rekonstrukce harddisku

rady, recenze, tipy a triky...

Moderátoři: JaSk, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Rapiďák
Řidič
Řidič
Příspěvky: 98
Registrován: 30.09.2008 19:08
Bydliště: MB-přímo u zdroje

rekonstrukce harddisku

Příspěvek od Rapiďák »

Zdar lidi potřeboval bych vytáhnout určité data z poškozeného harddisku. Máte s tím někdo zkušenosti?
Znáte třeba tuhle firmu: http://www.zachrana-harddisku.cz/cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
pute
Pilot
Pilot
Příspěvky: 847
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: rekonstrukce harddisku

Příspěvek od pute »

Firmu neznam, ale doporučuju rozmyslet si jak moc si ceníš dat na disku. Podle poškození se cena za vytažení dat může vyšplhat i na desítky tisíc ..
Kia Ceed SW :-)

Gordon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 29.09.2008 17:49
Bydliště: Znojmo

Re: rekonstrukce harddisku

Příspěvek od Gordon »

jsou tam ceny dokonce napsané:

Poškozený souborový systém USB pamětí, nebo paměťových karet (SD, xD, MMC, CF ap.) dle kapacity od 400,-Kč do 1500,-Kč. Softwarové poškození u pevného disku dle kapacity od 2000,-Kč do 3500,-Kč

Při mechanickém poškození (mimo poškození ploten) harddisku velice záleží na jeho typu. Odlišné ceny jsou uplatňovány na pevné disky jednoplotnové oproti více plotnovým, záleží na řešení unašeče a samosebou na povaze závady. Platí, že u všech těchto závad je nutné HDD otevírat. Průměrné ceny se u standardních ide disků pohybují v rozmezí 6000-9000,-Kč. Při poškození povrchu ploten harddisku se cena odvíjí od kapacity disku a density poškození a pohybuje se od 4000,-Kč do 7000,-Kč

Typickým případem bývá poškození externí i interní elektronické části harddisku, nebo poškození čtecích hlav (utržení) s aditivním poškozením plotny. U disků s vyšší kapacitou by součtová cena za závadu naše maximum hravě překročila. Ale nepřekročí.
maximální (konečná) cena u kombinované hw závady 13.000,- Kč

Kolega má pravdu je potřeba si pořádně rozmyslet jestli do toho člověk chce jít nebo ne. Pokud bych tam neměl data do práce která přesahují servisní cenu tak bych se na to asi vyprdl, pokud by šlo jen o fotky ap. obnovil bych si to sám za cenu, že ztoho nevycucám všechno.

Uživatelský avatar
Rapiďák
Řidič
Řidič
Příspěvky: 98
Registrován: 30.09.2008 19:08
Bydliště: MB-přímo u zdroje

Re: rekonstrukce harddisku

Příspěvek od Rapiďák »

Já v tom mám jasno, jde mi jen o to najít dobrou firmu a né nějaké amatéry. Proto bych potřeboval nějaké reference a zkušenosti kdo si něco podobného nechával dělat.

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: rekonstrukce harddisku

Příspěvek od Vecernicek »

Stačí ti pár porgramů z internetu, pokud se jedná o softwareovou ztrátu dat, nedivil bych se kdyby použivali ony free programy z internetu...

Uživatelský avatar
Fox_25
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 23.09.2008 12:34

Re: rekonstrukce harddisku

Příspěvek od Fox_25 »

Pokud má v pr*eli mechaniku disku tak může nadělat více škody než užitku. Pokud si uživatel není jistý tak by to měl přenechat zkušenějším. Já se považuji za zkušenějšího a díky tomu jsem nejspíš přišel o 90GB fotek v rawu a cca 50GB hudby ve wav 192/24. Teď se modlím aby data šli překopírovat v mrazáku protože při zmražení disk funguje do teploty cca 7 stupňů.

Takže ano, pokud je to jen záležitost poškozené MFT tabulky nebo jiné krpy v NTFS pak ano, data půjdou na 90% vydolovat i po formátu disku pokud se na něj nezapisovalo.
!!!POZOR!!!

Dne 15.2. byla ve Vsetíně odcizena červená Ibiza Tdi Sport. Info zde a zde

Uživatelský avatar
Rapiďák
Řidič
Řidič
Příspěvky: 98
Registrován: 30.09.2008 19:08
Bydliště: MB-přímo u zdroje

Re: rekonstrukce harddisku

Příspěvek od Rapiďák »

Takže výsledek je takový že byla poškozená mechanika, čtecí hlavy se potkali s plotnami. HDD se musel odborně rozebrat a zprovoznit. Cena za záchranu byla stanovena na 7000kč+ DPH a to pouze při uspěšné záchraně. Nenávratně jsem přišel o 125 souborů převážně fotek a videí z celkového počtu 54.522 souborů :good: nakonec jsem po konzultaci s lidmi co tomu rozumí víc než já zvolil Plzeňskou firmu Elsin. Jsem velmi rád že se jim ty data podařily zachránit a proto radím všem ZÁLOHUJTE ZÁLOHUJTE A ZÁLOHUJTE :wink:

Missor
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 10.06.2009 12:58

Re: rekonstrukce harddisku

Příspěvek od Missor »

Umím (viz podpis). Kdyžtak napište na SZ

Uživatelský avatar
JaSk
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1598
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: rekonstrukce harddisku

Příspěvek od JaSk »

Sakra, lidi, zálohujte! Další disk stojí pakatel a pokud si těch dat ceníte tolik, že pak vyhodíte 10k za jejich částečnou obnovu, tak to přeci za to stojí ne...
Tohle sem řešil už dvakrát - jednou sem přišel o fotky a to druhý byl firemní HDD - od tý doby jsem si nakoupil 1TB disky a prostě zálohuju. Jasně, tak se muže něco stát, ale je to min. na dvou místech.
Když je někdo línej zálohovat, tak oba hlavní OS podporujou automatickou zálohu a tak je to bez práce...
Potřebuješ radu s počítačem nebo mobilem? Zeptej se!

Uživatelský avatar
Dandim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 275
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: rekonstrukce harddisku

Příspěvek od Dandim »

A hlavně semtam kontrolujte disky pomocí SMART hodnot. Někdy dokážou predikovat havárii!

Odpovědět

Zpět na „FAQ - počítače - mobily - elektronika“