Nic se nemění

Řešení otázek týkajících se policie, pokut, havárek a trestního práva.

Moderátor: Odborní poradci

Odpovědět
Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Nic se nemění

Příspěvek od Hammer »

Ahoj klubáci!

Jmenuju se Stanislav Selič, mám nick Hammer a rozhodl jsem se Vám i nadále vypomáhat s tím, s čím Vám vypomáhám. Jenom, znovu se trapně opakuju, pokud chcete pomoci, nesmíte napřed všechno sami pokazit vlastním jednáním. Všechno co napovídáte v prvotním rozrušení, všecko na místech nehod zanedbáte a nesepíšete, nepoznamenáte, s tím už se nedá skoro nikdy nic dělat. Všichni úředníci si rádi práci zjednodušují a pokud jim ještě přihrajete, kopnou vám to do vaší sítě jedna radost a vytahovat z té sítě svoje chyby oni nikdy nebudou.

Jako doposud: přestupkové, dopravní a trestní právo, nemám problém zákon umět číst a dohledávat i jiné věci, ale bohužel v naší zemi neplatí úplně co je psáno to je dáno, platí zde spíše okresní právo, aneb každý si to dělá po svém a v problematice je důležitá praxe co a jak se dělá.

Můj telefon je jasný a všem snad známý: 603 812 644.

brouwe
Člen klubu
Příspěvky: 121
Registrován: 09.11.2011 21:09
Bydliště: Riegrovo náměstí 8/9, 290 01 Poděbrady III

Re: Nic se nemění

Příspěvek od brouwe »

No tak tohle je presně to co potřebuju :))))) s mojí dosavadní zkušeností 11 000 ,- Kč + 2000 ,- Kč .

Stále bez bodu ! :smoke:

Pokud to chápu dobře ,když mě lapají mám ti hned zavolat ? :) Jinak to ani snad pro mě nemá význam :D

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nic se nemění

Příspěvek od Hammer »

Když tě chytnou na místě a přestupek je spolehlivě zjištěný, volat je jaksi zbytečné. Pokud je věc jinak, než jak tvrdí orgán, nesmíš na místě navykládat spousty nesmyslů, ale jen sdělit, že nesouhlasíš a chceš se odvolat na správní.

Jinými slovy: pokud máš pocit, že můžeš na silnici všecko a stačí jen někam zavolat a bude to v Óklendu, tak to zcela určitě neé!

Ještě jedna věc: proti slovu policajta na SO nevyhrajete, aspoň já jsem neměl nikdy ani v policejní praxi ani teďkom se svou pomocí tady klubákům nikdy tu příležitost to vidět. Musíte mít důkaz, že to tak nebylo.

brouwe
Člen klubu
Příspěvky: 121
Registrován: 09.11.2011 21:09
Bydliště: Riegrovo náměstí 8/9, 290 01 Poděbrady III

Re: Nic se nemění

Příspěvek od brouwe »

Nejsem pirát silnic

Ale jednou jsem se musel hádat s policií ,že já byl připoutaný a řidič ne.

A tuto situaci právě myslím.

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nic se nemění

Příspěvek od Hammer »

Hádat se je právě hluboká chyba. Když hraješ karty, taky je neukazuješ.

Uživatelský avatar
KennyBlind
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 25.11.2009 18:03
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Nic se nemění

Příspěvek od KennyBlind »

Tak to bych měl dotaz :) jak je to u nás s homologací TUV? Například mám na autě celý nový laděný výfuk kupovaný z Německa s papírem o homolagaci na mé auto (corrado)... jak se mi stávalo s golfem policii ten papír nezajímal a na správní jsem se odvolat nemohl protože by se našli věci které by mě potopily (sportovní volant, jiný zadní nárazník)... corrado je postavené aby policie nemohla nic vytknout, jen ten výfuk... má tedy nějaký smysl se odvolat na správní řízení?
ex VW Golf III 1.8 GT, ex VW Corrado 1.8 G60, ex VW Vento 1.9 GTD, VW Corrado 1.8 G60, VW Golf II 1.9 M-TDI Edition One

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nic se nemění

Příspěvek od Hammer »

KennyBlind píše:Tak to bych měl dotaz :) jak je to u nás s homologací TUV? Například mám na autě celý nový laděný výfuk kupovaný z Německa s papírem o homolagaci na mé auto (corrado)... jak se mi stávalo s golfem policii ten papír nezajímal a na správní jsem se odvolat nemohl protože by se našli věci které by mě potopily (sportovní volant, jiný zadní nárazník)... corrado je postavené aby policie nemohla nic vytknout, jen ten výfuk... má tedy nějaký smysl se odvolat na správní řízení?

Vyhláška 341/2000 Sb. § 10 odst. 6) Každá konstrukční část podléhající homologaci dle
určitého předpisu EHK musí být opatřena homologační značkou,
kterou stanovuje tento předpis. Každá konstrukční část, která je
schvalována podle technických příloh určité směrnice EHS/ES nebo
předpisu EHK musí být opatřena schvalovací značkou, která je
obdobná jako homologační značka stanovená touto směrnicí nebo
předpisem. Písmeno "e" nebo "E" a číslo státu se nahrazuje písmeny
"CZ". Konstrukční část schválená před 1. červencem 2001 může být
označena též shodně jako výbava vozidla značkou "ATEST 8SD XXXX",
kde "XXXX" je číslo osvědčení o schválení.

a k výfukům toto:

§ 36 odst. 4) Závadou podle odstavce 1 na výfukovém potrubí vozidla je
vždy netěsnost nebo neúplnost výfukového potrubí nebo zjevný zásah
do tohoto potrubí mající vliv na vnější hluk vozidla.

Jinak obecně platí, že zásahy do konstrukce vozidla nebo jeho částí, které ovlivňují vlastnosti dotčených částí podle předpisů EHK přípandě EHS nebo EU, podléhají jednoznačně povolení o přestavbě, jinak na vozidle nemají co dělat.

Seznam předpisů pro kdeco co se na kdejakém vozidle může nacházet je na konci vyhlášky 341/2000 Sb.

Odpovědět

Zpět na „Policie (pokuty/havárky) - trestní právo“