Vyvaření Venta

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jindrasek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 01.08.2011 21:10
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Vyvaření Venta

Příspěvek od Jindrasek »

Zdravím, chtěl bych se zeptat, zda už někdo řešil vyvaření plechů pod zadním nárazníkem na ventu. Mam z boku z obou stran jak je to odvětrání z kastle či co to je díru na dlaň, sežraný celý spodní lem hlavně u kol.. Nechal jsem ted dělat prahy, lemy, část podlahy a sloupky, doma mám pak nachystané blatníky a zadní víko, takže mi to chybí ke spokojenosti. Nevím, zda si to mám nechat někde odřezat, nebo to nechat vyrobit z plechů. Borec co mi to ted vyvařoval to chce dělat z plechů, ale nedovede mi říct přibližnou cenu. Kdyby si na to někdo troufal za slušný peníze, tak se nebráním. Pro informaci jsem si tady na foru vypujčil obrázek.
Přílohy
IMG_1531.jpg
VW Vento GLX 1.9 TDi AHU Climatronic\nápravy VR6 - Prodáno
Audi A6 C4 2.5 TDi AEL - Prodáno
Audi A6 C6 3.0 TDI Quattro S-line

Uživatelský avatar
masenazhj
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 395
Registrován: 04.06.2011 12:20
Bydliště: Kamenice>Praha Východ

Re: Vyvaření Venta

Příspěvek od masenazhj »

Jindrasek píše:Zdravím, chtěl bych se zeptat, zda už někdo řešil vyvaření plechů pod zadním nárazníkem na ventu. Mam z boku z obou stran jak je to odvětrání z kastle či co to je díru na dlaň, sežraný celý spodní lem hlavně u kol.. Nechal jsem ted dělat prahy, lemy, část podlahy a sloupky, doma mám pak nachystané blatníky a zadní víko, takže mi to chybí ke spokojenosti. Nevím, zda si to mám nechat někde odřezat, nebo to nechat vyrobit z plechů. Borec co mi to ted vyvařoval to chce dělat z plechů, ale nedovede mi říct přibližnou cenu. Kdyby si na to někdo troufal za slušný peníze, tak se nebráním. Pro informaci jsem si tady na foru vypujčil obrázek.

Ted to taky řeším .. dělal jsem to z plechu, měl jsem to orezle okolo toho odvetraní a dole okolo špuntu... daval jsem nové lemy, a ten spodek podběhu ted budu dělat.. pro info tady foto, šikovnej člověk s Cočkem to má za chvilku :-))
Přílohy
263312_519937448065393_1468609400_n.jpg
EX Mk3
VW Vento 1,9 D Taxi
VW Vento 1,9 D
VW Vento 1,9 TD
VW Vento 1,9 TD
VW Vento 1,9 D
VW Golf Mk3 1,9 TD
VW Golf Mk3 Variant 1,9 TD
NOW Mk3
VW Golf Mk3 1,9 TDI AHU

Uživatelský avatar
Kuny1991
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1280
Registrován: 17.10.2009 21:48
Bydliště: Kynšperk nad VWohří
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyvaření Venta

Příspěvek od Kuny1991 »

Jen dotaz trochu OT - jaký si dával lemy? Druhovýrobu?
ex GII 1.6 TD 1V CL
now Vento 1.9 TDi 1Z GLX
Daily Octavia 1.9 TDI ALH
Koupím pár dílů na Vento

Uživatelský avatar
masenazhj
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 395
Registrován: 04.06.2011 12:20
Bydliště: Kamenice>Praha Východ

Re: Vyvaření Venta

Příspěvek od masenazhj »

Kuny1991 píše:Jen dotaz trochu OT - jaký si dával lemy? Druhovýrobu?

otazka byla směřovaná na koho? Já daval lemy z kelly .. nejsou top...:-( ale trošku jsem upravil sem tam nějaký prolis.. a pohodička ;-)
EX Mk3
VW Vento 1,9 D Taxi
VW Vento 1,9 D
VW Vento 1,9 TD
VW Vento 1,9 TD
VW Vento 1,9 D
VW Golf Mk3 1,9 TD
VW Golf Mk3 Variant 1,9 TD
NOW Mk3
VW Golf Mk3 1,9 TDI AHU

Uživatelský avatar
Kuny1991
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1280
Registrován: 17.10.2009 21:48
Bydliště: Kynšperk nad VWohří
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyvaření Venta

Příspěvek od Kuny1991 »

Jj na tebe byla směrovaná :) A co ten materiál? Co jsem slyšel tak je to slabý jak sviňa, nemáš strach že to hned schnije?
ex GII 1.6 TD 1V CL
now Vento 1.9 TDi 1Z GLX
Daily Octavia 1.9 TDI ALH
Koupím pár dílů na Vento

Uživatelský avatar
masenazhj
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 395
Registrován: 04.06.2011 12:20
Bydliště: Kamenice>Praha Východ

Re: Vyvaření Venta

Příspěvek od masenazhj »

Kuny1991 píše:Jj na tebe byla směrovaná :) A co ten materiál? Co jsem slyšel tak je to slabý jak sviňa, nemáš strach že to hned schnije?
myslím že je to 0,8 plech jako originalní lem.. v tom by asi problem nebyl.. ale muj nazor je že jak šahneš do blatníku a porušíš ten plech svarama tak ti to jednou začne reznout , pak zaleží jak to ošetříš... ja používam na svary který jsou pod narazníkem klempířskej tmel, pak rezistin nebo nějakou antikorozní barvu , odrezovač , a jeste budu veci pod narazníkem a poděhy dělat tlumexem, gumoasfaltem nebo barvou na silnice ( hezka bíla barva a hlavně nesmrtelná) :D.. ale ja se moc koroze nebojím páč mam jiné auto na normalní ježdění .. a tohle bude garažovka.. takže nebude jezdit ani v dešti ani ve snehu... :good:
EX Mk3
VW Vento 1,9 D Taxi
VW Vento 1,9 D
VW Vento 1,9 TD
VW Vento 1,9 TD
VW Vento 1,9 D
VW Golf Mk3 1,9 TD
VW Golf Mk3 Variant 1,9 TD
NOW Mk3
VW Golf Mk3 1,9 TDI AHU

Uživatelský avatar
mates-vento
Závodník
Závodník
Příspěvky: 659
Registrován: 20.08.2008 02:12
Bydliště: někde mezi HK a Pce

Re: Vyvaření Venta

Příspěvek od mates-vento »

Přesně jak píšeš, to samý mi říkal klempíř o prazích - jak jednou šáhneš do origo prahů, tak už tak držet nebudou... Ale nechat tam díru nebo korozi je horší.

Záleží na povrchový úpravě, osobně jsem z koupenýho plechu odstranil i ten jejich převozní černej nástřik, bo tomu se věřit nedá. U prahů je problém, že se nedostaneš na vnitřní stranu sváru, takže ti nezbejvá, než pořádně vyblejt dutiny. K lemům docela příástup je, tam si to můžeš krásně zapatlat.
Opět pojízdný G3 AFN sedan, mezitím na měsíc G3 GTI ABF, na zimu 3C BMP a občas G3 Varoš 1Z.
http://danel-auto.cz/ (Pardubice - Trnová)

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: Vyvaření Venta

Příspěvek od Jarda S. »

taky odstraňuju tu převnavní barvu, když je možnost tak beru díly v oleji bez barvy
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

Uživatelský avatar
masenazhj
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 395
Registrován: 04.06.2011 12:20
Bydliště: Kamenice>Praha Východ

Re: Vyvaření Venta

Příspěvek od masenazhj »

mates-vento píše:Přesně jak píšeš, to samý mi říkal klempíř o prazích - jak jednou šáhneš do origo prahů, tak už tak držet nebudou... Ale nechat tam díru nebo korozi je horší.

Záleží na povrchový úpravě, osobně jsem z koupenýho plechu odstranil i ten jejich převozní černej nástřik, bo tomu se věřit nedá. U prahů je problém, že se nedostaneš na vnitřní stranu sváru, takže ti nezbejvá, než pořádně vyblejt dutiny. K lemům docela příástup je, tam si to můžeš krásně zapatlat.
ja ted kupoval prahy a lemy v kelly ..a byli snad pozinkované... ale blatníky mam taky tou černou ... da se snad koupit už na to dělana barva + trubička na prahy která má na konci dirky a vystříka to krasně prah... hlavně na tom nešetřit.. ja to budu dělat
1. pořádne odmastit..
2. zaklad
3. tlumex nebo gumoasfalt a vystříkat
4. doufat že je to dobrý :D

na ten podvozek bych chtěl sehnat tu bílou .. je to hezky a hlavne lepší než jakejkoliv gumoasfalt...
EX Mk3
VW Vento 1,9 D Taxi
VW Vento 1,9 D
VW Vento 1,9 TD
VW Vento 1,9 TD
VW Vento 1,9 D
VW Golf Mk3 1,9 TD
VW Golf Mk3 Variant 1,9 TD
NOW Mk3
VW Golf Mk3 1,9 TDI AHU

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“