Koupě Tiguana...

2007 - 20..

Moderátor: jets

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Tiguana...

Příspěvek od jets »

IvanHorse píše:Díky za připomínky, čekal jsem připomínky typu - proč si vybrat Tiguana, ale nyní se dostal na poslední místo uvažované trojice.
IvanHorseman :negative:
já mám osobní zkušenost jen s Nissanem a tu jsem popsal, to co se nám na tigouších líbí a osobní zkušenosti jsou tu popsané v celém fóru... když bych to měl zkrátit:

1. poměr cena x výkon
2. kvalita zpracování
3. tuhost karoserie
4. nájezdové úhly (T@F)
5. dostupnost následných úprav
6. dostupnost náhradních dílů za lepší ceny
7. prostupnost terénem (v rámci možností třídy)
8. design (věc názoru)
9. celková kvalita auta
10. já osobně mám dobré zkušenosti se všemi koncernovými auty co jsem měl (Felicia, Toledo, Passat, Fabia, Tiguan, Tiguan)

určitě jsem na hodně věcí zapomněl, je to jen tak na rychlo, ale opravdu je to tu popsané všude ve fóru...
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Tiguana...

Příspěvek od jets »

je tam těch videí víc...
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

IvanHorse
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 10.08.2011 10:42

Re: Koupě Tiguana...

Příspěvek od IvanHorse »

Díky za názor - pokusím se rozebrat jednotlivé body:
1. poměr cena x výkon - naprostý souhlas - u Tiguana se mohu více rozmáchnout a dopřát si více "jízdu zpříjemňujících" příslušenství.Při prvním průzkumu jsem nepočítal, že se s limitem cca 670 tis vč DPH vejdu do 4 kolky, ale při návštěvě VW byla nabídka zajímavě upravena, tj milé překvapení - body pro VW T
2. kvalita zpracování - samozřejmě hodnoceno dle prvních dojmů - plichta
3. tuhost karoserie - tady bych dal/ zatím z papírových podkaldů a svezení se s Free/ body Free
4. nájezdové úhly (T@F) - asi bych šel do S&F, tam je na tom VW T trochu hůře, ale není to hlavní bod zájmu
5. dostupnost následných úprav - vzhledem k majiteli - leasingovka - není důležité
6. dostupnost náhradních dílů za lepší ceny - ten Free není na tom zas tak špatně, tady bych to viděl na mírnou prohru na body vítězí VW T, ale větší rozdíl vidím v dostupnosti servisu a i dostupnost dílů - v předchozím jsem mluvil o ceně - body pro VW T
7. prostupnost terénem (v rámci možností třídy) - tady bych vítěze nechtěl tipovat, spíše rozhodnou obuté gumy.Jinak vidím možnosti obou vozidel jako naprosto dostačující pro mé potřeby - sníh, náledí, lehký terén do kterého se nyní rozumně nepustím. Tato vozidla by mi mohla tuto laťku posunout výrazně výše. Free vítězí vyšší světlostí podvozku, což dost často bývá problém prostupnosti lehkým terénem než nedostatek trakce. Systém Terain response je asi též dále. Zde mírně boduje Free
8. design (věc názoru) - design - zde mne více oslovil Free
9. celková kvalita auta - LR měly do cca 2006 dost špatnou povět. Po tomto roce se kvalita výrazně zvedla. O kvalitě VW T vůbec nediskutuji - i přes nárůst kvality Free zde vidím jako kvalitativně stabilnějšího VW T
10. já osobně mám dobré zkušenosti se všemi koncernovými auty co jsem měl (Felicia, Toledo, Passat, Fabia, Tiguan, Tiguan) - osobně nyní mám čtvrtou Octavii, chci zkusit něco jiného- avšak proti Š Oct nemohu říci křivého slova. Jen mne trochu zaráží cenová politika Škody. Pokud porovnám Yeti a VW T mám pocit, že ceny jsou v jiných měnách.
Něco navíc:
- dle mé sondáže - spotřeba bude bod kde VW T vítězí
- na druhé straně vnitřní prostor u Free je velice velkorysý. Mám 185 cm a nastupování do vozidla je jeden z bodů výběru těchto kandidátů.U VW T se tam taky "vejdu", ale už si nemohu "zacvičit" rukama, otočit se na sedadle na spolujezdce dozadu...
No a teď babo raď. Čekám na cenu od Free, jak se bude lišit od ceníkovky a pak to seknu.

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Tiguana...

Příspěvek od jets »

no, nemáš to jednoduché... kup si oba :-)
myslím že nešlápneš vedle ani s jedním kouskem....
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

kkarel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 04.09.2011 06:21

Re: Koupě Tiguana...

Příspěvek od kkarel »

Zdravím Vás
Tak se také začínám pokukovat po novém Tiguanu. Vyhovuje mi 1,4 TSI ve výbyvě Sport a Styl a tady jsem narazil na zádrhel . V ČR se neprodává v této výbavě, tedy pokud nechci 4x4. Mrknul jsem na SK a PL a tam není problém s touto výbavou. Nemáte někdo zkušenosti s koupí na Slovensku. I cenově a hlavně výbavou to tam vychází dost dobře.

tonny01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 15.11.2009 19:14

Re: Koupě Tiguana...

Příspěvek od tonny01 »

zdravím sháním někoho kdo se zaobírá dovozem Tiguanů v dobré cen.relaci a neobírá,chystám se na koupi ca 2let staršího nejl.černého,může být i lehce ťuklý předem díky za info Toncek

roman-roman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 01.11.2008 13:07

Re: Koupě Tiguana...

Příspěvek od roman-roman »

Zdravím, rozmýšlam nad kúpou Tiguana od 2010-11, chcem si doviesť sám z DE, nieco do 30 000km,ale rozmýšlam nad motorizaciou, určite to bude benzín,103kw v dieselu sa mi zdá málo(aj teraz mám Audi A3 Sportback 2007 diesel s 103kw)
Zaujímam sa o motor 2.0T ale videl som rozne vykonove udaje a to 125kw, 147kw a 155kw a teraz by som si chcel nechať poradiť od vás, v čom su rozdieli a vaše skúsenosti a postrehy,spotreba a pod.. Chcel by som asi Track and Field ale určite 4Motion.
A ešte klasika,čoho sa treba vyvarovať a muchy tiguanu.

S pozdravom Roman

Uživatelský avatar
Tiguanman
Závodník
Závodník
Příspěvky: 544
Registrován: 18.07.2010 21:19
Bydliště: Olomouc

Re: Koupě Tiguana...

Příspěvek od Tiguanman »

Na první pohled je vidět, že chceš mít spíš závoďák než teréňák /sorry SUV/
Jezdi jenom tak rychle,jak umí létat tvůj anděl strážný!


.............

VW Tiguan 2.0 TDi 125kW čip, Of 4Moušn, šedá
VW Jetta 1.4 TSi 125kW, šedá
a spotřeba???...sere pes!!!

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Tiguana...

Příspěvek od jets »

myslím že jediný kdo tu má 2.0TSI je marian takže prakticky ti může poradit jen on... ale možná se pletu, hodně lidí tu přibylo a už se v tom neorientuju jako když nás tu bylo pět a půl :-)
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

roman-roman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 01.11.2008 13:07

Re: Koupě Tiguana...

Příspěvek od roman-roman »

Tiguanman píše:Na první pohled je vidět, že chceš mít spíš závoďák než teréňák /sorry SUV/
potrebujem SUVcko s vykonom,preto som Tdi uplne vyradil s vyberu.
mam rad pruznejsie auta a chcem teraz nieco s vyssim podvozkom a 4x4,nakolko zijem v alpach a v poslednej dobe ma pocasie dost obmedzuje..

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Tiguana...

Příspěvek od jets »

roman-roman píše:
Tiguanman píše:Na první pohled je vidět, že chceš mít spíš závoďák než teréňák /sorry SUV/
potrebujem SUVcko s vykonom,preto som Tdi uplne vyradil s vyberu.
mam rad pruznejsie auta a chcem teraz nieco s vyssim podvozkom a 4x4,nakolko zijem v alpach a v poslednej dobe ma pocasie dost obmedzuje..
je fakt že i tdi 125kW je líná veš.... pokud nenajedeš moc km anebo je ti fuk za kolik jezdíš tak vem tu nejvýkonnější verzi a je to
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Uživatelský avatar
Tiguanman
Závodník
Závodník
Příspěvky: 544
Registrován: 18.07.2010 21:19
Bydliště: Olomouc

Re: Koupě Tiguana...

Příspěvek od Tiguanman »

roman-roman píše:
Tiguanman píše:Na první pohled je vidět, že chceš mít spíš závoďák než teréňák /sorry SUV/
potrebujem SUVcko s vykonom,preto som Tdi uplne vyradil s vyberu.
mam rad pruznejsie auta a chcem teraz nieco s vyssim podvozkom a 4x4,nakolko zijem v alpach a v poslednej dobe ma pocasie dost obmedzuje..
Já myslím, že pokud žiješ na horách, tak kupuj Off rouda a ne VW. :oops:
Jezdi jenom tak rychle,jak umí létat tvůj anděl strážný!


.............

VW Tiguan 2.0 TDi 125kW čip, Of 4Moušn, šedá
VW Jetta 1.4 TSi 125kW, šedá
a spotřeba???...sere pes!!!

marianb
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 364
Registrován: 26.08.2010 15:18

Re: Koupě Tiguana...

Příspěvek od marianb »

to Roman: Dovolim si dlhsi prispevok.
Ak si vyberies Tiguana, tak stale budes mat pocit, ze je lenivejsi ako A3. Jednoducho je to tazsie auto a aj inac jazdi. Spotrebu nema zmysle riesit, jednoducho je to tazke a vysoke auto a bude zrat a o tolko viac kolko budes jazdit v stazenych podmienkach. Ak planujes jazdit hlavne kratke trasy aj niekolko tyzdnov za sebou tak nafta s filtrom pevnych castic je rizikova, pretoze nebudes mat dost casu, aby si to tam vypalil a po niekolkych oranzovych kontrolkach sa moze objavit cervena a vekla vela bubacikov pojde na vyenu filtra, vyfuku...

Benzin je v kazdom pripade hravejsi, taha v sirsom spektre otacok. Cize ak chces vacsi casu jazdit na 3 a 4 stupen a si lenivy radit tak vezmi 155 kW. Medzi 2.0 motormi je rozdiel len v rozsahu, kde motor ma max. krutiaci moment. V kazdom pripade pochopis, ze pri takomto auto mas v zabere zadokolku a je to teda dost citit. Neviem, ci je to len moj pocit ale jednoducho sa mi zda, ze aby kolesa nepreklzovali vpredu tak viac ide v zabere dozadu.
Zrat to bude podla toho, co s tym budes robit. Siel som po okreskach aj za 6,9l ale standardne sa hybem v lete okolo 8,5 a v zime okolo 9,2 litra. Zalezi aj co natankujes. Ked si chcem uzit a idem na 3trojke hore Donovaly tak tam svieti 12 aj nieco.
Track&field nemam, ale teraz v 50 cm snehu by som ho vzal, pretoze ten predok vie vyjst na zavej a asi aj prejdes, sport verzia sa zaryje a nic viac, musis vycuvat. Zase track by som bral svetlu farbu lebo ma cierne doplnky, strieborne sa nedaju dokupit. Zatial mi moj 125kW uplne staci, vykonu je dost, co ma trapi je to, ze v hlbokom snehu a neustalom zastavovani a pohynani bolo dost citit spojku, ale ved to boli aj tazke podmienky.
Tiguan je uplne super v stupani do kopca a v zakrutach na snehu atd.
Ja som potreboval vyriesit hlavne to, ze ked niekam idem tak chcem dojst a nechcem hladat alternativnu trasu kvoli skrizenym kamionom. Auto chcem dat do dvora u svokrovcov... Tam tiguan uplne staci a si boss. Ak by som vsak postavil dom niekde na Kordikoch alebo Kralikoch, respektive v Jasnej, tak beriem tuarega. Ale na taketo veci proste musim mat bubaky. Ak nebudu, kupim golfa kombi a 1.2 TSi a je to.
Passat bussines line 2.0TDI 130 kW, 4 motion, DSG

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“