odhlaseni vozidla, rada

Otázky ohledně povinných ručení.

Moderátor: Odborní poradci

Odpovědět
Uživatelský avatar
andrewlcc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 04.03.2012 20:02
Bydliště: Praha

odhlaseni vozidla, rada

Příspěvek od andrewlcc »

Ahojte,

Prosim o radu pretoze v tom nemam jasno, planujem kupit auto, moja otazka znie: ak ho kupim povedzme v nedelu (nie z autobazara ale od povodneho majitela) a on ho odhlasi az v pondelok resp. niekedy cez tyzden tak mozem ja stym autom ako uz jeho vlastnik (podla kupnej zmluvy) jazdit ked povodny majitel potrebuje na odhlasenie vozidla velky aj maly technicky preukaz?

Mozem ja jazdit resp. odviest auto povedzme do ineho mesta da sa povedat bez velkeho aj maleho technicaku? len na zaklade kupnej zmluvy a povinnom ruceni?

Neviem ci som spravne zvolil temu ale zdalo sa mi to najvhodnejsie..
VW GIV GTI

bigboss9999
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 13.02.2010 14:59
Bydliště: Havířov/Ostrava

Re: odhlaseni vozidla, rada

Příspěvek od bigboss9999 »

Jo dá.Já tak jezdím a nikdy nebyl problém.Stačí když ti techničáky okopíruje.Hlavně pojistit.

Uživatelský avatar
andrewlcc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 04.03.2012 20:02
Bydliště: Praha

Re: odhlaseni vozidla, rada

Příspěvek od andrewlcc »

dik za pomoc, este ak sa mozem opytat pri odhlasovani je potreba predat aj maly technicky prukaz alebo staci len ten velky? niekto co tak citam na forach tvrdi ze staci len velky tak netusim ako to je
VW GIV GTI

Uživatelský avatar
mogwaycz
Člen klubu
Příspěvky: 952
Registrován: 30.04.2008 13:20
Bydliště: Boston, United Kingdom

Re: odhlaseni vozidla, rada

Příspěvek od mogwaycz »

andrewlcc píše:Ahojte,

Prosim o radu pretoze v tom nemam jasno, planujem kupit auto, moja otazka znie: ak ho kupim povedzme v nedelu (nie z autobazara ale od povodneho majitela) a on ho odhlasi az v pondelok resp. niekedy cez tyzden tak mozem ja stym autom ako uz jeho vlastnik (podla kupnej zmluvy) jazdit ked povodny majitel potrebuje na odhlasenie vozidla velky aj maly technicky preukaz?

Mozem ja jazdit resp. odviest auto povedzme do ineho mesta da sa povedat bez velkeho aj maleho technicaku? len na zaklade kupnej zmluvy a povinnom ruceni?

Neviem ci som spravne zvolil temu ale zdalo sa mi to najvhodnejsie..
Kupující je povinen do 5ti dní převést vozidlo na sebe pokud bylo koupeno od soukromé osoby a do 30 dní pokud bylo zakoupeno v bazaru. Samozřejmě bazar či soukromník potřebuje velký TP k odhlášení vozidla, takže novému majiteli zatím stačí kupní smlouva a platná zelená karta. Pozor na ty limity, policie dává celkem "mastné" pokuty!
PAST > VW BORA GTTDI #VWBARBORA
PAST > VW PASSAT CC GT #VWCECIL
VW PASSAT 3C #VWVNCHY

Odpovědět

Zpět na „Povinná ručení - POV“