Koupě Passata - obavy

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Odpovědět
jelcoun
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 27.01.2010 11:56

Koupě Passata - obavy

Příspěvek od jelcoun »

Zdravím clubáci,

chtěl bych si koupit Passata 3C ( mladá mi nabourala Passata B5 :-( )

potřeboval bych ujasnit situace kolem poruch motoru Passat 3C. Říká se ,že prý ze začátku ,roky 2005 a 2006 , byli naprd, ale 2007 už byli OK ?!

A známej mi říkal ať neberu motory 2.0TDi - vstriky se serou hodne a setrvaky tak ať do toho nechodim ...1.9TDi ať beru..

Tak kdo s tím má zkušenosti budu rád za jakékoliv info!

Díky moc.

jelcoun
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 27.01.2010 11:56

Re: Koupě Passata - obavy

Příspěvek od jelcoun »

http://www.sauto.cz/osobni/detail/volks ... oFrom=list

něco takovýho jsem chtěl ale každej mě upozorňuje skrz ty problémy...

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Passata - obavy

Příspěvek od teekey »

jsou tady toho dve tuny, zkus si to procist. 1.9TDi je blbost a kdyz uz jdes do 2.0TDi tak se divej po CR motorech (v pripade TDi), ty uz jsou docela poresene a nemaji tolik zavad.
Jinak co se tyce toho vyberu, tak osobne bych teda bral alespon auto s xenonama. Za priblizne stejne penize se daji sehnat auta v lepsi vybave. Pohledej jeste ;-)
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
Klejzlik
Člen klubu
Příspěvky: 676
Registrován: 28.09.2011 19:50
Bydliště: Hranice

Re: Koupě Passata - obavy

Příspěvek od Klejzlik »

Momentalne to taky resim a je tu toho fakt tri (_,_)..
Osobne jdu do 2.0 osmiventil,snad jsem vybral a pochopil co je na foru psano dobre a nebude problem.Pokud jsem pochopil,tak problemove jsou 2.0 16ventily (cerpadla,vstriky a snad i praskaly hlavy)
Projdi si forum ;-)

Mimochodem nezrusila ho v Hranicich do stromku? :-D

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Koupě Passata - obavy

Příspěvek od Jirka. »

To si fakt pomůžeš, pokud chceš spolehlivej tak jdi do CR motorů, nebo pokud nepotřebuješ výkon tak klasická 1.9, ale hlavně bez DPF. Když už PD tak za mě raději ten 16V, od roku 2007 na tom hlavy nepraskaj, vstřiky dostaneš nový u vw, čerpadlo je naprosto schodný u 8V i 16V-raději nechat praventivně udělat u sharika, u 8V máš zase DPF a málokdo ho umí dobře odstranit, ostrouhanou vačku, chladič spalin a podobný labužnosti, a 125kw je kombinace DPF a 16V, na poruchy asi nejhorší, ale zase 170k v základu není špatné, nevim co všichni maji s hledáním konkrétního motoru, pak to stejně dopadne tak že koupěj 1.9 s DPF-tu největší sr.čku která má 77kw a krom čerpadla má stejný problémy jako 8V a navíc u toho lítaj ojnice, má to malou spojku a 5q...
jestli máš peníze tak jdi do CR, jestli ne tak vybírej auta dle konkrétního stavu a ne podle motorizace, protože to bude stejně vždy o štěstí...
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Koupě Passata - obavy

Příspěvek od Qido »

Jirka. píše:.....jestli máš peníze tak jdi do CR, jestli ne tak vybírej auta dle konkrétního stavu a ne podle motorizace, protože to bude stejně vždy o štěstí...
Bravo! Perfektně řečeno... :good:
Jen doplním, že stavem se myslí faktický stav vozidla a ne čísílko na budíkách...

Odpovědět

Zpět na „Poruchy čerpadel“