Vibrace brzdového pedálu

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
lifty
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1255
Registrován: 21.10.2012 21:41
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Vibrace brzdového pedálu

Příspěvek od lifty »

Zdravím,

mám menší problém, při brždění mi dost často vibruje pedál. Je jedno v jaké to je rychlosti, ale nedávno jsem vezl v autě víc lidí a při brždění okolo 100-120km/h už to dělalo i docela hluk.

Podle mě jsou zvlněné kotouče nebo to může být i něco jiného?

A pokud jsou zvlněné jak se mohly zvlnit? Projetí kaluže po prdukém břždění, nebo může bejt i špatný náboj či něco jiného?

Měl někdo podobný problémy?

Díky.
ex - GOLF IV 1.8T GTI

FABIA RS 1.9 TDI Yellow Pussy Wagon

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Vibrace brzdového pedálu

Příspěvek od duduh »

Změřit zvlnění kotoučů,zjistit vůli ložisek,dotáhnout homokinetický kloub,zkontrolovat silenbloky,kulové čepy,vůle řízení.Asi vše co mne napadá v této chvilce.Začal by jsem kotoučema.

Uživatelský avatar
Kutil001
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 487
Registrován: 26.02.2011 20:06
Bydliště: kousek od Znojma :)

Re: Vibrace brzdového pedálu

Příspěvek od Kutil001 »

no mě se zase při prudším brždění rozklepe volant, koutouče i desky jsem dělal, mají najeto max 4000km, takže snad se nemohly zvlnit, mohly by to být stabilizátory?
ex:
VW Golf IV 1.9 TDi PD 85kw, AJM
nyní:
VW Golf V Sportline 2006 BKD, 2.0TDi PD 103kw+chip od Moravia-tuning na 180PS
Škoda Octavia II RS 2009 CEGA, 2.0TDi CR 125kw - zatím bez úprav

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Vibrace brzdového pedálu

Příspěvek od duduh »

Jestli jsi někde vymetl pořádně hlubokou kaluž, nebo někdy stačí nevědomky při mytí autí stříknout na rozehřáté kotouče, tak potom je :gey: vystaráno i po těch 4tis km.Jinak to může dělat i ten nedotažený homokinetický kloub,kulové čepy,....vlastně jsem to popisoval.

Uživatelský avatar
Jethro
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2730
Registrován: 07.07.2010 19:26

Re: Vibrace brzdového pedálu

Příspěvek od Jethro »

na svém autě se mi zvlnily origo TRW po 10tis km a věř,že montáž jsem si udělal poctivě...bylo mi řečeno,že např kombinace kotoučů a desek TRW/TRW je na to náchylná.tak teď to osazuji ATE.zatím vše v pořádku...kotouče nech líznout na soustruhu a uvidíš,jestli se to zlepší.ale obávám se,že to budeš mít zase za 4 tis km zpátky...samozřejmě házivost náboje,nebo vůle v ramenech to může taky způsobovat,ale jen chi podotknout,že záleží i na výběru výrobce...

Uživatelský avatar
Kutil001
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 487
Registrován: 26.02.2011 20:06
Bydliště: kousek od Znojma :)

Re: Vibrace brzdového pedálu

Příspěvek od Kutil001 »

no ale to háže jen když razantně brzdím, co jsem si všiml, taky záleží i na povrchu, když je silnice hrbolatá nebo úplně rovná... jsou tam rozdíly, zimu asi nějak přežiju a na jaře udělám komplet přední nápravu, tlumiče, stabilizátory, ramena, čepy, tím nic nezkazím asi...
ex:
VW Golf IV 1.9 TDi PD 85kw, AJM
nyní:
VW Golf V Sportline 2006 BKD, 2.0TDi PD 103kw+chip od Moravia-tuning na 180PS
Škoda Octavia II RS 2009 CEGA, 2.0TDi CR 125kw - zatím bez úprav

Uživatelský avatar
lifty
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1255
Registrován: 21.10.2012 21:41
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Vibrace brzdového pedálu

Příspěvek od lifty »

Tak já to měl v servisu. Levý zadní kotouč zkroucenej, a na kraji životnosti, takže zadní komplet nový a ty přední taky nebyly v nejlepším stavu, takže mám vše nové a brzdí to jak z praku. Akorát teď musím takový pianko, snažit se nějak extra nebrzdit pokud to není nutný než se zajedou. Jinak k tomu zkroucení. Prý stačí po nějakym prudším nebo opakovanym brždění vlítnout do kaluže a je to znova, nebo jak tu někdo psal, tak v létě si trochu zabejčit a pak hnedka na vapku.
ex - GOLF IV 1.8T GTI

FABIA RS 1.9 TDI Yellow Pussy Wagon

Uživatelský avatar
morlog
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3035
Registrován: 19.04.2011 20:29
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace brzdového pedálu

Příspěvek od morlog »

ty zadni si mel jeste doby oproti bratroj bratr tam uz me fijalovo modre kouce a meli tak 4mm to byl extrem :D

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“