Renovace GT plastů

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
J0HN3C
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 05.01.2012 21:47

Renovace GT plastů

Příspěvek od J0HN3C »

Dobrý den, k oplastování GT jsem se nedávno dostal, konkrétně jak oživit přes 20 let staré GT plasty. Obrázek
Pro úpravu prahů a dveří jsem použil oživovač plastů od výrobce Carlson, přední blatník a nárazník jsem ošetřil silikonovým sprejem.
Silikonový sprej nedoporučuju, nic nevydrží, plasty jsou brzy zase zašlé.
Speciální přípravky jsem nanesl asi ve 3 vrstvách a konečně to vypadá trochu ok. Po prvním nanesení se může zdát výsledek dobrý, ale po zaschnutí jsou hodně vidět obzvlášť světlé skrvny.
Tak mě napadá, jestli je vhodné vyšisovaný plast obrousit jemným smirkem a teprve nanést přípravek na plasty. Ten totiž vytváří "voskovou" vrstvu, která se časem obrousí a je potřeba nanést další ošetřující sprej.
Má někdo zkušenost s dlouhodobou renovací plastů na starém Passatu? Díky

šulíín
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 14.01.2012 13:31
Bydliště: Miletín

Re: Renovace GT plastů

Příspěvek od šulíín »

J0HN3C píše:Dobrý den, k oplastování GT jsem se nedávno dostal, konkrétně jak oživit přes 20 let staré GT plasty. [
Pro úpravu prahů a dveří jsem použil oživovač plastů od výrobce Carlson, přední blatník a nárazník jsem ošetřil silikonovým sprejem.
Silikonový sprej nedoporučuju, nic nevydrží, plasty jsou brzy zase zašlé.
Speciální přípravky jsem nanesl asi ve 3 vrstvách a konečně to vypadá trochu ok. Po prvním nanesení se může zdát výsledek dobrý, ale po zaschnutí jsou hodně vidět obzvlášť světlé skrvny.
Tak mě napadá, jestli je vhodné vyšisovaný plast obrousit jemným smirkem a teprve nanést přípravek na plasty. Ten totiž vytváří "voskovou" vrstvu, která se časem obrousí a je potřeba nanést další ošetřující sprej.
Má někdo zkušenost s dlouhodobou renovací plastů na starém Passatu? Díky
všichni používají horkovzdušku na renovaci plastu... já ji použil taky, výsledek dobrej, ale nevydrží to moc dlouho, sice to vydrží déle jak ty oživovače, ale zase když si vezmu jak dlouho to trvá horkovzduškou a jak dlouho oživovačem... raději ten oživovač...
passat B3 1.6 gtd --> passat B4 2.0 85kw --> Audi A6 C5 allroad 2.5 Tdi
VW passat R36 combi

J0HN3C
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 05.01.2012 21:47

Re: Renovace GT plastů

Příspěvek od J0HN3C »

Jako běhat kolem auta a připékat ty plasty? Že z tama zmizí ta vybledlá část?

šulíín
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 14.01.2012 13:31
Bydliště: Miletín

Re: Renovace GT plastů

Příspěvek od šulíín »

J0HN3C píše:Jako běhat kolem auta a připékat ty plasty? Že z tama zmizí ta vybledlá část?
tak tak....
passat B3 1.6 gtd --> passat B4 2.0 85kw --> Audi A6 C5 allroad 2.5 Tdi
VW passat R36 combi

Jawasystem
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 18.01.2013 16:57
Bydliště: Praha/ Ústí nad Labem

Re: Renovace GT plastů

Příspěvek od Jawasystem »

Plasty jsou především o kvalitních přípravcích. Tím nemyslím to co se dá koupit na pumpě a pod. (Turtle wax ,...Sheron už vůbec ne)

Máš-li čím to dělat stačí nejdřív přípravkem na plasty VYČISTIT! a pak to oživovat nejlépe na slunci rozehřátém plastu, protože má otevřené póry.
Kvalitních přípravků je mnoho. na 20 let staré auto už bývají ze začátku potřeba renovátory plastů a na pozdější údržbu již stačí oživovač.

např. toto dokáže opravdu hodně ( a také je to hodně drahé)):
http://www.detailingshop.cz/plastove-a- ... 119ml.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Když nechci/nemůžu tolik investovat:
http://www.detailingshop.cz/plastove-a- ... 325ml.html" onclick="window.open(this.href);return false;

a oživovač:
http://www.detailingshop.cz/plastove-a- ... 500ml.html" onclick="window.open(this.href);return false;

vše o čištění automobilů najdete na :
http://www.detailing.cz/index.php" onclick="window.open(this.href);return false;

já jsem dost koukal co vše je možné, když jsem na tyto strán ky narazil...
VW Paštik (B4) 2.0 GL-moderní veterán

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“