Srážka s cyklistou

Řešení otázek týkajících se policie, pokut, havárek a trestního práva.

Moderátor: Odborní poradci

Odpovědět
Uživatelský avatar
Slunko69
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 20.07.2010 17:26

Srážka s cyklistou

Příspěvek od Slunko69 »

Ahoj Hammre,
potřeboval bych pomoc s takovým problémem. Jel jsem ráno z práce, dojížděl jsem do křižovatky a narazil mi do auta cyklista. Narazil mi do pravého předního blatníku a svezl se po předním nárazníku. Nic mu viditelně nebylo (jsem zdravotník) jen měl přední kolo na odpis. Já měl menší důlek na blatníku a utrhlou značku. Největší píčovinu co jsem mohl udělat je, že jsem nevolal policajty. Řikal že je v pohodě, měl jen nějakou odřeninu na noze. Řekl mi, že si kolo opraví sám a že to nechce řešit. Jen jsme si vyměnili tel. čísla kdyby náhodou něco. Po 3 dnech mi napsal, že je v pohodě a jen co má pokurvené na kole. Zarazilo mě, že mi poslal sms z internetu (podotýkám, že chlapovi bylo kolem 40 let). To jse mi teda moc nezdálo a ani jsem nereagoval dokud se neozve normálně ze svého čísla. Za pár dní přišla další textovka z internetu co jako bude s tou opravou kola a že to jde nahlásit, že má SPZ a našel si svědka. SPZku neměl jak vidět a kolem nebyl nikdo v inkriminovanou dobu. Pro upřesnění jsem přiložel fotku situace. Příjížděl jsem po Mírové. Dojížděl jsem už pomalu ke křižovatce když do mě vletěl v plné rychlosti, ani jsem se nestihl naject do křižovatky, tak abych měl možnost ho vidět. Navíc bez přilby a sluchátka v uších.

Chtěl jsem tě tedy požádat o nějakou radu co s tim. Osobně si myslim, že neměl absolutní přednost aby tam mohl takhle bezhlavě vlítnout. Měl velké štěstí, že tam nejela třeba Tatra nebo něco podobného. Snad jsem to jakžtakž vysvětlil aby se to dalo pochopit. Moc děkuji za jakoukoliv pomoc!
Přílohy
Vw club.jpg
VW BORA 1.9 TDI PD 85KW 6Q

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Srážka s cyklistou

Příspěvek od Bastard »

Jednoznačně jeho chyba, cyklista na cyklostezce musí dát přednost, takže jestli to chce nahlásit, tak ať to klidně nahlásí, nejspíš jenom zkouší, jestli se necháš nachytat... Naopak on by ti měl zaplatit opravu blatníku, tak mu to můžeš oznámit... Ale je celkem pravděpodobný, že když mu to napíšeš, že se zalekne a už ho v životě nedopátráš, takže bych na něj ušil nějakou boudu, abys z něj vytáhl osobní údaje, záleží jestli ten blatník chceš opravovat, nebo ne...

Uživatelský avatar
Slunko69
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 20.07.2010 17:26

Re: Srážka s cyklistou

Příspěvek od Slunko69 »

Já jsem si to myslel ale 100% jsem si tím jistý nebyl. Nikde jsem mi nepovedlo na netu najít nějakou vyhlášku nebo zákon, ve kterém by to bylo, vždy jen nějaké dohady. Tak s tím počítám, že kdybych se mu ozval já, tak už ho fakt nikdy nenajdu. No jo ale co na něj ušít že? Tak na tom blatníku to není nic hrozného, navíc mám známého, který mi to za hubičku dá do kupy.
VW BORA 1.9 TDI PD 85KW 6Q

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Srážka s cyklistou

Příspěvek od Bastard »

§ 23
Vjíždění na pozemní komunikaci

(1) Při vjíždění z místa ležícího mimo pozemní komunikaci na pozemní komunikaci musí dát řidič přednost v jízdě vozidlům nebo jezdcům na zvířatech jedoucím po pozemní komunikaci nebo organizovanému útvaru chodců nebo průvodcům hnaných zvířat se zvířaty jdoucím po pozemní komunikaci. To platí i při vjíždění z účelové pozemní komunikace nebo ze stezky pro cyklisty nebo z obytné nebo pěší zóny na jinou pozemní komunikaci.
Tak se s ním domluv, že chceš sepsat záznam o nehodě, vypiš ho a úplně na závěr tam dopiš, že viníkem nehody je on :laugh: Když chce vysírat, tak ať si to vyžere :mrgreen: Nemá jezdit jako debil, hlavně tam na té stezce je přechod pro chodce, s takovou mohl ještě někoho sestřelit...

Uživatelský avatar
Slunko69
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 20.07.2010 17:26

Re: Srážka s cyklistou

Příspěvek od Slunko69 »

Dobře ty :) To by byl pěkně v pytli z toho :laugh: Stejně si myslim, že kdybych mu zavolal, tak to ani nezvedne. Další sms už neposlal, tak mu asi došlo, že mu to nevyjde :) No vidíš, toho přechodu jsem si ani nevšimnul.
VW BORA 1.9 TDI PD 85KW 6Q

Odpovědět

Zpět na „Policie (pokuty/havárky) - trestní právo“