Půjčování vozidel "kamarádům"

Řešení otázek týkajících se policie, pokut, havárek a trestního práva.

Moderátor: Odborní poradci

MichalKratas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 01.03.2012 12:10

Re: Půjčování vozidel "kamarádům"

Příspěvek od MichalKratas »

myslím když jedeš třeba 80 nebo 90 na 50 tak jedeš jak debil, já to dělám taky to nepochybně, možná né teda tolik ale třeba těch 70 na 50 jedu určitě. Ale já jsem nemluvil o tom jestli jedeš jako debil při 55 nebo jo ? šlo mi o to, že když někdo jede jak "debil" stopnou ho, maj přímej důkaz toho že si počínal jak neměl a on se snima začne dohadovat a bránit se že to tak neni tak ten člověk nepatří za volant protože buďto je absolutní kretén co si to nepamatuje a nebo je to jenom zmrdeček co se z toho snaží vykroutit = nemá zodpovědnost. Nechápu jak se semnou o tom můžeš hádat. Je uplně jasný že pokud ty policajti na tebe jsou arogantní a nevim co všechno se bránit to udělá každej ale bránit se proti něčemu co jsem vlastně udělal je blbost nemyslíš ? já měl teda štěstí že jsem dostal pokutu jen jednou a to zato, že jsem ráno objížděl kolonu ve vyhrazeném pruhu pro autobusy, chytli mě, stylem že jsem jim nemusel asi ani zastavit jak jsem se později dozvěděl... Policajt vběhl do silnice bez čepice a stopoval mě dlaní místo plácačkou, mohl jsem ho objet a nebavit se snim ale proč když vím, že jsem v tom pruhu neměl co dělat...

už chápeš o co mi jde ???? nebo to potřebuješ eště nějak jinak vysvětlit ?

Jemu to nevysvětluj, on nic takového nechápe. On to dělá a pak křičí. Jinak si přečti jak se zastavuje vozidlo, o čepici tam není ani slovo a stavění rukou je běžný už asi padesát let nejméně používaný způsob stavění vozidla.

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Půjčování vozidel "kamarádům"

Příspěvek od Hammer »

MichalKratas píše:čím to argumentuješ jako ? :D

kazatel je pro tebe policajt kterej tě zastaví a je dost velká pytlovina řikat, že se budeš chovat tak jak se chová policajt, protože on je ten kdo tě může zjebat a dát větší pokutu nebo cokoli. Spíš on by se měl chovat tak jak se k němu chováš ty.

No a nevidim důvod sem psát něco jiného, myslím si že ten výkřik do tmy mluví za vše nebo ne ? ty seš vlastně ten arogantní blbeček co má 1.6 a dělá strašně hustýho, jezdí v obleku a když ho chytnou policajti tak dělá jak je chytrej ??? myslím že asi ne, nebo zatím mě přesvědčuješ že jo... do ničeho mi nic neni ale tak jestli se tímhle oháníš tak se neser na veřejný forum kde k tomu může napsat každej co chce...
No tak to se bavíš zrovna s někým, kdo má "patent na rozum", dostal za něj latu a cítí se strašně ukřivděný. Tady bych si hubu nedral.

Uživatelský avatar
Shear_5
Profík
Profík
Příspěvky: 939
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ratíškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Půjčování vozidel "kamarádům"

Příspěvek od Shear_5 »

Hammer píše:No tak to se bavíš zrovna s někým, kdo má "patent na rozum", dostal za něj latu a cítí se strašně ukřivděný. Tady bych si hubu nedral.
Nauč se dělat ty citace, když už cosi edituješ. Prd víš, co sem za co dostal, za patent na rozum to nebylo, choval jsem k policajtům docela respekt, pak se cosi zlomilo, mj. jsi napsal, že policajt se musí prvně naučit lhát a jedna velká vojna na poli paragrafů začala.
MichalKratas píše:myslím když jedeš třeba 80 nebo 90 na 50 tak jedeš jak debil, já to dělám taky to nepochybně, možná né teda tolik ale třeba těch 70 na 50 jedu určitě. Ale já jsem nemluvil o tom jestli jedeš jako debil při 55 nebo jo ? ...
Nevěděl jsem, že takto se dělí jet jako debil nebo nejet jako debil... Podle mě to v rychlosti vůbe není a dále, to co píšeš teď, to vůbec nekoresponduje s tím, jak jsi to tady prezentoval prvně. Ty jsi napsal něco ve smyslu, že kdokoliv je chycen při jakémkoliv přečinu, kdy je si chyby vědom, tak je debil a má policajtovi vydat další daň. Nebo ten původní výkřik jde přeložit nějak jinak? Víš co, mě je to nakonec jedno, jen bych si přál, aby těch debilů bylo co nejméně (podobné měřítka jako Ty na ně teda nemám, stejně jako neříkám o někom, kdo má 1,6 a sáčko, že je arogatní hlava) a aby se nebáli, v případě nějakých cypovin, prostě s policajtem vyběhnout, aby věděli, co policajt může a nemůže a aby podobné kripluše, jako jsem několikrát potkal, posílali tam, kam patří.

Hammerovy diktátorské sklony už jsou fórem obecně prolezlé :D Ale stejně mu dík, že když jsem mu zavolal a optal se ho na něco, tak mě neposlal do řiti :D Kladiváku, kladiváku.

MichalKratas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 01.03.2012 12:10

Re: Půjčování vozidel "kamarádům"

Příspěvek od MichalKratas »

hele koukám žes asi nepochopil selskym rozumem co tim myslim, nebudu se tady stebou dohadovat, prostě pokud někdo něco provede tak si to má odpykat a něměl by se dohadovat a dělet chytrýho...

Uživatelský avatar
Shear_5
Profík
Profík
Příspěvky: 939
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ratíškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Půjčování vozidel "kamarádům"

Příspěvek od Shear_5 »

MichalKratas píše:hele koukám žes asi nepochopil selskym rozumem co tim myslim, nebudu se tady stebou dohadovat, prostě pokud někdo něco provede tak si to má odpykat a něměl by se dohadovat a dělet chytrýho...
Myslím, že pochopil, akorát Ty ses nějak zasekl, když nejsi schopen pochopit, že pořád je v to v souvislosti s tím prvním výkřikem. Z té poslední věty by se dalo vyvodit třeba to, že jsi debil a měl by ses za to jít udat policajtům, protože jsi jel na 50-ce (dle Tvých slov jako debil) 90 a teď bys neměl být srab a jít se k tomu přiznat. Nebo to bude platit pro případ, že Tě chytnou? Není to pokrytecké?

Oháníš se selským rozumem a máš problémy s psaným textem. Mě to taky nebaví číst všelijaké kázání od někoho, kdo ani neví co píše.

MichalKratas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 01.03.2012 12:10

Re: Půjčování vozidel "kamarádům"

Příspěvek od MichalKratas »

samozřejmě pokud tě chytnou ! nevím kdo by se šel přiznat k tomu, že někde překročil rychlost... promin ale ty seš fakt debil, přesně ten blbeček, co vymejšlí píčoviny, čau už se stebou nehodlám bavit.

Uživatelský avatar
Shear_5
Profík
Profík
Příspěvky: 939
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ratíškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Půjčování vozidel "kamarádům"

Příspěvek od Shear_5 »

MichalKratas píše:...
Proč ne, když Tě nechytnou? Jaký je v tom pro Tebe rozdíl? Pro mě to taky nemá žádný smysl, bavíš mě.

MichalKratas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 01.03.2012 12:10

Re: Půjčování vozidel "kamarádům"

Příspěvek od MichalKratas »

pokud příjdu na služebnu a řeknu jim, já jsem támhle jel 60 dejte mi pokutu, tak zavolaj 155 a odvezou mě do bohnic. Pokud pojedu 60 a naměřej mě, stopnou mě, samozřejmě by mě nestopovali kdyby to tak skutečně nebylo, no tak jim hold zaplatim pokutu a nebudu vymejšlet píčoviny jak se z toho vykecat... a ty to pořád ale nechápeš tak nevim proč bych to měl psát pořád dokola

Uživatelský avatar
Shear_5
Profík
Profík
Příspěvky: 939
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ratíškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Půjčování vozidel "kamarádům"

Příspěvek od Shear_5 »

MichalKratas píše:pokud příjdu na služebnu a řeknu jim, já jsem támhle jel 60 dejte mi pokutu, tak zavolaj 155 a odvezou mě do bohnic. Pokud pojedu 60 a naměřej mě, stopnou mě, samozřejmě by mě nestopovali kdyby to tak skutečně nebylo, no tak jim hold zaplatim pokutu a nebudu vymejšlet píčoviny jak se z toho vykecat... a ty to pořád ale nechápeš tak nevim proč bych to měl psát pořád dokola
A kdo si co tady vymýšlí, pokud mají podklady a udělají vše, jak mají, tak nikde nic neuhraješ, ale pokud udělají chybu, máš šanci... Velkou. Proč by za pochybení měl být trestat někdo jiný, když např. jejich jednání bylo protiprávní, případně měření nebylo dle návodu, jak to provádět? Ty to nevíš, ty prostě skloníš hlavu a zaplatíš to, bez špetky snahy a pro svoji pohodlnost.

Oni stopují a dávají pokuty často jejich domněnek (jinak by správní bylo zbytečné a soudy okolo silničních přestupků by prakticky neexistovaly). Jinak to chování je pokrytecké - kdyby jsi něco ukradl a byl chycen, tak se přiznáš, ale pokud Tě nikdo nechytí, tak držíš hubu a vesele funguješ dále. Toto je to samé, proto nechápu lidi, kteří dělají přestupky a druhým kážou co a jak mají dělat, pasují je do debilů apod.

Příkladem té výše uvedené domněnky budiž nesvítící světlo - jak policajt ví, že nesvítilo, když jsi vyjel? Nijak, jemu stačí, že dostane peníze a na to říkám NASRAT, před vyjetím fungovalo... Zaplatíš? Já ne. U rychlosti se dá postupovat podobně, jen je potřeba mít trochu štěstí a trpělivosti, policajti někde tu chybu neztak udělají a je potřeba ji najít a když ne, pak nechť jsem po zásluze potrestán, ale nebudu se na jedné straně přiznávat jaké jsem prase a za kopcem zase budu prasit a modlit se, aby mě nikdo neviděl. Trochu hrdosti sakra :D

//: BTW tak se chovají kleptomani :D

MichalKratas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 01.03.2012 12:10

Re: Půjčování vozidel "kamarádům"

Příspěvek od MichalKratas »

ale třeba jak ty říkáš stim světlem, ty seš zodpovědnej za stav vozidla ne ? to že přestane svítit sice nemůžeš vědět ale je jasně napsané že jsi prostě zodpovědnej za stav vozidla... nevim v tomhle se zase nevyznám ale myslím že maji pravo ti dat pokutu

Uživatelský avatar
Shear_5
Profík
Profík
Příspěvky: 939
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ratíškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Půjčování vozidel "kamarádům"

Příspěvek od Shear_5 »

MichalKratas píše:...
Mají tak kulové, Ty jsi povinen ty věci zkontrolovat před jízdou, za jízdy se mohlo cokoliv stát, navíc Ty můžeš vyměnit žárovku na místě a oni utřou sopel z nosu, nicméně když to člověk neví, tak policajt toho využije, udělá bububu a máš flastra... Nevíš, zaplatíš. O tomto to celé je. Není potřeba ani nějakých výmluv, aby jsi narazil na případ, kdy je lepší o tom něco vědět.

//: samozřejm v případě nevyměnitelného světla např. v noci (přístup třeba u P407 či jiných křápů nebo xenony apod.) tak Tě mohou donutit auto odstavit, protože je nezpůsobilé provozu, ale nikdo Ti nedokáže, že jsi zanedbal povinost ve smyslu kontroly auta před jízdou.

Ve dne nepoznáš, že Ti žárovka zhasla, v noci už by to mohlo být horší...

chonsicek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 485
Registrován: 09.07.2009 12:28

Re: Půjčování vozidel "kamarádům"

Příspěvek od chonsicek »

tady nemůže člověk posuzovat pokuty celkově.. ono se to liší dost případ od případu.. takže to byl opravdu jen ubohý výkřik do tmy... ale musím říct že ne všichni policajti jsou sv*ně... mě nedávno chytli, když se mi povedlo jet večer pouze s obrysovkama.. prostě jsem zastavil před barakem, zapl jsem parkovačky, pak jsem se rozjel ale zapoměl jsem zapnout potkavačky... zakecal jsem se se spolujezdcem a uvědomil jsem si to až jsem uviděl policejni auto.. bohužel mi to nedošlo.. pod těma lampama ty moje umíračky nejdou tak dobře vidět že svítí a ještě k tomu jsem byl trochu zakecany.. no viděl jsem to tak minimalně na 500.. policajt přišel... uznal jsem to, vysmětlil jak to bylo... sice jsem musel dýchat, prolezli mi povinnou vybavu, ale nakonec to bylo řešeno domluvou.. takže super... ale někteří jsou opravdu zralí na facku... třeba kámošce při kontrole začal policajt bezduvodně kopat do kola.... nebo po mě jednou chtěli občanku a když jsem se zeptal z jakého důvodu tak na mě spustil arogantním tonem... což zrovna není příkladné chování... jinak já se policajtum raději vyhybam a nedělam si zbytečně problémy... pokud se chcete bránit tak akorat řeknete že se to bude řešit přes uřad, sepiše se to a čau..
Polo 1.4TDI

Odpovědět

Zpět na „Policie (pokuty/havárky) - trestní právo“