MOTOR, VENTILÁTORY: kdy mají spínat ventilátory?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
rcmony
Pilot
Pilot
Příspěvky: 792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: MOTOR, VENTILÁTORY: kdy mají spínat ventilátory?

Příspěvek od rcmony »

Podle ETKY by to mělo vypadat takto č.2 nebo 3
Přílohy
spinac.jpg
spinac.jpg (18.22 KiB) Zobrazeno 6352 x
I LOVE TO FLY

Uživatelský avatar
Lolik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 272
Registrován: 02.12.2009 18:25
Bydliště: Třebíč - Znojmo - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, VENTILÁTORY: kdy mají spínat ventilátory?

Příspěvek od Lolik »

Nevíte proč se mě i ve vedrech při zapnutí klimy u Alhambry I modelu stále točí pouze jeden ventilátor?
Druhý se spíná pravidelně v na pár vteřin (cca 10-30 sek.) v prodevách asi 30vteřin pouze když klima nestíhá vychladit interier auta většinou při otevření dveří nebo velkému rozdílu nastavené teploty.
Na ten druhý je tam nějaký termospínač nebo signál posílá ŘJ od klimy??? Když jsem odpojil ten první co běží stále tak ten druhý po chvíly naběhl a bežel pernamentně ale jak mile jsem ten první připojil zpět tak to zase opakovaně spínalo. Mám podezření na nějaké čidlo nebo termostat co hlídá teplotu chl. media v klimatizaci. Pokud by to ovládala ŘJ jdou ty teploty a povely pro 1 a 2 ventilátor najít pomocí VAGíny??? Případně upravit ŘJ aby spínaly oba???
Všem z okolí co mají I modely se po zapnutí klimy se roztoči okamžitě oba a jedou bez přerušování. :sorry:
PS: Potom se nemusím divit že mě to nemůže pořádně a rychle vychladit rozpálený prostor v autě.
Moje autíííí - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=1876442#p1876442
Prodám doklady od bržděného přívěsu O2 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=2363012#p2363012" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Lolik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 272
Registrován: 02.12.2009 18:25
Bydliště: Třebíč - Znojmo - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, VENTILÁTORY: kdy mají spínat ventilátory?

Příspěvek od Lolik »

Pokračování k předchozím přispěvku...
Pro info: Mám tam tuhle spínací jednotku.
Spínače sahary
Spínače sahary

Jak se dá u ní odzkoušet správná funkce popřípadně proměřit ty dva zelené odpory pod baterkou??? Nemáte od toho někdo schéma nebo popis jak má tato jednotka fungovat a spínat ventilátory když budu simulovat vstupy T1, T2 a T3 :thk:
Moje autíííí - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=1876442#p1876442
Prodám doklady od bržděného přívěsu O2 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=2363012#p2363012" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: MOTOR, VENTILÁTORY: kdy mají spínat ventilátory?

Příspěvek od bodyvlk »

Mě běžejí oba hned na 1. stupeň. Pouze v případě vyšší teploty motoru apod. se spíná druhý stupeň otáček a zase u obouch. Řídící jednotku máme stejnou.

brazda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 07.06.2010 01:54
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, VENTILÁTORY: kdy mají spínat ventilátory?

Příspěvek od brazda »

Mám problém s ventilátorem chlazení. Po zapnutí motoru to začne vydávat chrčivé zvuky. Zjisitl jsem, že je to ventilátor chladiče. Po přepnutní na Econ to během vteřiny nebo dvou přestane. Takže pravděpodobně ložisko ventilátoru. Dá se to ložisko vyměnit nebo se musí vyměnit celý ventilátor? A co výměna? Musí se vytahovat chladič nebo se dá ventilátor vytáhnout bez nějaké větší demontáže v motorovém prostoru? Díky za rady.

Uživatelský avatar
obrocnik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1295
Registrován: 30.05.2010 14:27
Bydliště: Zvolen pracovne B.Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, VENTILÁTORY: kdy mají spínat ventilátory?

Příspěvek od obrocnik »

Prodam aj ja svoj problem,takze zacnem teplotou motora ktora sa drzi na 94C a niekedy do kopca stupne okolo100C a zapnu sa mi obydva vetraky ale len na par sekund nejakych 15sekund cca a vypnu sa po par minutach zase zapnu a vypnu co bi som povedal ze nemoze stacit na ochladenie motora zvlast ked idem do kopca a rucicku mam nejaky 1mm pred predposlednou ciarkou na budiku.Ked zapnem klimu tak sa mi nerostocia sahari a klima raz ide raz nie niekedy necham pustenu a chyti sa po nejakych km samozrejme spojku nezopne na kompresore a ked sa spusti tak aj spojku zopne.v climatronyku mi vag nevypisal ziadnu chybu.Popisal som viac problemov hadam niekdo sa bude vediet stoho vyznat a poradi diky.Inac mam sharana 81kw AFN r.v.99
omluvam sa za gramaticke chyby nemozem zato choroba z povolania:o)

Uživatelský avatar
007houmr
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 319
Registrován: 16.02.2009 20:54
Bydliště: Třebíč

Re: MOTOR, VENTILÁTORY: kdy mají spínat ventilátory?

Příspěvek od 007houmr »

Čau SAGisti. Stala se mě taková věc. Ikdyž je venku asi -3°C a auto stojí nejméně 4 hodiny na místě, přišel tchán, že mě vrčí větrák na utě. Jdu se podívat a opravdu se točil. Podle zvuku oba dva. Tak sem otočil klíčkem v zapalování, ale nestartoval sem a zase ho vypnul a už je klid. Nevíte, co by to mohlo být? Já předpokládám, že mám špatné teplotní čidlo, protože za jízdy mě na palubáku ručička teploměru pochoduje sem a tam. Může to být i něco jiného? Díky za všechny reakce. :wink:
VW Sharan, 2.0Tdi, 110kW, CUVC, r.2016

Uživatelský avatar
007houmr
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 319
Registrován: 16.02.2009 20:54
Bydliště: Třebíč

Re: MOTOR, VENTILÁTORY: kdy mají spínat ventilátory?

Příspěvek od 007houmr »

:?: Nikomu se nestalo něco podobného? :?:
VW Sharan, 2.0Tdi, 110kW, CUVC, r.2016

Uživatelský avatar
007houmr
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 319
Registrován: 16.02.2009 20:54
Bydliště: Třebíč

Re: MOTOR, VENTILÁTORY: kdy mají spínat ventilátory?

Příspěvek od 007houmr »

:?: :?: :?:
VW Sharan, 2.0Tdi, 110kW, CUVC, r.2016

zkolbi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 26.07.2009 15:09
Bydliště: Pardubice

Prosba o radu - ventilátor běží stále

Příspěvek od zkolbi »

Zdravím vás draci ! Mohl by jste mi někdo prosím poradit ? Mám Sharyho 1,9tdi 96kw motor ASZ a nezávisle na teplotě motoru a zapnuté (vypnuté) klimě mi po zapnutí klíčku stále běží ventilátor. Hledal jsem termospinač jako na 85kw, ale na chladiči není nic, jen dvoupinové čidlo na spodním vývodu z chladiče. Diagnostika píše chybu 18067..
Nevíte někdo, které čidlo spíná ventilátor ? Event.kde ho najdu ? Mám jet o víkendu Chorvatsko a rád bych to měl v cajku..
Dík moc všem za radu ! zkolbi

Uživatelský avatar
jeff78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 02.01.2010 16:19

Re: MOTOR, VENTILÁTORY: kdy mají spínat ventilátory?

Příspěvek od jeff78 »

007houmr píše:Čau SAGisti. Stala se mě taková věc. Ikdyž je venku asi -3°C a auto stojí nejméně 4 hodiny na místě, přišel tchán, že mě vrčí větrák na utě. Jdu se podívat a opravdu se točil. Podle zvuku oba dva. Tak sem otočil klíčkem v zapalování, ale nestartoval sem a zase ho vypnul a už je klid. Nevíte, co by to mohlo být? Já předpokládám, že mám špatné teplotní čidlo, protože za jízdy mě na palubáku ručička teploměru pochoduje sem a tam. Může to být i něco jiného? Díky za všechny reakce. :wink:

me se to stalo. KDyz jsem odesel ve slovinsku od auta a druhy den prisel zpatky, ze pojedeme dale, tak koukam, ze baterka je uplne mrtva. Tak jsem tam sehnal startovaci kabely nastartoval v pohode a koukam, ze se mi toci sahara. Po vypnuti motoru se tocila zpatky. Zjištená zavada zkratovaná dioda v ovladacim relatku. Sice se k temto relatkam spatne dostava, ale podarilo se. Dioda stala 5,- Jinak nove rele cca 2000,-
VW Sharan 1,9 TDI 85KW AUY, tiptronic 5kv. 2005 HEX CAN VAGCOM 10.6.5

Uživatelský avatar
king613
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 18.02.2009 19:38

manualni klima, vrtule na sahare

Příspěvek od king613 »

mel bych dotaz, jak funguje manualni klima?
sharika vlastnim tyden a po naplneni klimy mi zacal pri provozu zapinat a vypinat ventilator na sahare.
napr 25s bezi, pak 5s stoji, pak zas 25s bezi.
venku je cca 25 stupnu, je mozne, ze se zapinaji podle teploty sahary?
plnili mi ji 750g chladiva, byla cela utekla, je to jednovyparnik.
dela to ten ventilator dobre?
rok vyroby 2001. diky tomek
ps: kdyby byla netesna, za jak dlouho by uteklo medium?
mam naplneno 3 dny...



modedit: co trochu hledat a najít vhodné téma pro dotaz, či spíše dát těch pár dotazů do správných témat. Šlo by? Díky.
www.stramberk17.cz Ubytování pod Trůbou.

filip.pistej
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 01.09.2010 19:19
Bydliště:

Re: MOTOR, VENTILÁTORY: kdy mají spínat ventilátory?

Příspěvek od filip.pistej »

Zdravím mám Sharana 1.9 TDI 85kW rok 2002 a vaří mi motor. Vyměnil jsem termospínač ale nepomohlo to. Ventilátorz se točí jen když zapnu klimu a aby se motor nepřehřál tak musím topit na max. chíli dobrý a pak zase leze ručička na budíku teploty nahoru. Co by to mohlo být? Díky za odpověd.

Uživatelský avatar
rcmony
Pilot
Pilot
Příspěvky: 792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: MOTOR, VENTILÁTORY: kdy mají spínat ventilátory?

Příspěvek od rcmony »

V zásadě to může být lecos, od přicpaných hadiček až po těsnění pod hlavou motoru. Zkus SHERLOCKA http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=27441
a pročti témata teplota motoru. Myslím, že všechny možné kombinace už byli popsány.

EDIT: Termospínač-myšleno ten co spíná větráky? Pokud ano, pak první na co bych se podíval je termostat. Více opět viz. Sherlock
Přílohy
14.8.jpg
I LOVE TO FLY

filip.pistej
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 01.09.2010 19:19
Bydliště:

Re: MOTOR, VENTILÁTORY: kdy mají spínat ventilátory?

Příspěvek od filip.pistej »

Díky za Sherlocka....možná by to mohl být ještě ten termostat.
A termospínač - 4pólová kostička na chladiči....

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“