Neonek do interiéru

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Torrman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 22.06.2011 19:43
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Neonek do interiéru

Příspěvek od Torrman »

Zdarvim, koupil jsem si takovej malej neonek určenej do zapalovače, ale potřebuju prodloužit kablik a zapojit to nekam do sviticiho tlacitka, zřejmě od nadrže, aby mi to svitilo po zapnuti osvetlení... ale nevim jak to zapojit protože když jsem odstřihl kabl tak me z toho zbyly jen dva takovy nic...jemny dratky, nevite jak na to? viz foto http://imageshack.us/photo/my-images/21/dsc00066fg.jpg/
IV 1.9 TDi PD 110 kW

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Neonek do interiéru

Příspěvek od Goauld »

Připájet na jiny dráty kteryma to chceš prodlužovat. Pokud nemáš páječku a hodláš to prasácky smotat, tak zapalovačem opal konce těch drátků, zbavíš je tí ochranyho laku, kterej je tam místo bužírky, aby ten káblík mohl být co nejtenší.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Torrman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 22.06.2011 19:43
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Neonek do interiéru

Příspěvek od Torrman »

tak uz to tam mam, tohle je vysledek :) http://imageshack.us/photo/my-images/69 ... 69jer.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;
IV 1.9 TDi PD 110 kW

Uživatelský avatar
Torrman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 22.06.2011 19:43
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Neonek do interiéru

Příspěvek od Torrman »

ješte se chci zeptat jestli nevíte jak ten neon mam zapojit na tento malej vypinač co mam v příloze
DSC00068.JPG
.... zapojeni jsem dal na podsviceny tlačitko od nadrže, ale nevim jak to zapojit ješte přes tenhle vypinač abych to mohl vypinat ten neon.. dik
IV 1.9 TDi PD 110 kW

Uživatelský avatar
DOLLYm
Člen klubu
Příspěvky: 593
Registrován: 16.12.2008 22:44
Bydliště: Blovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Neonek do interiéru

Příspěvek od DOLLYm »

To je jednoduchý, musíš najít spínací kontakty tohodle spínače.. Podle obrázku to nejde tak lehce poznat.. Další otázkou je, jakej odběr má ten neon, některý typy těchto spínačů jsou dělaný jen na malej proud.. Radši bych koupil nějakej pěknej páčkovej přepínač..

Uživatelský avatar
Torrman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 22.06.2011 19:43
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Neonek do interiéru

Příspěvek od Torrman »

ten neon byl puvodne do zapalovače, ale předelal sem si to aby me to svitilo spolu s osvetlenim interieru... a na tom konektoru byl tenhle vypinač tak jsem ho z neho vyndal, ale ty spinaci kontakty to bude první a druhej zleva, protože na tom byly připajeny...
IV 1.9 TDi PD 110 kW

Uživatelský avatar
DOLLYm
Člen klubu
Příspěvky: 593
Registrován: 16.12.2008 22:44
Bydliště: Blovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Neonek do interiéru

Příspěvek od DOLLYm »

Tak v tom případě to spínač vydrží a na otázku zapojení sis odpověděl sám :) :) :)

Uživatelský avatar
Torrman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 22.06.2011 19:43
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Neonek do interiéru

Příspěvek od Torrman »

tak jsem ho tam zkusil dat, ale je problém v tom, že ten vypínač vypína i všechno ostatní osvětlení v interiéru a ne jen ten neon...v tom tlačítku od nadrže mam zapojenou i podsvicenou řadici paku ... ale všechno to vypina a to nechcu.. tak nevim jak udelat aby to vypinalo jen ten neon když je to napajeny z tlačitka nadrže... mě jde hlavne kdyby se to večer nahodou nelibilo policajtum abyh to mohl hned vypnout, nebo jsem si ješte řikal stahnout na min. kolečkem osvetlení interieru, tim padem se stahne i ten neon.. no zhruba takhle to jde vidět večer...
neon.jpg
myslite že by mě na to muži zakona něco řekli? :D
IV 1.9 TDi PD 110 kW

Uživatelský avatar
DOLLYm
Člen klubu
Příspěvky: 593
Registrován: 16.12.2008 22:44
Bydliště: Blovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Neonek do interiéru

Příspěvek od DOLLYm »

Abych si to ujednotil: Natáhl si napájení osvětlení ze spínače nádrže a to si měl připojený na řadící páku a ten neon.. Teď si tam přidal ten vypínač, ale ten tě spíná a vypíná jak řadičku, tak i neon.. Je to tak? Pokud ano a chceš, aby si spínačem spínal jen neon, tak musíš na ten vypínač připojit jen na neon a zbytek nechat přímo na spínač nádrže.. Pokud budeš chtít, tak tě můžu nakreslit jednoduchý schéma zapojení..

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Neonek do interiéru

Příspěvek od Goauld »

No spíš to napojil tak, že to hází do zkratu, a proto mu to vypíná "i všechno ostatní osvětlení v interiéru".
Musíš to napojit tak, že to bude přerušovat jeden z drátů od toho neonu, ne je spojovat, pak to de do zkratu a řj. všechno vypne, aby se něco nestalo.
Mimochodem, radši ani nechci vědět, jakým způsobem spojil ty dráty dohromady :lol:
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
DOLLYm
Člen klubu
Příspěvky: 593
Registrován: 16.12.2008 22:44
Bydliště: Blovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Neonek do interiéru

Příspěvek od DOLLYm »

Včera jsme to dali po ICQ dohromady, sice to bylo na dlouho, ale dobrali jsme se konce :D :D

Uživatelský avatar
Torrman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 22.06.2011 19:43
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Neonek do interiéru

Příspěvek od Torrman »

hehe, jojo toto tema už je vyřešeny, sic jsem se na to ješte nedostal abych to dodělal, ale už vím, přitom do byla jen takova blbost...:) díky DOLLYmu :-)
IV 1.9 TDi PD 110 kW

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“