oprava výfuku

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
czab
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 26.08.2012 16:24
Bydliště: Velký Ořechov (kusek od Zlína)

oprava výfuku

Příspěvek od czab »

Zdarec, potřeboval bych zase poradit. Jde na prvním dílu výfuku (od motoru) vyměnit to co tam je místo vlnovce za vlnovec? Žebych koupil vlnovec o stejné délce (pokud pude sehnat) a navařil bych to tam místo toho, abych nemusel kupovat celý díl..... Doufám že se to napsal tak aby to šlo pochopit. A ještě, jaky by mělo vliv na lamdu to, kdybych "vyprázdnil" kat?? Něco mi totiž hrozně rezonuje a tohle jsou poslední dvě možnosti. Uchycení výfuku jsem poměnil, všechno je povařené a už to jen trochu fouká u to "vlnoce" nebo co to je.
Golf IV 1.6SR & lpg

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: oprava výfuku

Příspěvek od pohodarkajik »

jiste ze to vymenit jde, zmer si jakou ma velikost, nebo vygoogli (ja bych spis meril ) a prevar to, ohledne katu, az to budes mit dole, tak do nej klepni a hned uslysis zda ten bordel dela on

Dolejs04
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 289
Registrován: 29.08.2010 14:20

Re: oprava výfuku

Příspěvek od Dolejs04 »

já sem teď řešil to samý vlnovec koupíš třeba v autokelly. Změř si průměr trubky a délku, nevím jakej budeš mít opřístup ale já sem musel povolit nápravnici aby ta celá trubka šla ven a dalo se to z vrchu ovařit..hodně štěstí
Leon 1.6 16v 77kw BCB

czab
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 26.08.2012 16:24
Bydliště: Velký Ořechov (kusek od Zlína)

Re: oprava výfuku

Příspěvek od czab »

To sem rád že to pude, ale to s tou nápravnicí..... To nerad slyšim, mam čerstvě po geometrii.
Golf IV 1.6SR & lpg

Dolejs04
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 289
Registrován: 29.08.2010 14:20

Re: oprava výfuku

Příspěvek od Dolejs04 »

Obrázekjestli máš tenhle výfukovej systém tak tam nemáš vlnovec ale místo něj je kat.
Leon 1.6 16v 77kw BCB

Dolejs04
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 289
Registrován: 29.08.2010 14:20

Re: oprava výfuku

Příspěvek od Dolejs04 »

jo a kat sem teď kuchnul a po cca 150 km mi to hlásí chybu motoru-emise. Ale mám 1,6 16v BCB. Težko říct co ti to udělá..
Leon 1.6 16v 77kw BCB

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: oprava výfuku

Příspěvek od marfy8 »

Dolejs04 píše:Obrázekjestli máš tenhle výfukovej systém tak tam nemáš vlnovec ale místo něj je kat.
Na jaře bych chtěl dát dokupy výfuk. To jak je na obrázku, tak ty díly jsou k sobě navařené nebo jen stáhnuté nějakou sponou?
A jestli to dobře chápu tak vlnovec je ten pružný díl úplně nalevo toho obrázku. A při výměně se starý odřeže a navaří nový. Je to tak?

A může se špatný vlnovec projevovat tím, že kolem 3tis. otáček začíná motor víc hučet?

czab
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 26.08.2012 16:24
Bydliště: Velký Ořechov (kusek od Zlína)

Re: oprava výfuku

Příspěvek od czab »

dnes jsem ten můj výfuk kompletně procházeli a mám špatná tesnění (to hned za motorem) a špatné trubky (předchozí majitel měnil střední díl za rezonátor), jedna se musí protáhnou a druhá zkrátit :-)
Golf IV 1.6SR & lpg

Dolejs04
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 289
Registrován: 29.08.2010 14:20

Re: oprava výfuku

Příspěvek od Dolejs04 »

je to spojený sponama,doporučuju koupit tmel na výfuky a všechny ty spojovací trubky namazat i to těsnění..
Leon 1.6 16v 77kw BCB

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“