Úprava brzd.. (Vibrace do volantu)

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Woko_O
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 466
Registrován: 22.09.2011 22:50

Úprava brzd.. (Vibrace do volantu)

Příspěvek od Woko_O »

Ahoj.

Vibroval mi volant na seriových brzdách který dlouho stály..při přibždování i brždění.. tak jsem si řekl že fajn,odvodil jsem že budou zkroucený kotouče, což je nejběžnější jev. Než sem se dostal k výměně brzd,měnil jsem rameno,tyčky řízení,ložisko v levém kole apod až sem se dostal na výměnu předních brzdových kotoučů zimmermann.. vrtané plus zimmermann destičky. V naději že to bude fajn konečně brzdit bez toho aby mi to mlatilo do volantu apod. Všechno jsem složil nastrojil ale skoro hned po výměně byly furt cítit vibrace do volantu,ale o něco menší. Tak dobrý..říkal sem si že je zajedu,pak jim trochu dám a ono si to sedne.. Ani prd.. Po 2500 km s vrtanýma zimmermanama o kterých se řiká že to jsou brzdy který aspon za něco stojej v podstatě nejde normálně zabrzdit aniž bych neměl všudypřítomné a nepříjmné hejbání s volantem až skoro s celým autem.. Výrobní vada těhlech kotoučů v debilním rozměru a příliš težkým motorem v předu kdy k dosažění pořádnýho výsledku bych musel vyměnit oba náboje s ložiskama,uložení ramen,výměna čepů a vůbec všech komponent na nápravě za pár tisíc, mě dovedla k otázce..není lepší to celý předělat? Co konrétně bych musel měnit pokud bych se chtěl dostat na 288mm kotouče? Jsou zapotřebí celý těhlice i s brzdičema,nebo jsou nějaký vychytávky jak dát větší kotouč na původní brzdič i těhlici?

Podotýkám že na zadku jsou nějaký no name kotouče, kdy jeden z nich byl rozžhavenej v zimě do oranžova vlivem nevráceý ručky.. Mám se ještě nejdřív pustit do výměny těch zadních brzd v naději že to přestane?

Tohle mě vyloženě dovádí k šilenství a opravdu mě sere že nemůžu zabrzdit v klidu bez toho aby se mi třáslo celý auto..

A investovat jenom kvůli tomu že to jsou blbci a nedomysleli to a ještě s nejasným výsledkem kdy se to může celý opakovat...

Prosím o nápad k řešení... Díky.

Uživatelský avatar
smug
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 17.03.2010 20:25
Bydliště: pardubicko

Re: Úprava brzd.. (Vibrace do volantu)

Příspěvek od smug »

jestli ti to vibruje celým autem může byt na vině ten zadek,co se tyče předělání na 288mm brzdy musíš dát jine těhlice i s brzdičema je to uplně jiny než280mm

Dolejs04
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 289
Registrován: 29.08.2010 14:20

Re: Úprava brzd.. (Vibrace do volantu)

Příspěvek od Dolejs04 »

kamoš měl naA3 úplě total zadek a třepalo mu to celým autem,dal sem nový kotouče a desky a všechno ok..
Leon 1.6 16v 77kw BCB

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Úprava brzd.. (Vibrace do volantu)

Příspěvek od vtuni »

Woko_O píše: co konrétně bych musel měnit pokud bych se chtěl dostat na 288mm kotouče? Jsou zapotřebí celý těhlice i s brzdičema,nebo jsou nějaký vychytávky jak dát větší kotouč na původní brzdič i těhlici?
milionkrát řešený v tisíci vláknech tady na foru..stačí použít funkci hledat
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
Woko_O
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 466
Registrován: 22.09.2011 22:50

Re: Úprava brzd.. (Vibrace do volantu)

Příspěvek od Woko_O »

vim jen že se dělali nějaká adaptery s kterýma si moh dát větší kotouč na původni brzdič..pro to sem se ptal.. Asi to nebyl tenhle případ.

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Úprava brzd.. (Vibrace do volantu)

Příspěvek od vtuni »

jo to platí ale v případě brzdičů FN-III kde to takhle funguje v kombinaci 288/312mm :wink: že stačí přehodit držák třmenu
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
Woko_O
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 466
Registrován: 22.09.2011 22:50

Re: Úprava brzd.. (Vibrace do volantu)

Příspěvek od Woko_O »

Aha. Díky. Vypadá to že dupou zadní brzdy.. Budu tam muset dát něco lepšího.. :)

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Úprava brzd.. (Vibrace do volantu)

Příspěvek od vtuni »

na zadek toho moc nevymyslíš...
bud necháš klasiku ... a dáš tam nějaký lepší (brembo, zimmermann ) komponenty
nebo to celý přeskládat... a dát chlazený brzdy 256x22.. který ale stojí dost...a v tvým případě .. (nevím motor ani plány do budoucna..ale vzhledem k tomu že ve předu máš 280 ..tak žádná hitparáda...)
pokud nehodláš tunit...zvyšovat výkon... a jít s autem někam dál..tak je to zbytečná investice...
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

VWshop.cz
Člen klubu
Příspěvky: 671
Registrován: 05.04.2012 19:00

Re: Úprava brzd.. (Vibrace do volantu)

Příspěvek od VWshop.cz »

Jen si tam nedávejte boshe. 2x jsem je reklamoval, vždy po 500 km začali pískat jak brzy od kamionu.
Nevim jestli to byla stejná várka, ale slyšel jsem i o dalších.
Jezdíš ve VW a neznáš VWshop.cz?

Uživatelský avatar
HANZ500
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1032
Registrován: 28.01.2010 21:35
Bydliště: Kladno

Re: Úprava brzd.. (Vibrace do volantu)

Příspěvek od HANZ500 »

Taky jsem s nima měl problémy
Dodge Challenger HURST 5.7 Hemi, Škoda Octavia IV PHEV, Dacia Pick Up 1.6 mpi, Škoda Octavia 2.0 tdi, Škoda Felicia 1.3mpi

Uživatelský avatar
Woko_O
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 466
Registrován: 22.09.2011 22:50

Re: Úprava brzd.. (Vibrace do volantu)

Příspěvek od Woko_O »

Nemám nějaký extra plány..výkon jen trochu zvednu.. ted mam 66kW tak uvidim.. :)

Nevim jestli zbytečná investice dát rovný kotouče.. Není to moc příjemný do volantu..

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Úprava brzd.. (Vibrace do volantu)

Příspěvek od marfy8 »

vtuni určitě myslel zbytečnou investicí dávat komplet větší brzdy... ;)
Nové kotouče si určitě kup, pak se zase můžeš odpíchnout dál. Nebo si je nechat srovnat u nějakého známého soustružníka pokud takovou možnost máš.

Uživatelský avatar
Woko_O
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 466
Registrován: 22.09.2011 22:50

Re: Úprava brzd.. (Vibrace do volantu)

Příspěvek od Woko_O »

Jo takhle..na komplet větší brzdy prdim. To už vážně nemá cenu.
Možnost stočení mám,ale jsou to nějaký no name uplně na nic.. Stejně musím udělat ručku a promazat válečky, tak rovnou vyměním i ty plechy a kotouče.. Dám tam aspoň nějaký Feroda i když je to taky nic moc.. Ale zadek..

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“