Odvzdušnění Bora AJM

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Odvzdušnění Bora AJM

Příspěvek od VWMysak »

Půjde, ale bude tam totálně na h***o přístup. Takže aspon na nějakou rampu najet.
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

janmal
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 01.12.2009 15:46
Bydliště: Praha + Č.Krumlov

Re: Odvzdušnění Bora AJM

Příspěvek od janmal »

Švára je takovej brouk pytlík v dobrém tem dokáže půlit motor v lese na pařezu, akorát uznává jen Mercedes, tak se svěřím teď jemu, hlavně aby nepršelo protože to budem dělat venku a nějakou rampu vytvoříme...., aby se tam švára vešel....Dám vědět jak jsem dopadl.

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Odvzdušnění Bora AJM

Příspěvek od DworiBak »

ve předu ti stačí kola jen vytočit vzadu je to trochu horší

janmal
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 01.12.2009 15:46
Bydliště: Praha + Č.Krumlov

Re: Odvzdušnění Bora AJM

Příspěvek od janmal »

Takže jsem se vrátil ze servisu,aby uvedli brzdy do stavu jejich zásahu. Pořád něco odvzdušňovali přes VAG a výsledek, brzdí to na dlouhý krok měkce a pedál se propadá je to na h***o a těch keců, už mě to nebaví! Podle mě vůbec nevěděli co dělaj akorát se hádali ,kdo může za to, že při banální výměně těsnění v zadních brzdičích vypustili všechnu brzdovku(oba).
Mám prosbu nenašel by se někdo v Praze a okolí,kdo by mi dal brzdy dohromady, předem děkuji.

blonn
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 310
Registrován: 03.09.2008 21:35
Bydliště: Praha

Re: Odvzdušnění Bora AJM

Příspěvek od blonn »

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=2 ... a+se+brzda" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
tano.pv
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 11.05.2010 20:43

Re: Odvzdušnění Bora AJM

Příspěvek od tano.pv »

Vis co zkus zvedni predni kola a zkus jestli nemas vuli v lozisku jednomu zakaznikovi se propadal pedal a mel lozisko na sracku a nehucelo problem byl v tom ze kdyz auto celou vahou lezelo na zemy tak se v lozisku kolo vyosilo a zamacklo pistek v brzdici a pri seslapnuti musel pistek jet delsi trasu nez kotouc pritlaci zase na steny misto jsou to milimetry ale dela to presne to co popisujes.

zdenicek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 15.10.2011 10:22

Re: Odvzdušnění Bora AJM

Příspěvek od zdenicek »

Mám stejný problém, akorát s tím rozdílem, že jsem si vypustil brzdovku sám při výměně zadních prachovek z důvodu, že nešli válečky na autě zasunou a na ponku ve svěráku se mi to lépe dělalo. Problém nastal ten jistý, brzdící síla se zmenšila a pedál se propadal. Přečetl jsem zde snad všechna chóra o brzdách, ale praktického vyřešení jsem nenašel. Zkoušel jsem několikrát odvzdušňovat, ale výsledek stejný, chystám se na VAG jak se zde píše o odvzdušnění ABS, ale už předem si nic moc naděje nedělám. To jak se píše a říká, že je to normální, tak to není aby se pedál propadal, to je nesmysl, pár aut různých značek už mi rukou prošlo, ale s tímto jsem se nikdy u žádného nesetkal a ještě dodám, že před opravou byl pedál tvrdý bez propadání. Je asi škoda, že ti co se jim to povedlo a přišli na to a nebo měli to štěstí že narazili na někoho šikovného se s tím tady už dám nepodělí, škoda. Tímto bych ráp poprosil o radu co by vedla k úspěchu a jsem přesvědčen, že i ostatním by to moc pomohlo. Každému se do servisu nechce , jednak je to celkem dost peněz a co si budem povídat, práce na brzdách i s výměnou na starých škodovkách a žigulícík byla brnkačka. Teď to máme nabité ABS EDS ESP ASR a další elektronikou a jsme tak říkajíc v PYTLI. Předem děkiji :-)

ttommirs
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 14.11.2010 08:38
Bydliště: Královehradecko

Re: Odvzdušnění Bora AJM

Příspěvek od ttommirs »

Tak jsem na tom takřka stejně. Po repasi zadních třmenů pedál dost změknul. Brzdí to dobře, ale pedál se mírně propadá, prostě to není ono jak to bylo. Ozvdušňoval jsem podtlakem, přes VAG.... a stále to není na 100%.
Bora Variant PD, Fabia RS

ttommirs
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 14.11.2010 08:38
Bydliště: Královehradecko

Re: Odvzdušnění Bora AJM

Příspěvek od ttommirs »

Dnes jsem dával na Boru zimáky a když už bylo auto na heveru a kola dole tak mi to nedalo a znovu jsem ovzdušnil brzdy přes Vag a poté ještě projel asi 1l brzdovky přes podtlakové ovzdušnění. Nikde ani bublinka. Ale nic se nezlepšilo....pedál se stále propadá. Auto brzdí výborně, ABS funguje, ale ten pedál mě štve... vyřešil to již někdo?
Bora Variant PD, Fabia RS

Uživatelský avatar
TIGUAN2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 211
Registrován: 08.07.2009 18:01

Re: Odvzdušnění Bora AJM

Příspěvek od TIGUAN2 »

To že se propada pedal to je běžna věc,neřeš to.
Bora 1.9 TDI PD rv.02 115kw 6q.

ttommirs
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 14.11.2010 08:38
Bydliště: Královehradecko

Re: Odvzdušnění Bora AJM

Příspěvek od ttommirs »

TIGUAN2 píše:To že se propada pedal to je běžna věc,neřeš to.
No jo, ale než jsem repasoval zadní třmeny tak to nědělalo.... ani jiný auta se kterými jezdím to nedělají....
Bora Variant PD, Fabia RS

Uživatelský avatar
VW tomasz
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2292
Registrován: 08.04.2010 18:41
Bydliště: okoli opavwy ,ostravwy

Re: Odvzdušnění Bora AJM

Příspěvek od VW tomasz »

mi netesnil ten pruchozi sroub na zadnim trmenu,taky se to propadavalo,ale viditelne tekla brzdovka
(s)low and original

zdenicek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 15.10.2011 10:22

Re: Odvzdušnění Bora AJM

Příspěvek od zdenicek »

Už jsem zpět. Prošel jsem VAGEM kde se auto ještě jednou odvzdušnilo a smazala se hláška vadný snímač tlaku. Po praktické zkoušce musím říct, že se brždění zlepšilo a propad pedálu zůstal, ale pozvolný a kradší. A abych opravdu mohl říct, že jsem pro to udělal vše, zajezdil jsem si i po travnaté cestě kde při brždění působilo ABS, výsledek řekl bych že o fous se to ještě zlepšilo. Konečný stav tedy je, auto brzdí dobře a pedál se mírně propadá. Zda to tak má být a jestli je to dobře nebo špatně stále zůstává otevřené a jednoznačná odpověď na to zatím není. Můj osobní názor je, že v provozování auta to nemá žádný vliv.Při běžném ježdění, dobržďování a brždění se tento jev propadání pedálu neprojeví a to je asi to nejpodstatnější.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“