G1 - motor JB (1.5L) - volnobeh nedrzi

benzin i diesel

Moderátor: lister

Odpovědět
Uživatelský avatar
SwissCabrio
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 23.11.2010 17:31

G1 - motor JB (1.5L) - volnobeh nedrzi

Příspěvek od SwissCabrio »

Chlapci (a devcata),

Urcite uz nekdo z vas ten problem mel - motor bezi normalne (studeny i teply), ale kdyz necham bezet na volnobeh, okamzite zdechne. Ani chvilu se tam neudrzi ...
A to i za jizdy. Ale kdyz se auto stale pohybuje a dam tam rychlost, tak okamzite naskoci bez jakychkoliv stiznosti. Kamos rikal, ze by to mohla byt ucpana / zaseknuta / nefungujici tryska na volnobezne otacky. Ale ja fakt nevim.

Nemate s tim nekdo zkusenost?

Diky moc,
SC

Uživatelský avatar
AlfonsoooV6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 08.05.2010 21:50
Bydliště: Agip :-) Přerov

Re: G1 - motor JB (1.5L) - volnobeh nedrzi

Příspěvek od AlfonsoooV6 »

nechci být za chytráka, ale měl jsme podobný problém na 1,1, karburátor a byla špianvá tryska ( při pohledu do motoru je na karbcu z levé strany) a nebo si přidej otáčky , šroub na karburátoru na druhé straně než tryska :-)

Uživatelský avatar
zviratko
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10523
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moje zlatá Praha .........
Kontaktovat uživatele:

Re: G1 - motor JB (1.5L) - volnobeh nedrzi

Příspěvek od zviratko »

Každopádně záleží jaký je tam Karburátor , každopádně by to chtělo rozebrat , vyčistit , zkouknout trysky a pak nechat pořádně seřídit na emisích , pak se dá někde hledat chyba .

Když budeš točit jen volnoběhem , tak rozhodíš celý emise a výsledku se nedočkáš.

tyhle věci je potřeba dělat pořádně.
*
®
*
VW, Audi shop & zubehör : http://www.vwaudishop.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

♀♂

14. VW Golf meeting Podroužek 2o19
*

Uživatelský avatar
SwissCabrio
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 23.11.2010 17:31

Re: G1 - motor JB (1.5L) - volnobeh nedrzi

Příspěvek od SwissCabrio »

Podle chytre knizky by tam mel byt karburator SOLEX 34 PICT 5 (05 129 022 S / 023 D) - motor kod JB.
Je mi jasne, ze vrtat to tech volnobeznych otacek neni jen tak. Otacky, resp. emise mi delali v kvetnu. Od te doby to slo dobre.
A v patek odpoledne jako kdyz utne - z niceho nic to vubec nedrzi volnobeh.
Dneska rano podobne, ale v jeden moment (jeste za studena) to chvili na krizovate drzelo tech 1100 /min. Ale pak zase nic.

Tak nevim - mechanik, kam to obycejne vozim ma asi dovolenou tento tyden, tak budu budu muset vydrzet jezdit (a tim padem brzdit levou nohou) nebo to proste necham v garazi a budu jezdit jinak. :-(

Ja mam spis pocit, ze bud je tam nejaka spinka v te trysce (musim vymenit palivovy filtr, coz ale tu spinu neodstrani), pripadne ze nekde je nejaky unik vzduchu, resp. vakua.
Dam vedet, pokud se to zlepsi. Nicmene me zarazi, ze se to stalo tak rychle, bez upozorneni. :-(

misobelko
Pilot
Pilot
Příspěvky: 737
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: G1 - motor JB (1.5L) - volnobeh nedrzi

Příspěvek od misobelko »

Pozri prírubu pod karburátorom, može nasávať falošný vzduch.
Keď je motor vo vyšších otáčkach, tak sa karburátor prisaje a z falošným vzduchom problém nieje. Ale pri nižších otáčkach nasáva. Skontroluj si ešte aj všetky podtlaky, to je základ...

Uživatelský avatar
SwissCabrio
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 23.11.2010 17:31

Re: G1 - motor JB (1.5L) - volnobeh nedrzi

Příspěvek od SwissCabrio »

Tak pratele,

Konecne mi to mechanik opravil a jsem se dozvedel neco, co jsem teda netusil - chyba byla v pojistce, ktera je ulozena nekde pod palubkou na ridicove strane.
Nic mechanickeho v motoru / na karburatoru, ale nejaka elektricka vec.

To bych teda netusil ... Oprava za 5 minut hotova. Ale jsem s tim musel 2 tydny jezdit ... :-(

Tak jenom kdyby se to nekomu taky stalo, tak to muze byt toto.

SC

Uživatelský avatar
SwissCabrio
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 23.11.2010 17:31

Re: G1 - motor JB (1.5L) - volnobeh nedrzi

Příspěvek od SwissCabrio »

Update po case - znova mi zacaly padat otacky, resp. nedrzel volnobeh.
Tak jsem zase zajel k tomu mechanikovi, ktery se kouknul do pojistkove skrinky (u ridice nad nohama), zahejbal se vsema pojistkama tam a vsechno bylo zase v poradku (tedy tam byl spatnej kontakt). Stale nevim, ktera pojistka presne to byla, ale priste uz aspon vim, kam se mam koukat.
Tak jenom kdyby se to nekomu stalo taky.

Uživatelský avatar
SwissCabrio
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 23.11.2010 17:31

Re: G1 - motor JB (1.5L) - volnobeh nedrzi

Příspěvek od SwissCabrio »

Myslim, ze posledni update na toto tema - pro upresneni (podle chytre knizky) pro motory s automatickym syticem - pojistka cislo 9 by to mela byt.

Odpovědět

Zpět na „Motor“