Skryté vady.

Povinná ručení, havarijní pojištění, přihlášení a odhlášení auta, depozit, pokuty, úřady, leasingy, řešení právních, administrativních a finančních otázek.

Moderátor: Odborní poradci

Odpovědět
Blizzard
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 08.11.2013 13:34
Bydliště: Opava

Skryté vady.

Příspěvek od Blizzard »

Ahoj lidi.

Asi před měsícem jsem koupil passata 1.9 2001.Koukl se na něj kamarád mechanik a zjistil že bylo bourané a dost neodborně opravené.
Tak jsem si zjistil přes známého na policii ,že bylo bouráno na předek a majiteli byla vyplacená částka 70tis.
Auto jsem koupil za 85tis.Takže na mě slušně vydělal.Jde o to ,že bych chtěl auto reklamovat,nebo vrátit část peněz.
Při geometrii mi řekli, že zadní náprava je totálně v háji a je to na výměnu.O čemž musel prodavájící vědět.Dá se toto považovat
za skrytou vadu?Poradte prosim jak postupovat......děkuji

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Skryté vady.

Příspěvek od Bastard »

Sežeň si právníka... Budeš to mít rychlejší a jistější, než podle zdejších babských rad... A tak či tak ho budeš potřebovat.

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: Skryté vady.

Příspěvek od Jarda S. »

budeš muset vypovědět kupní smlouvu, s největší pravděpodobností se sejdete u soudu ...
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Skryté vady.

Příspěvek od Dymák »

Za prvé je důležitý, jestli je popsanej stav auta ve smlouvě a jestli tam není třeba věta o "vozidlo nelze reklamovat z důvodu.........", nebo "kupující je obeznámen se stavem vozu" a pod.
Dále si pleteš pojmy - skrytá vada není zamlčení skutečnosti kupujícímu, nýbrž vada, o které prodávájící nevěděl a projevila se až po prodeji... prasklá vačka, chycená klika, atd...

zkus mu zavolat, jestli ti dobrovolně sleví (dost o tom pochybuju), pak se buď smíříš s tím, že tě natáh a opravíš to za svoje, nebo se budeš soudit a platit soudní znalce- a výsledek je ve hvězdách
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Odpovědět

Zpět na „Povinné ručení & pojištění & úřady & Policie“