ŘÍZENÍ, VOLANT: vůle na volantu

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

P.a.v.e.l
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 23.04.2011 10:24
Bydliště: Praha

Vůle v řízení

Příspěvek od P.a.v.e.l »

Mám problém,mam sharan 96 1.9 tdi a od té doby co jsem nasadil nová kola r17 225/50,se mi zvětšuje rapidní rychlostí vůle ve volantu!! když jsem to rozdělal vydím že vůle není v kloubech ale v přírubě která spojuje aspon myslím že spojuje tu první část tyče s druhou částí na které jsou ty převodové klouby...Pokud někdo měl ten samí problém,budu rád když se dozvím co všechno budu muset vyměnit!!! :?

Šavlík
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 01.12.2009 20:42
Bydliště: Praha, Stř. Čechy

Re: ŘÍZENÍ, VOLANT: vůle na volantu

Příspěvek od Šavlík »

Zdravím
Nevím jestli to sem patří, tak se kdyžtak omlouvám.
Volant mi nedrží pevně v nastavené výšce - když je zaaretovaný a opřu se o něj (při vystupování bo když chci odemknout volant) i jenom z lehka tak padne dolu.
Měl jsem rozebrané plasty pod volantem, ale na nic jsem nepřišel.
Nevíte prosím vás někdo co s tím - oprava, výměna, ... Radši polopatě Díky

REGE_VW
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 07.03.2010 23:46
Bydliště: Ostrava-Krásné Pole

Re: ŘÍZENÍ, VOLANT: vůle na volantu

Příspěvek od REGE_VW »

Šavlík píše:Zdravím
Nevím jestli to sem patří, tak se kdyžtak omlouvám.
Volant mi nedrží pevně v nastavené výšce - když je zaaretovaný a opřu se o něj (při vystupování bo když chci odemknout volant) i jenom z lehka tak padne dolu.
Měl jsem rozebrané plasty pod volantem, ale na nic jsem nepřišel.
Nevíte prosím vás někdo co s tím - oprava, výměna, ... Radši polopatě Díky
Stejný problém. Připojuji se s prosbou o radu.
Předem díky

Uživatelský avatar
majatrabi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: ŘÍZENÍ, VOLANT: vůle na volantu

Příspěvek od majatrabi »

Ahoj,
sundej plasty u volantu a dotáhni matku která drží páčku pro nastavení volantu. Pokud máš ETKu tak se tam mrkni a uvidíš.
Alhambra 1,9 TDi-PD 85kW AUY 2001
Jen létání je krásnější...Obrázek

REGE_VW
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 07.03.2010 23:46
Bydliště: Ostrava-Krásné Pole

Re: ŘÍZENÍ, VOLANT: vůle na volantu

Příspěvek od REGE_VW »

majatrabi píše:Ahoj,
sundej plasty u volantu a dotáhni matku která drží páčku pro nastavení volantu. Pokud máš ETKu tak se tam mrkni a uvidíš.
Opravdu stačilo tak málo, děkuji za pomoc. 5minutová záležitost...14denní rozčilování co s tím zase je!!!co se po...lo, kolik to bude zase stát??? Ještě jednou velký dík.

slick11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 09.11.2011 14:32
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Uložení hřídele volantu

Příspěvek od slick11 »

Marek77 píše:Kde jsou ty vůle?

Vůle může být v křížovém kloubu hřídele - tam se musí celý hřídel vyměnit.
Může být vůle v převodce řízení mezi pastorkem a hřebenem - tu lze seřídit.
Pak můžeš mít vůli v tyčích nebo kloubech řízení (to mám teď já) - tam se musí vyměnit poškozený díl soustavy řízení a seřídit sbíhavost.

Hledej, kde přesně ta vůle je.
Zeptam se jak se seřídí vůle mezi pastorkem a hřebenem?Díky za rady

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: ŘÍZENÍ, VOLANT: vůle na volantu

Příspěvek od kubenec »

Ahoj, nevím kam přesně to napsat, tak to dám sem.
Dnes jsem chtěl vyměnit levý čep řízení a nejde zaboha ven z oka na kole. Nemám stahovák na čepy, tak jsem nejprve použil poklep kladivem, pak klasický stahovák a nic. Stravil jsem na tom cca 4,5hod. Zítra si chci koupit tento stahovák http://www.akcni-naradi.cz/doporucujeme ... eni-yt0612" onclick="window.open(this.href);return false; Má to na naše vozy vůbec cenu kupovat?

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: ŘÍZENÍ, VOLANT: vůle na volantu

Příspěvek od kubenec »

Tak jsem si ho dnes koupil u našeho dvorního NonStop dodavatele náhradních dílů za 300,- a nemělo to chybu :good: Práce na 10min 8) , oproti včerejším 4,5 hodinám :budo: . Můžu vřele doporučit, je to hodně muziky za málo peněz.
P.S. Pouze bych chtěl podotnout, že je dobrý to stahovat pres maticí, protože jinak to vyletí jako hovado.

Uživatelský avatar
CiFO
Člen klubu
Příspěvky: 296
Registrován: 12.10.2008 21:19
Bydliště: Praha-Přerov a zpět

Re: ŘÍZENÍ, VOLANT: vůle na volantu

Příspěvek od CiFO »

Zdravím,když mám kola v šířce 225 je něco špatně když mám pocit že si auto hledá cestu samo :-) čili když jedu do kolejí a nedržím pevně volant tak se sám stočí do kolejí to samo při brzdění a to vše od rozměru 225 a víš.Nebaví mě na dálnici mít ruce v křeči a čekat kdy se sám stočí volant.díky
CiFO - King of Crunk
VW SHARAN I.generacion - KaT Off / -45 mm / Brembo / ChiP / "no smoke , no fun "

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: ŘÍZENÍ, VOLANT: vůle na volantu

Příspěvek od M@rty74 »

CiFO- to je daň za balony misto pneumatik :rofl: - myslím, že by jsi se měl obrátit do tématu o pneu - tohle sem nepatří...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
Steve28
Řidič
Řidič
Příspěvky: 140
Registrován: 26.05.2009 21:01

Re: ŘÍZENÍ, VOLANT: vůle na volantu

Příspěvek od Steve28 »

Ahojte.
Tú vôľu na volante mám aj ja na Sharane II, ale som si všimol že keď bez serva začnem točiť volantom do obidvoch smerov počujem také pukanie od prednej nápravy.
Pri naštartovanom motore nie. Na riadení je všetko nové (čapy,tiahla...), geometria nastavená.
Akurát dnes som sa vracal domov a pri vytočenom volante keď po cúvnutí zabrzdím, pukne taktiež. Nerobí to ako homokinetický kĺb, neviem to identifikovať.
Žeby hrebeň? Máte niekto skúsenosť?

Díky,

Pišta

Mr.x
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 25.05.2008 13:19
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: ŘÍZENÍ, VOLANT: vůle na volantu

Příspěvek od Mr.x »

Ahoj mám vůli na tyči v tomto plastovém bazmektu už jsem takto auto koupil jedná se o vůli v otačení doprava do leva vetší než je rozmezí zamku volantu takže celkem nepříjemné, takže se ptám nechybí mi tam něco? je vidět že to někdo "zajistil" páskama aby ten plastík nesjel po tyči dolů jak to máte vy ? díky za každé info
Přílohy
K1024_DSC_1056.JPG

Julinaa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 30.09.2009 23:07
Bydliště: " HRADUBICE " konec D11

Re: ŘÍZENÍ, VOLANT: vůle na volantu

Příspěvek od Julinaa »

Sice to tady už umřelo, ale přeci.... Ten plastovej bazmekt (krásné české slovo z maďarštiny) mě sjel dolů a jízda ve 130 byla o hubu.....volant měl vůli několik cm a kola si na nerovnosti sama zatáčela.
Taky nevím jak to tam má držet, ale budu to muset nějak zajistit, protože takovou jízdu fakt už ne.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: ŘÍZENÍ, VOLANT: vůle na volantu

Příspěvek od 11mAjA11 »

Nejak bych rek ze by to melo byt uvnitr tej kovove tyce ne, dyt na tyci je dita a na tom plastu je vdiet kruh. Nema to byt nalisovane na fest uvnitr?
Jen uvaha co vidim na te fotce od kolegy.
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

macha93
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 20.04.2020 20:18

Re: ŘÍZENÍ, VOLANT: vůle na volantu

Příspěvek od macha93 »

zdar mam taky vůli ve volantu tak sem vyměnil tyče řízení čepy vůle zůstala nakonec sem zjistil že se pastorek řízení skládá ze dvou částí a tam je prý ta vůle nemá někdo zkušenosti s repasem?? Sharan 1.9 tdi 81KW 1999 rok

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“