Nefunkční klima

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Fili90
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 26.05.2009 12:02

Nefunkční klima

Příspěvek od Fili90 »

Čau Borci, potřeboval bych nejspíše poradit. Nevím proč ale přestala mi fungovat Klima, nechce naběhnout kompresor ani ventilátory na sahaře.. V servise mi bylo řečeno že je tam asi málo nápně, tím pádem tlakové čidlo zapracuje, vyhodnotí malý tlak a nespustí jak kompresor tak ventilátory. Klimu jsem byl dnes nově naplnit, ale bohužel tím to zřejmě nebude, jelikož klima nejede stále. V druhém servise mi zase řekli že ventilátory se musí rozběhnout i bez kompresoru. Nic ale stále nefunguje. Pojistky mám vše v pořádku. Nevíte nebo nesetkal se s tím někdo a neporadil by?? Díky za každou radu a pomoc. Mám Klimatronic. :(

Uživatelský avatar
bin79
Člen klubu
Příspěvky: 413
Registrován: 12.02.2009 01:47
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční klima

Příspěvek od bin79 »

zkusil bych pojistky ale to uz jsi udelal pojistka c.5 jinak cidla klimakompresoru jedno je tusim pod baterkou druhe kdyz otevres kapotu vlevo nahore..

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Nefunkční klima

Příspěvek od Goauld »

Tak hlavně by to chtělo udělat diagnostiku a podívat jestli vypisuje nějaky chyby. Může být špatny tlakovy čidlo, nebo jednotka dochlazování. Může být někde přerušenej drát ve svazku. Většinou to bývá tou jednotkou dochlazování, která je přimontovaná zespoda pod baterkou, vedou do ní dva konektory.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Fili90
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 26.05.2009 12:02

Re: Nefunkční klima

Příspěvek od Fili90 »

Díky všem, hned se na tyto věci zaměřím. Dneska mi v dalším servise bylo řečeno že se s tím už setkaly a prý byl špatný celý clima panel v automobilu, tak zítra jej zkusím přehodit z kamarádova vozu. Jinak na diagnostice jsem byl hned jako první a nic to nepíše, žádnou chybu(zapomněl jsem uvést).

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Nefunkční klima

Příspěvek od Goauld »

Vadnej panel climatornicu je ojedinělá závada, ale taky muže být. Já bych to ale nejspíš viděl na tu jednotku dochlazování, to je častá závada. Všechny elektronicky systémy by měla jednotka umět zdiagnostikovat, ale někdy se třeba špatnej tlakovej spínač nejeví jako špatnej. Ještě je dobry zkontrolovat teplotní čidlo, jestli nehlásí přehřátí motoru, pro klimu je jedno zvlášť a neovlivnňuje ostatní přístroje. Pak taky teplotní čidlo co spíná větráky, pokud se nesepnou, nesepne se ani klima, to hlídá právě ta jednotka dochlazování.
Ono nejlepší je zajet do fakt pořádnyho klimaservisu, ne k pepovi co v garáži plní klimu z bomby... Lepší pepa má aji plničku a myslí si že už víc nepotřebuje. Plnička není školenej servisák na klimatizační systémy :wink:
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Fili90
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 26.05.2009 12:02

Re: Nefunkční klima

Příspěvek od Fili90 »

Jednotka mi žádnou chybu nehlásí, měl jsem vše napichlé,ale žádná sebemenší chyba. Možná to bude opravdu ta jednotka dochlazování, ale nějak se mi nedaří ji najít,(všude přístup jak k penězům!) :D nemáte někdo foto jak to asi zhruba vypadá a kde přesně ji najdu? díky

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Nefunkční klima

Příspěvek od Goauld »

Je přimontovaná dvouma šroubama zespoda pod baterkou a vedou z ní dva konektory.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“