rada

Otázky ohledně povinných ručení.

Moderátor: Odborní poradci

Odpovědět
dex9k
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 11.07.2013 23:36

rada

Příspěvek od dex9k »

Zdravim, tak v pondělí si jedu pro čtyřkovýho Golfa na druhej konec republiky a rád bych se na pár věcí zeptal..
1,Povinný ručení si mám sjednat předem žejo? aby na cestu domu už bylo pojištěný na mě (Takže 1 auto bude mít chvíli 2 Pov. ručení?)
2,Co když se nakonec rozhodnu ho nevzít kvůli něčemu co potom s ručením?
3,Rád bych si ho taky sjednal online, ale vyskakujou na mě desítky kalkulaček tak bych potřeboval poradit kterou můžu použít aniž bych se musel něčeho bát. (platí se to hned při sjednání, nebo až pozdějc nebo jak?)
4,A sice trochu mimochodem, ale ještě se zeptám, na cestu domu mi bude stačit kupní smlouva, zelená karta a techničák odhlášený na mě? (odhlášení techničáku je na počkání?)
Možná divný otázky ale jestli vám to ještě nedošlo tak to je prvně co si pořizuju káru. :blush:
Kdyby mi někdo chtěl rovnou poradit jakou pojišťovnu vybrat budu jen rád, motor 1.4, 55kw, bonusy asi žádný.

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: rada

Příspěvek od Jarda S. »

pondělí je všední den tak bych předem neuzavíral nic a stejně ti pojistku bez techničáku neudělaji :mrgreen:
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

Uživatelský avatar
Lordozo
Člen klubu
Příspěvky: 1312
Registrován: 24.07.2008 17:16
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: rada

Příspěvek od Lordozo »

takze jestli jedes pro auto v pondeli to je uredni den tak urco pokud je to jiny okres (kraj) tak to bezte odhlasit hned a prepsat na tebe ! Samo k prehlaseni potrebujes i pov. ruceni ale to dneska neni problem uzavrit nekde na magistratu v prizemi je pojistovaku hned nekolik a vcelku i dopre ruceni nastavi ikdyz nemas bonusy . Plati se to slozenkou takze nemusis platit nic . Jinak kdyby jsi se rozhodl auto koupit a myslet si ze ti na prejeti dom staci kupni smlouva a pov . ruceni tak jsi na omylu . Pov. ruceni OK to je v poradku ale kupni smlouva neni pro policajta , ktery te zastavi nic nez jen kus pocmaraneho papiru (po spravnu !)Je lepsi to udelat hned nez potom mit strach ze te nekde chytnou a jeste potom to posilani technicaku pres postu taky neni zrovna 2x nejbezpecnejsi kdyz mame takovou peknou postu . Nevim co jeste snad sem to napsal vse .
AUDI A4 Avant

kingofroad
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 29.05.2013 12:40

Re: rada

Příspěvek od kingofroad »

Jedno auto nemůže mít v jednou chvíli 2 povinné ručení. Stačí když je ješte pojištený u starýho majitele. S výběrem ručení bych moc nespěchal, jak píšeš, nejlepší je srovnat si nabídky přes nejaký srovnávač. Ja jsem naposled yvužil tuhle kalkulačku. Avšak nerátej s tím že ti ho uzavřou za 1 den, vyplníš formulář, vybereš ručení a pak ti zavolá odborník a s nim to uzavřeš. Jednoduché a bezpečné. Zelená karta ti pak přijde poštou. Radim ti nevybírat nejlevnejší, ale zlatou střední cestu. Aspoň 100/100mil krytí a nízkou spoluúčat vybírej.
Na cestu domů ti postačí smlouva, karta a TP.

Uživatelský avatar
Lordozo
Člen klubu
Příspěvky: 1312
Registrován: 24.07.2008 17:16
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: rada

Příspěvek od Lordozo »

tento maraton sem absolvoval tak pred mesicem kdyz sem prehlasoval auto z U kraje na Z kraj . Pani na pojistovne me nedoporucovala jen na pojistu majitele vlastne je to i v jeho zajmu jelikoz kdyz se neco stane tak prijde o bonusy puvodni majetel a ne ten co to prave koupil . Pojistu lze uzavrit ikdyz bude mit jeste jednu to menerikej ze nejaka pojistovna bude strasne rvat kvuli tomu ze nedko plati pojistku na jedno auto dvakrat to urcite ne ! Jinak pojistky uzavrene na magistratech jen kvuli tomu aby jsi auto prihlasil na sebe je z cela bezna praxe dela se to tak porad a porad bude protoze pojistovnam pak rostou cisla klientu co na tom ze to dneska uzavres na do tydne treba ji zrusis to vubec nevadi zaplatis si ten tyden a jakmile si v klidu najdes tu svoji jedes zase na ni .
AUDI A4 Avant

dex9k
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 11.07.2013 23:36

Re: rada

Příspěvek od dex9k »

Tak teď v tom mám skoro ještě větší bordel jak předtím :D No nic asi budu jako obvykle spoléhat na improvizaci a svůj šarm.

Odpovědět

Zpět na „Povinná ručení - POV“