Kontrolka, prosím pomoc!!!

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
HANZ500
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1032
Registrován: 28.01.2010 21:35
Bydliště: Kladno

Kontrolka, prosím pomoc!!!

Příspěvek od HANZ500 »

Zdravím rozsvítila se mi kontrola, moji palubní knihu nemám u sebe, koukal jsem tedy do palubky passata a tam je napsáno, že to znamená něco s výfukovýma plynama, že prý to může být vadná lambda sonda. Zvláštní je, že se mi rozsvítila až potom co se mi trošku pobláznil alarm, který byl dodeláván firmou aunika. Může to mít nějakou souvislost??? Vag nemám a dnes o svátek nemůžu ani do servisu... Nevíte co by to mohlo být a hlavně potřeboval bych s autem jet asi 50km může se něco stát??? Jede v pořádku... Děkuji

Je to tato kontrolka vedle rychlosti 20 km/h, ale mám jiné budíky bez pal. PC do 260 a jsou v tom provedení kartáčovaný hliník...
Přílohy
budíky.jpg
Dodge Challenger HURST 5.7 Hemi, Škoda Octavia IV PHEV, Dacia Pick Up 1.6 mpi, Škoda Octavia 2.0 tdi, Škoda Felicia 1.3mpi

Uživatelský avatar
HANZ500
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1032
Registrován: 28.01.2010 21:35
Bydliště: Kladno

Re: Kontrolka, prosím pomoc!!!

Příspěvek od HANZ500 »

Jo a jedná se o motor 1.4 16V rok výroby 2003
Dodge Challenger HURST 5.7 Hemi, Škoda Octavia IV PHEV, Dacia Pick Up 1.6 mpi, Škoda Octavia 2.0 tdi, Škoda Felicia 1.3mpi

Uživatelský avatar
favo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 499
Registrován: 30.08.2010 15:55

Re: Kontrolka, prosím pomoc!!!

Příspěvek od favo »

Nevím co je to v tvém případě, ale tato kontrolka se rozsvítila kamarádovi na jeho octávii 1.8T RS a zjistil podle VAGu že má špatnou bohatost směsi na prvním válci a hledáním a pátráním po přípčině zjistil že má prasklou hadici od odvětrání klikové skříně. Prý se v jednom místě rozdvojuje a v tom místě byla prasklá.
felicia 1.4 (1.3) MPi
Golf IV 1.9 TDi ASZ Highline

Uživatelský avatar
HANZ500
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1032
Registrován: 28.01.2010 21:35
Bydliště: Kladno

Re: Kontrolka, prosím pomoc!!!

Příspěvek od HANZ500 »

ok a myslíš že se s tim může něco stát když s tim dnes najedu cca 50km a zítra to zavezu do servisu???
Dodge Challenger HURST 5.7 Hemi, Škoda Octavia IV PHEV, Dacia Pick Up 1.6 mpi, Škoda Octavia 2.0 tdi, Škoda Felicia 1.3mpi

Uživatelský avatar
TIGUAN2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 211
Registrován: 08.07.2009 18:01

Re: Kontrolka, prosím pomoc!!!

Příspěvek od TIGUAN2 »

Ne normalně s tim jed,muže se stat že ti to skoči do nozovýho režimu což nevadi.Ta kontrolka znamena emise výfuk. plinů.
Bora 1.9 TDI PD rv.02 115kw 6q.

Uživatelský avatar
HANZ500
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1032
Registrován: 28.01.2010 21:35
Bydliště: Kladno

Re: Kontrolka, prosím pomoc!!!

Příspěvek od HANZ500 »

Ok takže to bude asi chyba tý lamba sondy??
Dodge Challenger HURST 5.7 Hemi, Škoda Octavia IV PHEV, Dacia Pick Up 1.6 mpi, Škoda Octavia 2.0 tdi, Škoda Felicia 1.3mpi

Uživatelský avatar
favo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 499
Registrován: 30.08.2010 15:55

Re: Kontrolka, prosím pomoc!!!

Příspěvek od favo »

Pokud je to lambda tak se může stát jen tolik, že ti motor pojede v nouzovém režimu s pevně nastavenýma hodnotama místo hodnot z lambdy a motor může mít o něco nižší výkon a nepatrně vyšší spotřebu, ale jezdit se s tím dá. Ovšem netuším zda tato kontrolka nemůže signalizovat i něco jiného ale tak jako tak si myslím že jet se s tím dá, ale kontrolu a opravu zbytečně neodkládej.
felicia 1.4 (1.3) MPi
Golf IV 1.9 TDi ASZ Highline

Uživatelský avatar
HANZ500
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1032
Registrován: 28.01.2010 21:35
Bydliště: Kladno

Re: Kontrolka, prosím pomoc!!!

Příspěvek od HANZ500 »

Tak jsem ted jel s autem a kontrola uz nesvitla. Tak nevim kazdopadne zitra jedu do servisu.
Dodge Challenger HURST 5.7 Hemi, Škoda Octavia IV PHEV, Dacia Pick Up 1.6 mpi, Škoda Octavia 2.0 tdi, Škoda Felicia 1.3mpi

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Kontrolka, prosím pomoc!!!

Příspěvek od Goauld »

Pokud ta kontrolka zhasla, tak se na servis vyprdni, zbytečně budeš platit za to že ti nějakej ňouma řekne, že s tím nic není a že máš přijet až to bude svítit. Takže jeď až to bude svítit :wink:
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

jurashurry
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 30.03.2013 21:32

Re: Kontrolka, prosím pomoc!!!

Příspěvek od jurashurry »

EPC kontrolka má víc funkcí.Sem sice amatér,ale zkušenost s mojí 1,4 mám až dost. 1/EPC mi svítila v souvislosti s brzdovým pedálem.je tam prej jakejsi váleček,kterej se časem vyšoupe,nebo skoroduje.mě stačilo zastavit a několikrát prudčeji zmáčknout brzdu a přestalo to svítit. 2/EPC se rosvítila při akceleraci-to sem měl v motoru v háji silentblock na levým nadkolí a jak se motor rozhýbal-hned mi to hodilo magický oko EPC a auto šlo do nouzáku. 3/začala mi zlobit klapka vzduchu-asi krokovej motůrek-to sem zatim nevyřešil.protože motůrek stojí něco mezi 4 až 6 tisici korunami.Všechna tyto chyby měly za následek malýho výkonu z důvodu vhožení do nouzáku.Po chcípnutí a znovunastartování se chyba vymazala a auto jelo jak mělo.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“