Tvrdnouci pedal + Vadnoucí brzdy - prosim o radu

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

satene
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 19.04.2011 22:38
Bydliště: Planá u M.L.

Re: Tvrdnouci pedal + Vadnoucí brzdy - prosim o radu

Příspěvek od satene »

No ne vím,zkusím poradit ,dělalo mi to taky.Vyměnil jsem komplet brzdovku.Snížil se totiž u staré bod varu a tím horší brzdá síla.Čím víc brzdíš a dýl tím hůř to pak brzdí.Po výměně OK ale ta výměna znamená servis a napojit komplet hadičky u kol a nádobku na mašinu.ta starou kap.odsaje,pak tam pustí čistící a zas odsaje,potom tam jde nová a je to.Pokud jsem slyšel dobře jde to udělat i doma ale je to dost pracný a asi nákladný udělat průplach.Stačí špatně udělat jednu zadní brzdu a nemusí to pak být na 100%
Golf IV SDI 50Kw Variant (1999) White - Prodán
-----------------------------------------------------------
Golf VI TDI 77Kw Variant (2011) Red - ve vlastnictví

roman813
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 08.09.2010 15:28
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Tvrdnouci pedal + Vadnoucí brzdy - prosim o radu

Příspěvek od roman813 »

Ha...dalsi zahadny stav...

Objevena zajimavost, kdyz pred startem motoru prudce dupnu na brzdu, jako kdybych treba zmackl spojku a lekl se, ze se auto rozjelo z kopce... tak pak je chod pedalu "mekci", brzdi to jak krava ze okusuju palubku, ale normalne se mi propada pedal az na zem... treba zastavim na krizovatce, stojim na brzde a pedal klesa a klesa... ale za jizdy to brzdi "na vetsi draze pedalu" nez predtim, silneji - proste jde jakoby sam niz a vykon brzd narusta a neni tak tvrdej ten pedal... Po dalsim startu, nebo kdyz s pedalem zapumpuju jsem tam kde jsem byl u rozkolisaneho vykonu a tvrdsiho pedalu... to asik podtlakovyma hadicema nebude, to bude nekde nejaka chybicka, ale kde, ale kde?
GIV Variant 1.9 TDI-PD 96kw ASZ

Uživatelský avatar
magmuss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 513
Registrován: 29.10.2007 19:49

Re: Tvrdnouci pedal + Vadnoucí brzdy - prosim o radu

Příspěvek od magmuss »

Mám podobný problém a jak je vidět, asi to nikdo nepořešil od května..

Mám automat, takže brzdit s vadnoucíma brzdama je dost o držku.
Řešil sem teď naposledy úniky tlaku od vývjevy těma slabejma hadičkama přes různý ventily který ovládají tu klapku na chcípnutí motoru atd (jedná se o TDi V6 110kW AFB) Hadičky teda vyměněný, brzdovka vyměněná, technik říkal že to zas tak hrozný bláto nebylo a celé to propláchnul. Asi tak o 10% se to zlepšilo, ale když skočím do mamky starýho Meďáka, nebo tátový dodávky Toyoty, tak si vždycky rozbiju držku jak to kur*a bzrdí. Pak skočím do svýho a tlačím auta před sebou očima..

Nechápu to, pedál nikam nepadá, chová se to už dlouho dobu pořád stejně.. Po několikátém prudším sešlápnutí, nebo jednorázovém okamžitém - když zapomenu potřebuju rychle odbočit, tak mi pedál ztvrdne a přemáhám posilovač. Nikdo nic neví, netuší a diagnostika nic neukáže, protože je to mechanické - ABS jednotka měněna je to 111A na konci, už odešla asi 3x (opět výrobní vada) takže ABS momentálně funguje - navíc by v sobě měla mít EDS (elektronickou uzávěrku diferáku, je to 4MOTION) ale taky nevím jestli funguje.

Neví někdo co s tím? Vyměnit vývjevu? Že by už po těch 320tis kilometrech nestíhala s tlakem? Nebo posilovač? Hydraulika snad? .. pomoooooooc..
A před 4 rokama byly brzdy naprosto jedovatý - případě potřeby sem ze 100km/h okamžitě stál na místě.. teď abych si vystrčil nohu a čekal kdy to přestane brzdit abych mohl vyskočit :158: hnus.. Zlatá stará Honda..

roman813
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 08.09.2010 15:28
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Tvrdnouci pedal + Vadnoucí brzdy - prosim o radu

Příspěvek od roman813 »

Nedavno mi psal jeden kolega pres mejl, ze mu to delalo to same a pomohla vymena tandemu - najeto neco kolem 200 tis. (nameril o dost min nez by melo byt, snad jen 0,2 - 0,3 Bar). Pry to pomohlo, problem je ale najit nekoho, kdo to zmeri... me uz ve trech servisech poslali do pr... ze pry pri demontazi desne rada praska trubicka (kolinko) k posilovaci a jim se to nechce riskovat a platit ze svyho... kvuli zmereni podtlaku za pivo nebo kilco do kapsy... :-(
GIV Variant 1.9 TDI-PD 96kw ASZ

Uživatelský avatar
magmuss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 513
Registrován: 29.10.2007 19:49

Re: Tvrdnouci pedal + Vadnoucí brzdy - prosim o radu

Příspěvek od magmuss »

Paráda.. myslel sem si to.. Nechtěj to dělat, pravda.. upozorňuje na to každej že se to dělá fakt na prd..
Hlavně když si v jednom nejmenovaným servisu Auto Jarov VW a nejen v Praze, jedeš nechat vyměnit olej, oni litr odpustěj, nalejou litr novýho, ten starej ti pak dají do ruky a řeknou, tohle sme vám vyměnili.. :158: už by s tím fakt měl někdo něco udělat.. Protože to jakým způsobem se kfeštuje v dílnách a především autoriz. servis je neskutečný.
A hádej se s nima potom, když každá sebemenší usraná pobočka má svýho právníka..

No prostě budu muset našetřit opět na další díly jak je zvykem u konzumního-koncernu a dát komplet brzdy dopořádku, abych měl zas na 200tis km klid, do tý doby to auto asi totálně umře, než to znovu najede.

Kdyby ještě někoho napadla jiná myšlenka, sem s ní.. uvítám jakoukoli.

Díky

Uživatelský avatar
martinS_VW_Bora
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 288
Registrován: 01.05.2009 19:42

Re: Tvrdnouci pedal + Vadnoucí brzdy - prosim o radu

Příspěvek od martinS_VW_Bora »

To "roman813": muze to souviset s vakuovou pumpou

Uživatelský avatar
kanec.h
Člen klubu
Příspěvky: 1169
Registrován: 03.10.2007 16:31
Bydliště: RoUtE 66

Re: Tvrdnouci pedal + Vadnoucí brzdy - prosim o radu

Příspěvek od kanec.h »

Mam problem :) s brzdama s autem nejezdim od listopadu stoji v garazi !!dnes jsem sedl ze se projedu jenze po seslapnuti brzd. pedalu kontrolka ABS + ( ! ) pedal sel az na podlahu praskla zadni Gumova cast hadicky vymeneno odzvdusneno.......chyby vymazany ale pedal jde porad az na podlahu sice se musim snazit malinko ale dostanuho az dolu a hned to same ABS + ( ! ) :roll: unik kapaliny nikde nic netece v cem by mohl bejt problem........ :?: .......zitra jeste poradne zkontroluji okoli posilovace a znova projdu ale neverim ze neco objevim ...............
diky za rady :thanks:
VW - (V)ízda (W)ivotem!!!! :-D

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“