Sportovní podvozek - stavitelný, pevný Golf/Bora

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
kubic1180
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 26.06.2011 11:01

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od kubic1180 »

Zdravím, chci se zeptat jaký je nejlepší podvozek na Golfika IV? Od předchozího majitele z Itálie tam mám snížené pružiny, tlumiče z GTI a je to hoodně nízké a v zimě to nebylo nic moc - začalo se navíc ozývat silné vrzání uložení tlumičů, tak chci vše nové. Zatím jsem rozhodlý pro tlumiče i pružiny od Bilstein, má někdo nějaké námitky nebo mi je doporučí? Chci spíše komfort na našich silnicích, i když je pravda, že sem tam nějakou zatáčku říznu, ale spíš chci pohodovou jízdu - doteď je Golf od koupě takový "uskákaný"... Dále chci zrovna při jednom vyměnit všechny brzdy, ať se to nerozdělává 2x - tam mám zatím v hledáčku 3 značky a to Zimmerman, Brembo a nebo TRW + destičky od stejných výrobců - nějaké doporučení? Díky za Vaši ochotu a mějte se!!!
Volkswagen Golf IV, 1,9 TDI, AJM - 102kW (85KW), r. v. 2001, Highline, 6 kvalt

Uživatelský avatar
GOLFÁK
Profík
Profík
Příspěvky: 1009
Registrován: 19.02.2008 16:42

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od GOLFÁK »

Čau, tak k podvozku Bilstein asi námitky nebudou. :D Je to kvalitní podvozek.
A ohledně brzd si projdi toto http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=74&t=74211" onclick="window.open(this.href);return false;
Jinak mi nepříde, že by pružiny z GTI byly extra nízký

Uživatelský avatar
Bajda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 07.11.2010 17:26
Bydliště: Krkonoše

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od Bajda »

Včera jsem nandal štelovák APčko na 1.9 TDI a při snížení -60 mi poloosa už na hupech škrtala, takže jsem -55 a zatim dobrý :wink: A co se týče tvrdosti, tak je určitě pohodlnější než pevnej Weitec, který jsem měl před tím..

Uživatelský avatar
shake15
Řidič
Řidič
Příspěvky: 150
Registrován: 08.01.2010 17:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od shake15 »

Tys měl pevnej Weitec?? ten bych tam chtěl taky dát, ale na 1,6 8V...a podle toho, jak jsi to napsal, tak to bylo asi tvrdý, co?
Golf IV., 1,6 74kW Highline a nově Passat B5 2,5TDi 110kW

Uživatelský avatar
Bajda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 07.11.2010 17:26
Bydliště: Krkonoše

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od Bajda »

Rok jsem na něm jezdil, snížení 30/30 a tvrdej byl dost. Teď ho chci nabídnout k prodeji za 4tis. Ale být tebou tak koupim radši štelovák, než dávat 12tis. za pevnej Weitec..

Uživatelský avatar
Bajda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 07.11.2010 17:26
Bydliště: Krkonoše

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od Bajda »

Nevíte prosím někdo jakou udělat geometrii při snížení -55? Mám to nechat na 0, nebo udělat 1mm sbíhavost? Nemáte někdo zkušenost? Díky.

Uživatelský avatar
st.jim
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1866
Registrován: 19.03.2008 07:34
Bydliště: Pardubice 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od st.jim »

kubic1180
jestli chceš komfort, tak si rozhodně nekupuj bilstein. tedy pokud nechceš jezdit tak maximálně na 16", to se ještě dá. budeš-li ale jezdit na na větších kolech, tak se rozhodně on komfortní jízdu jednat nebude. vím, o čem mluvím, bilsteiny mám :) PS: pokud samozřejmě nezainvestuješ a nekoupíš si je s nastavitelnou tuhostí :)

Bajda
já mám sníženo těch cca 55mm a pán mi nastavil sbíhavost na 0°0' (na přední ose), zadek je + 0°24'...zkušenosti s tím ale žádné nemám :mrgreen:
srazy VWýčechů :velo:
CSFD

Pro své idealistické názory se často potkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
Bajda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 07.11.2010 17:26
Bydliště: Krkonoše

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od Bajda »

Díky, tak já tam dám 0 na předek a uvidim..
A pneu se ti nesjížděj, myslim kraje?

Pisi9
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 22.03.2012 21:08

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od Pisi9 »

Ahoj. Chci se zeptat mam na Golfu iv kola 225/35/19. Ma nekdo zkusenosti o kolik auto snizit? Dekuji moc za radu.

Uživatelský avatar
GOLFÁK
Profík
Profík
Příspěvky: 1009
Registrován: 19.02.2008 16:42

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od GOLFÁK »

st.jim
A to ikdyž koupí klasický Bilstein?

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od jurod »

:arrow: GOLFÁK Klasický bilstein je v poho...

:arrow: Pisi9 Zdar, mám 215/35 R19... ale záleží na tobě jakou máš představu, jak by to mělo vypadat? Mrkni do topicu v mém podpisu... jestli nějak tak? Nebo to chceš dát ještě níž, případně výš? Protože jak snížit je široký pojem a 10 lidí ti to může napsat 10x jinak... :wink: Jestli ti jde o nějaký vzhled, nebo spíš aby se zachoval co nejvíce komfort......?
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Pisi9
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 22.03.2012 21:08

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od Pisi9 »

Ahoj. Ted s tim nejak zacinam :-) poridim nejake fotky aby jsi videl a poradil mi :-) Poridil jsem tedy kola 225/35/19 je to moc hezky ale na 100% me ceka ten podvozek. koukal jsem na tve auto a tak nejak bych jsi to predstavoval ale asi bych to dal o trosicku vis. nemam stim zkusenosti tak me napadaji veci jako napriklad kdyz posadim lidi do auta, jestli nebudu skrtat v zatacce kdyz tam bude nejaky hup a auto se naklani vice,retardery,nejaka nehezka cesta na zahradu :D atd. jake mas zkusenosti?

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od jurod »

No já mám trošku nižší pneu, takže až tak nízko to nebude, ale pokud sleduješ rozdíl mezi lemem blatníku a pneu...tak to výš dát jde.. pokud budeš mít stavitelný podvozek, tak si to dáš podle sebe a můžeš to do budoucna měnit.
Co se týče toho, jestli můžeš dozadu naložit plný kufr a lidi... záleží i na tom, jak je široký a jaké má ET disk... to znamená jak moc ti polezou kola ven z blatníků...
Já mám vzadu ještě 12mm podložky, takže když si sednou dozadu 3 lidé, tak při projetí nějakého "hupu" bych škrtal lemy, ale pokud bych tam podložky nedal, tak je to ok.... :wink:
Klidně sem hoď foto a lidi nebo já ti poradí... :wink:
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Luigi.2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 09.05.2010 11:05
Bydliště: Plzeň

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od Luigi.2 »

Cau, mel bych takovej dotaz. Nevi nekdo k cemu presne slouzi na stavitelnych tlumicich ta mala progresivni pruzina? Chci totiz koupit podvozek ale nema takove snizeni jako bych si predstavoval a zajima mi, jestli kdyz vyndam tu malou pruzinku, neco nepodelam :D diky za tipy
tak je to naftička, v základu 66kw s upravenou ŘJ a pár drobnostma 115PS

Uživatelský avatar
MIKI ®
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 337
Registrován: 30.11.2011 09:09
Bydliště: Brno-Venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od MIKI ® »

je to tzv. helpr když zvedneš auto tak se napne a drží tu velkou aby tam nelítala jak šulín v gumáku, jinak je zatlačená :D zahoď to nic nepokazíš ;) hlavně aby se to o tu větší neopřel tlumič ;)
ex.2Xfavorit
ex.BMW E30
ex.FABIA VRS
ex.PUG 405
ex.BMW E30
ex.GOLF IV TDI
akt.GOLF IV VR5
akt.Felicia Pickup

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“