Sportovní podvozek - stavitelný, pevný Golf/Bora

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lume123
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 29.08.2011 09:29
Bydliště: Prostějov

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od Lume123 »

super,tak je vytahnu,dik moc :-)) :D.a zkratit dorazy,urcite musim?...prej jsou ty sportovni uplne stejne dlouhy.a kdyz teda budu muset..o kolik cca to seriznout :rofl: .ale uz ted to dost lezi,ale pro me to porad neni ono..to co mam vavataru,to je skutecna fotka :-)),ale nejde to moc videt.....a jinak 205/35 r18..pro by to mel byt vtip?...budu kupovat asi 215/35(mam dobrou cenu)..ale 225/40 je moc vysoky...navic musim kola vic schovata musi tam byt *Acka* :smoke:

Uživatelský avatar
jim-vw
Závodník
Závodník
Příspěvky: 562
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Libervwec
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od jim-vw »

snad každej ví, že 35 profil na 18" a 40 profil na 17" kolech je na mk4 bez vzduchu nereálnej
dej tam 205/40, nic jinýho tam nepatří
Obrázek

Uživatelský avatar
Lume123
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 29.08.2011 09:29
Bydliště: Prostějov

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od Lume123 »

ok,doufam,ze si to aspon sedne...moc mista tam neni..ted skrtam jen lehounce,kdyz je dira jako prase....a o kolik seriznout teda ty origo dorazy? :blush:

Uživatelský avatar
jim-vw
Závodník
Závodník
Příspěvky: 562
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Libervwec
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od jim-vw »

záleží jak dlouhej budeš chtít chod tlumiče...
Obrázek

Uživatelský avatar
Lume123
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 29.08.2011 09:29
Bydliště: Prostějov

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od Lume123 »

kdyz 0,5-1cm?...nevim totiz jak to spocitat,nejak mi to porad nedochazi :D..takze o kolik,kdyz budu chtit tohle propruzeni? :blush:

Uživatelský avatar
jim-vw
Závodník
Závodník
Příspěvky: 562
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Libervwec
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od jim-vw »

vyndej pružinu, pusť to jen na dorazy, ať víš při jaký vejšce si to na ně sedne, porovnej to s vejškou na který budeš chtít jezdit, přičti chtěnej chod tlumiče, odečti zmáčknutí dorazů váhou auta, vynásob to vzdáleností gumy od lemu při vytočeným kole a pravděpodobstí jejich kontaktu a podle toho je zkrať...

v praxi mám dorazy asi 2.5cm dlouhý, chod tlumiče asi 1cm a při vytočeným kole mezi gumou a lemem míň jak milimetr
Obrázek

Uživatelský avatar
Lume123
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 29.08.2011 09:29
Bydliště: Prostějov

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od Lume123 »

super :-))..to ja pri vytoceni asi 1cm..moznaa 1,5cm :rofl:

Uživatelský avatar
drumeo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 146
Registrován: 23.12.2010 09:55
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od drumeo »

jim-vw píše:snad každej ví, že 35 profil na 18" a 40 profil na 17" kolech je na mk4 bez vzduchu nereálnej
dej tam 205/40, nic jinýho tam nepatří
Jaky nerealny ja mam 17" 225/35/17 .. na 10J.. nebo me nejak nedoslo jak jsi to myslel?

Sicco
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1365
Registrován: 02.10.2009 11:03

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od Sicco »

jim-vw píše:a při vytočeným kola mezi gumou a lemem míň jak milimetr
a to si jako neškrtneš když při zatáčení se ti auto zhoupne na nějaké nerovnosti? já jen že co sem ted' dal zimní kola tak se mi přesně tohle stává, když jedu rovno pohoda, ale při zatočení si škrtne pravá strana při propružení, když je třeba zatáčka mírný dolík a já ji projedu třeba 30kou. Ale levá mi to nedělá jen pravá, zajímavý :roll: lidi se za mnou otáčejí jak kdyby mi něco z auta upadlo vždycky :lol:

josef.sery.1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 18.04.2008 00:28
Bydliště: Decin
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od josef.sery.1 »

Když sem to tady četl, tak je vidět že se v tom vyznáte a proto se rovnou zeptám. Koupil sem kola "18" a gumy na tom budou 225/40 a chtěl bych se zeptat o kolik to snížit aby to nevypadalo jako koza, ale zase aby to neleželo moc na zemi kvůli našim čupr silnicím......

Uživatelský avatar
charlie77
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 27.12.2009 16:16
Bydliště: okres TC
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od charlie77 »

Takze uz budes snizovat jo? Pokud se nepletu, tak si nejdriv nechtel ;) radsi kup stelovak a mas klid, protoze to snizis o kousek, ze zacatku ti to prijde jako pecka, ale uvidis par vic snizenejch aut a budes to chtit vic snizit. Tak si to vyheverujes a sestelujes ;)

Uživatelský avatar
rombo
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1947
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od rombo »

josef.sery.1 píše:Když sem to tady četl, tak je vidět že se v tom vyznáte a proto se rovnou zeptám. Koupil sem kola "18" a gumy na tom budou 225/40 a chtěl bych se zeptat o kolik to snížit aby to nevypadalo jako koza, ale zase aby to neleželo moc na zemi kvůli našim čupr silnicím......
5cm dolů není problém a dá se s tím v pohodě jezdit ;)

josef.sery.1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 18.04.2008 00:28
Bydliště: Decin
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od josef.sery.1 »

No nechtěl sem, ale jak sem si přivezl domů ty 18 a jen tak to zkusil, tak už je to moc vysoký..... Až bude čas zkusím to provizorně nahodit na auto, aby bylo vidět jak to vypadá.... Jinak pak tedy budu řešit jakej štelovák.... Chtěl bych něco normálního, ale aby to chvíli vydrželo..... A když to snížím o pět nebude někde problém? Jako myslím stabilizátor a poloosy?

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od jurod »

o 5 cm by to mělo byt v poho.. vypadá to určitě lépe a da se na tom i jezdit... :wink:
za sebe pak doporucuji stelovak AP, není tak drahý jako HR a kvalitově myslím podobný.
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
jim-vw
Závodník
Závodník
Příspěvky: 562
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Libervwec
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od jim-vw »

Sicco píše:
jim-vw píše:a při vytočeným kola mezi gumou a lemem míň jak milimetr
a to si jako neškrtneš když při zatáčení se ti auto zhoupne na nějaké nerovnosti? já jen že co sem ted' dal zimní kola tak se mi přesně tohle stává, když jedu rovno pohoda, ale při zatočení si škrtne pravá strana při propružení, když je třeba zatáčka mírný dolík a já ji projedu třeba 30kou. Ale levá mi to nedělá jen pravá, zajímavý :roll: lidi se za mnou otáčejí jak kdyby mi něco z auta upadlo vždycky :lol:
a co ti škrtá? guma o blatník, nebo jen o podběh?
rombo píše:
josef.sery.1 píše:Když sem to tady četl, tak je vidět že se v tom vyznáte a proto se rovnou zeptám. Koupil sem kola "18" a gumy na tom budou 225/40 a chtěl bych se zeptat o kolik to snížit aby to nevypadalo jako koza, ale zase aby to neleželo moc na zemi kvůli našim čupr silnicím......
5cm dolů není problém a dá se s tím v pohodě jezdit ;)
ani 10 cm dolů není problém a dá se s tím v klidu jezdit i přes zimu :D
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“