Kam zajet do autorizovaného servisu ?

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
blackhawk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 19.10.2011 19:23

Kam zajet do autorizovaného servisu ?

Příspěvek od blackhawk »

Čím dál častěji zjišťuji,že ani autorizáky si často nevědí rady se závadami na "menšinových" motorech. Má někdo podobnou zkušenost, nebo je to jen můj pocit? Konkrétně bych uvedl motor 1.4TSI oproti masově rozšířené 1.2TSI.
VW Golf VI 1.4 TSI chip 104kW Comfortline

Uživatelský avatar
jar_da
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 03.07.2011 07:37

Re: Kam zajet do autorizovaného servisu ?

Příspěvek od jar_da »

a co máš za problém?
CAXA

Uživatelský avatar
paviuk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 19.05.2012 23:02

Re: Kam zajet do autorizovaného servisu ?

Příspěvek od paviuk »

Tak mám první zkušenost se servisem ROS, a.s. Brno - už nikdy více! Asi je to člověk od člověka, ale příjmací technik který si mě vzal na starosti (pan Novotný) je podle mého názoru namyšlený debil, navíc neumí zvednou ani telefon v pracovní době.

Závada klepání na přední nápravě při couvání byla odstraněna, prý to dělá teda podle něj, 50% Golfů... ha ha na otázku co když se to objeví znovu mi odvětil že se nejedná vlastně o závadu a že s tím se dá jezdit ŽE TO JE NĚJAKÁ VŮLE NA BRZDÁCH... ku*va když vám při couvání něco mlátí jak kdyby kladivem do nápravy, pravda při každém couvání jen jednou, ale lekáte se pořád, tak si to určitě na novém autě nechám líbit!

Závada - rezonance v interiéru nebyla odstraněna, prostě neví co s tím... ani si nejsem jistý jestli to zkusili opravit

UŽ NIKDY VÍCE - ROS, a.s. Brno - příště jedu jinam ! Kam jezdíte vy?
VW Golf VI Comfort Edition 1,2 TSI 77 kW - 17" Wellington

Uživatelský avatar
TSIman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 20.05.2010 21:44
Bydliště: Ostrava

Re: Kam zajet do autorizovaného servisu ?

Příspěvek od TSIman »

[quote="paviuk"]T.................
Závada - rezonance v interiéru nebyla odstraněna, prostě neví co s tím... ani si nejsem jistý jestli to zkusili opravit

Ta rezonance je nejvíce slyšet u zadního pravého sedadlá na volnoběh?
Pokud ano, tak to dělá palivový filtr. Nové filtry mají jiné tlaky a rezonance zmizí.

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Kam zajet do autorizovaného servisu ?

Příspěvek od Pantani »

paviuk píše:... mi odvětil že se nejedná vlastně o závadu a že s tím se dá jezdit ŽE TO JE NĚJAKÁ VŮLE NA BRZDÁCH...
Pokud je to nějaká vůle na brzdách, tak nechápu, jak si tohle vůbec může dovolit říct - je to prase!
A asi je to i o lidech, viz http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=2 ... 6&start=30" onclick="window.open(this.href);return false;
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
paviuk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 19.05.2012 23:02

Re: Kam zajet do autorizovaného servisu ?

Příspěvek od paviuk »

TSIman píše:
paviuk píše:T.................
Závada - rezonance v interiéru nebyla odstraněna, prostě neví co s tím... ani si nejsem jistý jestli to zkusili opravit

Ta rezonance je nejvíce slyšet u zadního pravého sedadlá na volnoběh?
Pokud ano, tak to dělá palivový filtr. Nové filtry mají jiné tlaky a rezonance zmizí.

Ano je pravda že to jde z pravé strany, zezadu ale spíš je to o otáčkách motoru. Dělá to občas u rychlosti 30 km/h ale nejčastěji 50-60 km/h při klidné jízdě, je to jak nějaké bzučení elektromotorku... Hlavně při jízdě v městě je to velmi nepříjemné
VW Golf VI Comfort Edition 1,2 TSI 77 kW - 17" Wellington

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Kam zajet do autorizovaného servisu ?

Příspěvek od Pantani »

Nerezonuje ti jen dole něco od podvozku? Mně kdysi rezonoval právě palivový filtr, který mě vyměnili v servisu a blbě to tam nějak ukotvili.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

blackhawk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 19.10.2011 19:23

Re: Kam zajet do autorizovaného servisu ?

Příspěvek od blackhawk »

jar_da píše:a co máš za problém?
Třeba jako tady: http://forum.skodahome.cz/topic/93061-s ... y-problem/" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Golf VI 1.4 TSI chip 104kW Comfortline

lichoresnice
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 19.05.2011 13:55

Re: Kam zajet do autorizovaného servisu ?

Příspěvek od lichoresnice »

paviuk píše: Závada klepání na přední nápravě při couvání byla odstraněna, prý to dělá teda podle něj, 50% Golfů... ha ha na otázku co když se to objeví znovu mi odvětil že se nejedná vlastně o závadu a že s tím se dá jezdit ŽE TO JE NĚJAKÁ VŮLE NA BRZDÁCH... ku*va když vám při couvání něco mlátí jak kdyby kladivem do nápravy, pravda při každém couvání jen jednou, ale lekáte se pořád, tak si to určitě na novém autě nechám líbit!
a co bylo to bouchání na předku ? taky mi to dělá.

Uživatelský avatar
paviuk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 19.05.2012 23:02

Re: Kam zajet do autorizovaného servisu ?

Příspěvek od paviuk »

lichoresnice píše:
paviuk píše: Závada klepání na přední nápravě při couvání byla odstraněna, prý to dělá teda podle něj, 50% Golfů... ha ha na otázku co když se to objeví znovu mi odvětil že se nejedná vlastně o závadu a že s tím se dá jezdit ŽE TO JE NĚJAKÁ VŮLE NA BRZDÁCH... ku*va když vám při couvání něco mlátí jak kdyby kladivem do nápravy, pravda při každém couvání jen jednou, ale lekáte se pořád, tak si to určitě na novém autě nechám líbit!
a co bylo to bouchání na předku ? taky mi to dělá.
Prý nějaká vůle na brzdách .... kompletní výměna na záruku
VW Golf VI Comfort Edition 1,2 TSI 77 kW - 17" Wellington

Uživatelský avatar
paviuk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 19.05.2012 23:02

Re: Kam zajet do autorizovaného servisu ?

Příspěvek od paviuk »

TSIman píše:
paviuk píše:T.................
Závada - rezonance v interiéru nebyla odstraněna, prostě neví co s tím... ani si nejsem jistý jestli to zkusili opravit

Ta rezonance je nejvíce slyšet u zadního pravého sedadlá na volnoběh?
Pokud ano, tak to dělá palivový filtr. Nové filtry mají jiné tlaky a rezonance zmizí.
Tak jsem si dal záležet a sleduji kdy se rezonance objevuje.... Je to okolo 2100 otáček, máš pravdu projevuje se někde na pravé straně (myslel jsem si že zadní dveře) venku jsem ještě nebyl, musím do auta někoho jiného posadit :-( a poslechnu jestli je to zadní kolo. Je to nepříjemné otáčky okolo 2000 a převodový stupeň 3 nebo 4 jsou nejvíc slyšet :(

Kde ti odstranily tento problém? Zajel bych tam...
VW Golf VI Comfort Edition 1,2 TSI 77 kW - 17" Wellington

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Kam zajet do autorizovaného servisu ?

Příspěvek od Pantani »

paviuk píše:venku jsem ještě nebyl, musím do auta někoho jiného posadit :-( a poslechnu jestli je to zadní kolo
Ano, tím bys měl začít. Já taky myslel tenkrát, že mi rezonuje něco v interiéru a když jsem vylezl ven, zjistil jsem, že to jde při určitých otáčkách jakoby zespodu od pravých zadních dveří, blíže k B sloupku. Když jsem přitom zkusil přitlačit na nějaký plasty dole na podvozku, tak se zdálo, že to musí bejt ten zvuk.
Chlapík v servisu byl jak navedenej! :-D Když jsem mu říkal odkud to jde, tak taky lezl v interiéru u spolujezdce po plastech a vůbec mě neposlouchal. Ale pak na to taky přišli. Mohli si ale díky mně ušetřit práci - našel jsem to za ně a oni mě neposlouchali. Holt český servis...
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“