MOTOR 1.9TDI 96kw,Passat B5.5

Vše spojené kolem automobilů.

Moderátoři: Mára_VR6, pepino

Odpovědět
maras23
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 20.08.2010 12:24

MOTOR 1.9TDI 96kw,Passat B5.5

Příspěvek od maras23 »

Zdravím všechny zde
Dneska se mi potkal Pašík-na dálnici při 130km umřel :( ,má asi 1500km po kompletních rozvodech,ale byla vadná pumpa a nevydrželo to ozubené kolo na ní :evil: ,prasklo podélně :158: -jasná vada materiálu-hned v pondělí projednáme reklamaci s likvidátorem od dodavatele pumpy a uvidíme jak se k tomu postaví??
Hlava je chycená od vačky a nahoře se válejí u ventilů hydrostavy.
Nemohu si dovolit čekat X-dlouho na finanční vyrovnání od nich a tak to stejně budu muset spojízdnit na vlastní náklady a pak počkat jestly z nich něco dostanu :?: .
Ještě nevím na kolik by vyšla oprava(nechcem to rozebrat než to uvidí a nafotí někdo od nich),ale je mi jasné že motor pravděpodobně vyjde laciněji,pokud máte někdo zachovalý motor,uvítám vaše nabídky(kod motoru je AVF) ale ještě nevím jestly budu měnit celý motor nebo jen "střeva",hned jak budu vědět tak dám info(záleží to jen na tom kdy pošlou nějakého experta od nich),hned po tom na tom začnem dělat na 100%...
Naposledy upravil(a) maras23 dne 20.02.2011 10:39, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
vwgecko
Pilot
Pilot
Příspěvky: 815
Registrován: 26.04.2009 12:13
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR 1.9TDI 96kw,Passat B5.5

Příspěvek od vwgecko »

hoj sice ne pašík ale T4 2,5TDI...střihnul se klínek na klice (jedinej klínek v celejch rozvodech zbytek je an kuželu!) vačka na 4kusy,ventili a vodítka kaput...hydroštely taky...no nakonec ta sranda vyšla přes 35 000...a to se dělalo defacto jen to co je v hlavě...
sen skončil (vw-life.eu)
život de dál: http://www.dfens-cz.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
moje nová láska- vločka - vw T3 VANAGON GL Westfalia Camper 2,1 MV KAT

maras23
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 20.08.2010 12:24

Re: MOTOR 1.9TDI 96kw,Passat B5.5

Příspěvek od maras23 »

Uvidím co všechno bude v prd... a podle toho se zařídim,ale za 35tis. tam radši posadim celej motor.
Hlavně doufám že minimálně výdaje mi proplatí ten výrobce-tahle pumpa byl prostě jasnej zmetek!

dilyskodavw
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 07.06.2009 19:41
Bydliště: Mělník

Re: MOTOR 1.9TDI 96kw,Passat B5.5

Příspěvek od dilyskodavw »

mam AVF holej za 10tis.

Bazi-Naz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 05.02.2011 11:41

Re: MOTOR 1.9TDI 96kw,Passat B5.5

Příspěvek od Bazi-Naz »

mam celý nastrojený s elekrikou klimou servem altenátorem turbem jak jsem vyndal prodávám najeto 134tisíc cena 16 tisíc a asi se dá domluvit

maras23
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 20.08.2010 12:24

Re: MOTOR 1.9TDI 96kw,Passat B5.5

Příspěvek od maras23 »

O víkendu proběhne kompletní demontáž a zjistíme co všechno je vlastně v prd... .
Podle toho dám info jak sem dopadnul a podle toho zařídím i další kroky...
Zatím moc díky za vaše nabídky....

Uživatelský avatar
Lukas-TDI
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 284
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR 1.9TDI 96kw,Passat B5.5

Příspěvek od Lukas-TDI »

maras23 píše:O víkendu proběhne kompletní demontáž a zjistíme co všechno je vlastně v prd... .
Podle toho dám info jak sem dopadnul a podle toho zařídím i další kroky...
Zatím moc díky za vaše nabídky....
ahoj mam holej za 6 tisic

badzo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 30.06.2010 17:55

Re: MOTOR 1.9TDI 96kw,Passat B5.5

Příspěvek od badzo »

Zdravím mam krásnej po rozvodech najeto 120t a hlavně žádnou olejničku. Cena zaleží jen vás co všechno budete potřebovat. Praha

Uživatelský avatar
MKTech
Pilot
Pilot
Příspěvky: 855
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slavkov

Re: MOTOR 1.9TDI 96kw,Passat B5.5

Příspěvek od MKTech »

Co to bylo za značku pumpy ? Ať se vyvarují ostatní. Co mám zkušenosti beru jen HEPU a Bugatti,
Jinak budou na motoru KO ventily, hydroštěly, možná chycená vačka, Otisky na pístech. Defakto bych motor ani nevyndával jen sundal hlavu a nechal ji komplet udělat. Změřit přesahy pístů aby ses ujistil jestli nejsou ohnuté ojnice ale stím jsem se ještě nesetkal při potkání jen když nasaje olej při padnutí turba.
Diagnostika -AUDI-VW-SKODA-SEAT,Dojezdy oken přes DO,Palubní PC dojezd na zbylé palivo,Air CRASH Data,Tachometry KM+Pin,Chiptuning Motorů.Montáž Climatronicu,Palubních PC, Tempomatů,Navigací

maras23
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 20.08.2010 12:24

Re: MOTOR 1.9TDI 96kw,Passat B5.5

Příspěvek od maras23 »

MKTech píše:Co to bylo za značku pumpy ? Ať se vyvarují ostatní. Co mám zkušenosti beru jen HEPU a Bugatti,
Jinak budou na motoru KO ventily, hydroštěly, možná chycená vačka, Otisky na pístech. Defakto bych motor ani nevyndával jen sundal hlavu a nechal ji komplet udělat. Změřit přesahy pístů aby ses ujistil jestli nejsou ohnuté ojnice ale stím jsem se ještě nesetkal při potkání jen když nasaje olej při padnutí turba.
Ahoj lidičky,teď sem dorazil z dílny 8O
Tak pumpa to byla značky ARTEX ,ale to není vůbec důležité-u takovéhle součástky musí vydržet interval výměny i ta nejlevnější zna(sra)čka na trhu!!!!!!!
Je to na chlup přesně tak jak píšeš :wink: ,akorát je dost chycená i hlava a asi by se to nevyplatilo opravovat...
Mechanik sehnal udělanou hlavu za 15tis.Kč+trochu poupravit vačku+rozvody+těsnění+pumpa(ORIGINÁL!!! :D ) a ještě nějaké drobnosti=cca 35tis.Kč...
Rozhodl se to zaplatit z vlastní kapsy a počká si na vyřízení reklamace a proplacení faktury včetně práce za celou opravu(prej to není až taková cena za klidný spánek)...
Nemám na to ani doklad tak mu do toho nebudu mluvit,ale asi je to opravdu nejlepší řešení,já osobně bych do toho 35tis. asi nedal a vyměnil motor.
Tak vám moc díky za všechny vaše nabídky,ale snad už příští víkend bude Pašík zas plně pojízdnej :-D

Uživatelský avatar
areka
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1960
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrchlabí - Jilemnice

Re: MOTOR 1.9TDI 96kw,Passat B5.5

Příspěvek od areka »

:good: To se moc nevidí. :wink:

maras23
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 20.08.2010 12:24

Re: MOTOR 1.9TDI 96kw,Passat B5.5

Příspěvek od maras23 »

To se vážně nevidí každý den :-)
Ve finále se to dodavateli pumpy ještě prodražilo o cca.20tis.Kč mechanikovi za práci + na tři týdny pro mě haťapka z půjčovny 500Kč-den a ještě pár drobností poslaly cca 70tis.Kč a celkem bez řečí tak mám dojem že si svojí chyby byly dobře vědomi....

Odpovědět

Zpět na „Náhradní díly / doplňky“