MOTOR, TURBO: v haji ??? (ztráta výkonu, bílý kouř z výfuku)

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Filhaus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 02.10.2012 13:06
Bydliště: jičin

Re: MOTOR, TURBO: v haji ??? (ztráta výkonu, bílý kouř z výf

Příspěvek od Filhaus »

zdar tak závada vyresena bylo to spatné naklápení lopatek vyměna + serizení turba 1500kč
a auto už jede jak má ! :good:

Alhambra 46
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 01.06.2012 18:49
Bydliště: Ostrava

Re: MOTOR, TURBO: v haji ??? (ztráta výkonu, bílý kouř z výf

Příspěvek od Alhambra 46 »

Ahoj zdravím Všechny.Nevím kde zařadit můj problém tak to zkusím tady a doufám,že mi poradíte.Dneska jedu a auto jede normálně výkon jak má mít,ale při přeřazení myslím tím vyšlápnutí spojky a puštením plynu se ozve z prostoru motoru zvuk jakoby č č č č č č č č č č přeřadím na další stupeň a zase při přeřazení zase č č č č č č č.Auto jede uplně normálně výkon má nerozeznávám žádný problém nic nesvítí auto šlape.Pak zastavím a do kabiny se vřítil smrad,ale nedokažu ho vyspecifikovat.Spíše jako by se pálila spojka nebo moná olej,ale to si nemyslím jelikož smrad se spaleného oleje znám.Prostě nevím.Pak zničeho nic to přestane a auto jede v klidu dál žádné zvuky ani smrad.Prosím poraďte pokud víte moc by mi to ulehčilo život.Nebo aspoň názor díky moc

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: MOTOR, TURBO: v haji ??? (ztráta výkonu, bílý kouř z výf

Příspěvek od Jose1 »

Ten smrad by mohl být zásadní vodítko.
Spojka, brzdy, prostě obložení smrdí zcela specificky. Olej taky.
Asi to nech očuchat někoho znalého smradů z auta....

Nicméně jsi v tématu turbo v háji a věz, že pokud budeš mít turbo v háji, jak praví nadpis, tak to auto minimálně ztratí výkon....
Takže bych sázel na tu spojku....
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Alhambra 46
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 01.06.2012 18:49
Bydliště: Ostrava

Re: MOTOR, TURBO: v haji ??? (ztráta výkonu, bílý kouř z výf

Příspěvek od Alhambra 46 »

diky moc přejdu na spojku.

Uživatelský avatar
obrocnik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1295
Registrován: 30.05.2010 14:27
Bydliště: Zvolen pracovne B.Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, TURBO: v haji ??? (ztráta výkonu, bílý kouř z výf

Příspěvek od obrocnik »

Neviem ci to spravne sem hodim no hadam sa stim uz niekdo stretol isiel som na aute a kalil som cca 80km 150km/h a potom uz kludne a cca 3km dole kopcom viacmenej brzdil motorom potom som vypol motor a ked som znovu isiel nastartovat tak o dve tocky dlhsie chytilo potom som isiel kludne a po 2km som citil ako keby mi dusilo motorom tak som myslel ze mi zavzdusnuje sistem tak som ledva dosiel na pumpu uz nemal tach a viac ho dusilo tak som zastal a motor sam zdochol natankoval som 10litrov nafti odvzdusnil cez trisky a auto chytilo po dlhsom startovani vyletel bieli dym a motor znovu zdochol,po chvyle snahy znovu startujem a to iste tak som rovno volal odtach myslim si ze turbo ale chlapik mi vravel jeden ze keby pustilo olej turbo tak bi chytil motor a siel len bi dimel ,druha varianta ze mohlo vysekat kael na kluke a posunut rozvod o zub co vi nato stretli ste sa z niecim takim?
omluvam sa za gramaticke chyby nemozem zato choroba z povolania:o)

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: MOTOR, TURBO: v haji ??? (ztráta výkonu, bílý kouř z výf

Příspěvek od smolda »

Když chytí turbo, je to pořádnej mazec, stalo se mi to ještě na mojí bejvalý Alhambře. V tom případě pomůže jen zařadit trojku sešlápnout brzdu a pustit spojku - není asi jinej způsob jak splašenej motor zastavit (vypnutí klíčkem samozřejmě nepomůže).
To co popisuješ by spíš ukazovalo na zadřenej motór.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
obrocnik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1295
Registrován: 30.05.2010 14:27
Bydliště: Zvolen pracovne B.Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, TURBO: v haji ??? (ztráta výkonu, bílý kouř z výf

Příspěvek od obrocnik »

zadreny neni lebo som isiel nanom po tej jazde este 30km kludne a neklepal nic len ho dusylo ako ked chyta vzduch palivovy system.nastartuje ale po 20pootoceniach aj to vyskocia otacky a zdochne
omluvam sa za gramaticke chyby nemozem zato choroba z povolania:o)

kuban05
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 21.09.2012 20:53

Re: MOTOR, TURBO: v haji ??? (ztráta výkonu, bílý kouř z výfuku)

Příspěvek od kuban05 »

čau.včera se mi stala taky nemilá věc a to že auto jelo asi 15 km bez turba(už předtím asi 1 měsíc zpátky auto padalo no nouzáku)auto mám 3 měsíce a bum je to tady turbo se mi rozlítlo,přesně jak popisujete .bílí hustý kouř z výfuku který smrděl po spáleném oleji,olej motoru skoro žádný ,no prostě se turbo rozlítlo pač to bylo slyšet a myslel jsem si i že se mi potkal motor ale auto ,,jede" ,auto mam odtažené servisu kde mi rovnou řekli že za práci 1000-1500kč(výměna turba,vyčištění systému od oleje a napíchnutí na diagnostiku) což si myslím je zadarmo,dále 1500 za olej a filtry (což je taky dobrá cena)ALE HLAVNĚ JSEM SE CHTĚL ZEPTAT JESTLI NEMÁTE NĚJAKÉHO OVĚŘENÉHO,SPOLEHLIVÉHO A SOLIDNÍHO DODAVATELE NA REPASOVANÁ TURBA(KROMĚ ANDRÉHO Z TURBOSPORTU)

MAM 1.9tdi 81kw afn r.v 1999

za každou radu moc děkuju
vw sharan 1.9 tdi 85KW 4MOTION highline 2001

kuban05
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 21.09.2012 20:53

Re: MOTOR, TURBO: v haji ??? (ztráta výkonu, bílý kouř z výfuku)

Příspěvek od kuban05 »

a další věc ještě k tomu,zjistil jsem že v tom roce se dělali na ten samý motor 2 turba,jde třeba podle vynu nějak zjistit jaký tam mam, v techničáku mam napsanou první registraci 30.9.1999 ale to asi neznamená že to auto je v tom datumu vyrobeno
vw sharan 1.9 tdi 85KW 4MOTION highline 2001

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: MOTOR, TURBO: v haji ??? (ztráta výkonu, bílý kouř z výfuku)

Příspěvek od smolda »

Pokud mechoš není analfabet, zjistí si ůdaje potřebné k objednání nového/repasovaného turba ze štítku toho turba co tam máš teď. Většina mechošů má svýho osvědčenýho dodavatele se kterým už nějakou dobu bruslí a dovede se s ním dohodnout na jakékoliv alternativě dodávky. A pokud tomu mechošovi nedůvěřuješ, auto mu do opravy nedávej...
Bohužel jsi jouda, kterej si nenapsal do profilu aspoň přibližný bydliště, tak že ti nikdo z klubáků nedovede nějakýho slušnýho, eventuálně osvědčenýho mechoše doporučit.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

kuban05
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 21.09.2012 20:53

Re: MOTOR, TURBO: v haji ??? (ztráta výkonu, bílý kouř z výfuku)

Příspěvek od kuban05 »

sem ze severu čech(děčínsko) je mi jedno odkud bude turbo ,protože výměnu mam dohodlou jen chci turbo od někoho s kým má třeba někdo dobré zkušenosti
vw sharan 1.9 tdi 85KW 4MOTION highline 2001

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: MOTOR, TURBO: v haji ??? (ztráta výkonu, bílý kouř z výfuku)

Příspěvek od smolda »

A to ten tvůj mechoš nemá svůj zdroj? To je celkem divná věc. Na severu je i nějaká ta vrakárna kde pokud na to máš odvahu, můžeš koupit turbo použitý... Na turbo se můžeš zkusit podívat na DieselPower.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, TURBO: v haji ??? (ztráta výkonu, bílý kouř z výfuku)

Příspěvek od patper »

Ja jsem bral v Praze ...

kuban05
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 21.09.2012 20:53

Re: MOTOR, TURBO: v haji ??? (ztráta výkonu, bílý kouř z výfuku)

Příspěvek od kuban05 »

čau.předem se omlouvám jestli jsem to zařadil do špatného tématu. o vánocích se mi při cestě rozlítlo turbo .....turbo mám vyměněné za repas a nikdy bych nevěřil že to bude takový výkonnostní rozdíl.ale teď mám problém s tím že auto když je studené tak hodně kouří(je to trošku bílý dým,páry ale hlavně to strašně smrdí po naftě)jakmile se auto ohřeje tak je vše ok ale když je to studený tak kolem auta není vidět.auto startuje moc dobře,turbo taky dobrý,nový olejový,naftový i vzduchový filtr + olej.
napadlo mě jestli to nemůže být třeba váhou vzduchu,žhavičkama nebo jestli to nemůžou bejt vstřiky
auto má najeto cca280tis
vw sharan 1.9 tdi 85KW 4MOTION highline 2001

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: MOTOR, TURBO: v haji ??? (ztráta výkonu, bílý kouř z výfuku)

Příspěvek od smolda »

Zkusirt se podívat VAGem na ventil řízení turba.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“