Velke vibrace a bouchani do volantu

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
goldar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 01.09.2010 21:07

Velke vibrace a bouchani do volantu

Příspěvek od goldar »

Tak zakladam nove tema.
Precetl jsem snad vsechno co se klepani a vibraci tyce,ale nic k co by mohlo vyresit muj problem.
Mam G4 1.9TDI 81KW a z niceho nic mi zacalo trepat volantem,nejdrim jsem si myslel ze mam defekt,ale nemel,a jako by toho nestacilo zacalo mi k tomu jeste neco drit jako zelezo o zelezo.Takze muj problem je takovy.:Kdyz nastartuji auto je vse o.k. po ujeti cca 3km nebo mirneho zahrati auta zacne nejdriv trepat volantem,ale jenom tehdy,kdyz uberu plyn a je uplne jedno v jake rychlosti,kdyz pridam plyn vibrace se ztrati a opet kdyz sundam nohu z plynu zacnou opet vibrace a hlasite dreni nekde z leve strany od prevodovky.Kdyz jsem byl v servisu,zvedli auto podivaly se a rekli,ze mam spatne horni ulozeni tlumicu a spatny cep spodniho ramene.Kdyz jsem se jich zeptal,zdali to neni prevodovkou,protoze to dreni je opravdu silne hlasite,rekli mne ze ne,ze to nema s tim nic spolecneho,nevim cemu mam verit,protoze oni chteji za vymenu ulozeni a cepu cca 300euro a ja mam strach,ze i kdyz to vymeni,tak to bude delat znova a ja se domu opet nedostanu.
proto bych Vas rad poprosil o radu Dekuji moc

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Velke vibrace a bouchani do volantu

Příspěvek od jurod »

Dělalo mi to same a měl jsem uvolňenou poloosu. Při sundani nohy z plynu a brždění motorem to třepalo a rachot od převodovky železo o železo jak píšeš. Byla uvolňená na vnitřní straně. Šrouby se dali na lepidlo a je klid.
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Velke vibrace a bouchani do volantu

Příspěvek od xerxes »

jak ti píše jurod něco bude z homokynetakem(poloosou)

goldar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 01.09.2010 21:07

Re: Velke vibrace a bouchani do volantu

Příspěvek od goldar »

ja ji zkousel a je na pevno
zkusim ty sruby,ale nevim,ja jsem totiz v DE a tady jsou ty ceny nekde jinde
potrebuji se dostet domu,myslite ze to dojede?cca 850km

goldar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 01.09.2010 21:07

Re: Velke vibrace a bouchani do volantu

Příspěvek od goldar »

tak jsem byl pod tim vlezeny a poloosy jsou utazene,zkousel jsem vuli rukou a leva je volnejsi uvnitr,myslite ze budou klouby v haji?

Uživatelský avatar
Kuba75
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 22.07.2011 11:46

Vibrace při prudším brždění 100+ km/h

Příspěvek od Kuba75 »

Ahoj, mám podobný problém - jdou mi vibrace do volantu a do pedálu, když pomalu sešlápnu brzdu ve větší rychlosti, čím vyšší rychlost, tím více to drnčí. Měněný náboj LP kola, po geometrii, nepomohlo nic. Zimu s tím ještě odjezdím, ale pak to musim nechat opravit, jenom nechci strkat další tisíce mechanikům za odfláknutou práci. Neměli jste tenhle problém někdo? Díky za rady :good:
VW Bora 1,6 SR 74kW (AKL), 1999

krejča
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 25.07.2011 21:14
Bydliště: Bohutín u Šumperka

Re: Vibrace při prudším brždění 100+ km/h

Příspěvek od krejča »

Ahoj Měl sem podobnej problém. Nemluvím o tom že budou nejspíš trochec zvlněný kotouče, ale mrkni se na zadní uložení ramen na ty puky nejspíš je budeš mít vymlácený. Já je vyměnil za nový a je po problému teď už jen ty brzdy udělat :)

goldar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 01.09.2010 21:07

Re: Velke vibrace a bouchani do volantu

Příspěvek od goldar »

Tak jsem to konecne zvladl,vymontoval jsem poloosu,a jak jsem se do ni koukl,bylo vsechno jasne,byla sucha jak pepr,po namazani je zase vsechno o.k. a jak dojedu domu,ji vymenim a snad bude vse v poradku.
Takze to bylo poloosou...dekuji ta rady

Uživatelský avatar
Pajk85
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 424
Registrován: 24.01.2010 22:47

Re: Velke vibrace a bouchani do volantu

Příspěvek od Pajk85 »

Nechci zakládat nový téma, mám podobný problém, tak se zkusím zeptat. Při jízdě cca 80km/h a víc se mi začne třepat auto (1,8T O1). Když začnu brzdit, tak se to podstatně zhorší. Jenomže ... brzdy fungl, na podvozku snad vše vyměněno. Co mě napadlo: špatně nalisovaný puky v ramenech - nedělalo se to odborně nebo ramena KO nebo vnitřní kineťáky na poloosách, koplý kola. Jenomže poloosy mám vyměněný (měnil jsem 5q za 6q) a dělá to pořád. Kola jsou vyvážený s novými pneu a tam se přece koplý kolo pozná nebo se mýlím? Už mě nic jinýho nenapadá. :/

Takže v současnosti bych chtěl sehnat kovaný ramena a vyloučit další možnost. Kdyby někdo věděl o těch ramenech za slušnou cenu, tak SZ pls. :)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“