel.
Lyžina je stejně vysoko jako nápravnice,je totiž chycená k ní.
Mám V6 spojler v barvě a drhnu všude až mě to sere.
Další věc jsou cesty. Je to hnus ale i dobrodružství,že to domů dovezeš celý.
Možná ještě fakt nejsem tak nízko jak nízko to znamená pro tebe. Už to ale víc nedám,jedině po koupi 18" ale nevím,jestli to má smysl...
Všem se líbí auta co jezdí břichem po zemi,nebo aspoń takové dáváme na galerii,ale pro někoho kdo používá auto jako já...
Celá věc je v tom,že mě to pomohlo vyřešit můj problém s drhnoucím stabikem o poloosy.
To že jsem řekl,že to může ještě dolů a napsal jsem až nápravnicí na zem byl spíš jen pokus o vtip.
Ale na druhou stránku se nedivím,že jsi se toho chytnul,když vidím tu tvoji placku na momentky z provozu. :yahoo: :potlesk: :potlesk: :potlesk:
*** Passat 2007 125kw DSG Sportline *** BMW e39 528i 99 ***

Uživatelský avatar
nogis
Závodník
Závodník
Příspěvky: 579
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od nogis »

Negawsklov píše: Můžu to ještě hodně sešroubovat,ale problém budou tyčky řízení ale stabik už ne...
Tak potom těhlici z cupry R nebo S3. Ta má řízení odspodu. Jinak komplet stablizátor pod poloosy se mi doma válí, kdyby byl zájem. :wink:
VW Golf VI variant, CFHC 146kW/415Nm TDIfun

VW Passat B8 variant R-line, CUAA 224kW/514Nm

Uživatelský avatar
Negawsklov
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 317
Registrován: 29.05.2011 11:25
Bydliště: Kousek od Hranic na Moravě

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od Negawsklov »

Z čeho je ten stabik,jaká motorizace???
Nějaká představa o ceně? Do buduocna kdyby jsem šel ještě níž....je lepší když tam stabik bude.
*** Passat 2007 125kw DSG Sportline *** BMW e39 528i 99 ***

Uživatelský avatar
Deko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 186
Registrován: 06.10.2009 09:29
Bydliště: Ostrava

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od Deko »

Tak se Vam tu krapek vecpu. Cerpal jsem info ohledne podovzku zde a nakonec to dopadlo ..... Je to origo RS, takze stabik byl v poho. Podvozek je "zatim" Jom a zavitu je jeste hodne. Dal jsem pevne tycky stabiku do napravy a nikde nic nevrze. :good:
Přílohy
DSC04726.JPG
DSC04743.JPG
Octavia RS

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od vtuni »

nogis píše:
Negawsklov píše: Můžu to ještě hodně sešroubovat,ale problém budou tyčky řízení ale stabik už ne...
Tak potom těhlici z cupry R nebo S3. Ta má řízení odspodu. Jinak komplet stablizátor pod poloosy se mi doma válí, kdyby byl zájem. :wink:
ta těhlice sice má čepy odspodu ale zároveň má delší krk na spodní čep takže budeš potřebovat i ramena :wink:
:arrow: nedomluvíš se s čepama + ti půjdou do ř**i odklony... :wink:

deko :arrow: pěkný ale octa je nějaká divná :? vypadá vzadu nakople.. ale možná to jen dělá ta druhá fotka..
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
nogis
Závodník
Závodník
Příspěvky: 579
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od nogis »

to Negawsklov: je to OI RS, komplet s tyčkama a uchycením k nápravnici 1500Kč.

to vtuni: já vím, že jsou třeba i ramena, jen jsem nastínil možnou variantu :wink:
VW Golf VI variant, CFHC 146kW/415Nm TDIfun

VW Passat B8 variant R-line, CUAA 224kW/514Nm

Uživatelský avatar
jim-vw
Závodník
Závodník
Příspěvky: 562
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Libervwec
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od jim-vw »

ramena potřeba nejsou a těhlice stačí z TT, který budou asi i líp k sehnání jak S3 nebo cupry R :D
každopádně ty ramena maj sloty místo děr pro uchycení čepu, proto se na nich dá nastavit odklon, kterej jde jinak u klasický čtyřky se větším snížením do kytek, takže na škodu nejsou, až na tu váhu (kovaný) :D . Ale už i ty samotný TT těhlice dost napraví dynamickej odklon protože maj uchycení čepu o dost níž a tím se i rameno pohybuje v jinejch polohách.

Ten stab. by se měl správně uchytit k tlumičům, né k ramenům, protože je o dost měkčí jak ten origo.. průměr 23 mm vs. 19mm... ale při uchycení k tlumičům, působí na konci páky a proto je v tomhle případě ve finále tužší jak ten původní.
Obrázek

Uživatelský avatar
Lume123
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 29.08.2011 09:29
Bydliště: Prostějov

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od Lume123 »

Koupil jsem si.. tady *docela* :D..zminovany vyskove stavitelny podvozek Ta-technix -70/70..zadek mam sesroubovany uplne dole,takze cca 65mm a predek tak 50mm...asi 1cm mista mezi kolem a blatnikem...problem je,ze mi kola skrtaj v zatacce a zadni mozna i na rovine(zadek ne je lehce niz nez predek..)..podvozek je vcelku tvrdej,takze by se to auto tak naklanelo?...pomuzou mi dorazy-takovy ty pruzovy kolecka co se davaj na pistnici?..a dalsi problem,zacal po snizeni mlatit vyfuk o vrchni cas auta...potreboval bych ho dat jakoby niz,a aby byl napevno,prodava se takovy spesl silenblok? :-)) diky moc...a nejaky dalsi napady,aby auto neskrtalo a pritom lezelo na zemi rad uvitam :-))

Uživatelský avatar
Deko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 186
Registrován: 06.10.2009 09:29
Bydliště: Ostrava

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od Deko »

vtuni: nakopnute to bylo no. Toto je max snizeni co je ted mozne. Zadni lem je o 1 cm vyse od zeme nez predek (59/60). Spodni plech je od zeme 4 cm.
Přílohy
28092011214.jpg
28092011216.jpg
Octavia RS

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“