Vibrace volantu při brždění - Golf IV

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Gromda
Člen klubu
Příspěvky: 219
Registrován: 24.02.2006 21:02

Vibrace volantu při brždění - Golf IV

Příspěvek od Gromda »

Ahoj,

řeším problém s vibracemi volantu při brždění z vyšších rychlostí 100-130 km/h. Vždy se mi rozvibruje volant. Je jedno jestli je zařazená rychlost nebo neutrál. V nižších rychlostech naprostý klid a pohoda. Při 115 km/h a výš volant vibruje - což ukazuje na vyvážení kol, ale že by to dělalo takovou paseku při brždění? Při brždění mě to do pedálu nekope, ani když vibruje ten volant. Auto bylo na jámě na STK (kde mechanik a pracovník STK kontrolovali nápravu a na nic nepřišli, prý je vše naprosto pevné, krom tedy horního uložení tlumičů (mohlo by dělat horní uložení takovou paseku a jen v takových rychlostech?). Na brzdách brzdili obě kola stejně a vzadu taky. Též říkal, že kdyby byly kotouče zvlněné tak by se mu to projevilo.

Moje otázka zní může to dělat to uložení tlumičů? Pneu nejsou v moc dobrém stavu a nevyvažoval jsem je. Je možné problém vyřešit tímto? Může se projevit špátné vyvážení takhle při brždění? Nebo kdyby byl třebá prasklý kord? Díky moc za každou radu.

Uživatelský avatar
VW tomasz
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2292
Registrován: 08.04.2010 18:41
Bydliště: okoli opavwy ,ostravwy

Re: Vibrace volantu při brždění - Golf IV

Příspěvek od VW tomasz »

mi to delal treba cep,byl upe hyn,jinak vyvazeni kol to muze byt stoji 50kc tim bych zacal :D
(s)low and original

Uživatelský avatar
Gromda
Člen klubu
Příspěvky: 219
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vibrace volantu při brždění - Golf IV

Příspěvek od Gromda »

cepy a tak byly prave zkontrolovany i na tresadle a pry dobry.. ale sam to nepoznam tak vim prd.. :) ted jsem jel a ta hranice je proste 120 km/h takze zkusim vyvazit a uvidime.. pak to ulozeni, který je vymlácený.. a pak brzdy.. kdyby to byly brzdy tak se to prece ukaze na STK, kdyz zkouseli brzdy.. je to tak?

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Vibrace volantu při brždění - Golf IV

Příspěvek od vtuni »

šlš bych cestou nejmenších cen

:arrow: vyvážení kol
:arrow: zvlněný kotouče
:arrow: ložiska
:arrow: tyčky řízení
:arrow: geometrie
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
Gromda
Člen klubu
Příspěvky: 219
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vibrace volantu při brždění - Golf IV

Příspěvek od Gromda »

Díky za odpověď - kola vyvážím, uvidíme co to udělá. Mám jenom ještě dotazy - na STK by nepoznali zvlněný kotouče? Ručička při testu vůbec neposkakovala, tak nevím.. Ložiska kol můžou tohle dělat? Každopádně nic nehučí, nic neslyším..

bawor
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 15.01.2008 07:11
Bydliště: Čestice

Re: Vibrace volantu při brždění - Golf IV

Příspěvek od bawor »

silembloky ramene to dělají nejčastěji nejlepší je dát je tam ze Seatu Leon cupra

Uživatelský avatar
Gromda
Člen klubu
Příspěvky: 219
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vibrace volantu při brždění - Golf IV

Příspěvek od Gromda »

Tak kotouče mam opravdu zvlněný - teď jsou stočený + jsem měl pujčenou jinou sadu kol.. A super nic neháže a tak.. Ale je to nakonec přesně jak píše bawor - silentblok ramene na pravé straně totálně KO, na levé načatý, takže teď rychle vyměnit aby se mi kotouče zase nezvlnily.. Jinak díky za tip jaký tam dát ty silentbloky..

Uživatelský avatar
webside
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: TečoVWice, Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace volantu při brždění - Golf IV

Příspěvek od webside »

ano, snad už legendární dotaz ... v mém případě to byly zvlněné kotouče ... vyřešil jsem to dle rad mého vesnického mechanika a kupodivu pomohlo. Stačilo se trochu ostřeji projet, cca po 10 minutách dravější jízdy, při které jsem ve zatáčkách dost probržďoval a zahřály se mi kotouče. Poté jsem si vybral místní letiště, na kterém byl písek a drobné kamínky, rozjel jsem to na cca 90km/h a prudce na písku a kamíncích zabrzdil a nechal schládnout. Kotouče srovnaný, při brždění nevibrují, jen mě to stálo možná pár korun za benzín navíc...

:lol: můj názor - moje zkušenost, tak mne nekamenujte :lol:

Uživatelský avatar
kajinek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 19.04.2008 20:42
Bydliště: Vysočina

Re: Vibrace volantu při brždění - Golf IV

Příspěvek od kajinek »

Čau, taky přidám svoji "zkušenost" z loňské zimy, třeba by se mohla někomu hodit. Po týdnu vibrování volantu jsem zkusil sundat kolo, ale ani na to nedošlo, páč už když jsem sundal poklici, vypadl na mě kus ledu a záhada vyřešena. Prostě tahem mrzlo + parkování venku, ten zmrazek se tam držel a rozvážil kolo. Jak jsem později zjistil je to celkem běžná věc :oops:

Uživatelský avatar
killer
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VALAŠSKE KLOBOUKY
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace volantu při brždění - Golf IV

Příspěvek od killer »

ten samy problem jsem nedavno řesil, předni kotouče totalně zvlněne vyměna po 40 tisicich a to jezdim slušně, za kvalitu je nutne si připlatit, dle me zkušenosti....

borsuk77
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 27.11.2009 18:07

Re: Vibrace volantu při brždění - Golf IV

Příspěvek od borsuk77 »

mal som podobný problém kotúče som nechal stočiť všetko ok ale po čase sa vibracie do volantu vratili.
riešenie:
vymena ložiska FAG
vymena náboja predného kolesa TOPRAN
stočiť kotuče.
zatiaľ 5000 km všetko ok.

Uživatelský avatar
Gromda
Člen klubu
Příspěvky: 219
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vibrace volantu při brždění - Golf IV

Příspěvek od Gromda »

Zapomněl jsem napsat jak jsem dopadl - nakonec jsem se naštval a nahodil 288mm brzdy.. :D Takže spokojenost..

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“