Koupě VW Golf MK2

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
vw-hak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 208
Registrován: 11.03.2012 20:46
Bydliště: Hradec Králové

Koupě VW Golf MK2

Příspěvek od vw-hak »

Zdravím, mám na vás takovou prosbičku. Rozhold jsem si koupit Golfa MK, 1.6, 51KW a zajímalo by mě, na co jsi dát při koupi tohoto vozu pozor a jak to je s těmito motory. Budu rád i když mi napíšete kolik si to auto bere. Případně, jestli by jste mi mohli poradit, jaký motor vzít. Budu rád za jakékoliv informace.
Děkuji

Uživatelský avatar
Georgino007
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2086
Registrován: 18.06.2008 09:29
Bydliště: Plzeň

Re: Koupě VW Golf MK2

Příspěvek od Georgino007 »

Ahoj, tak pokud se bavíme o benzínový 1,6, tak hlavně pořádně projet a vyzkoušet motor, aby to chytalo jak studený, tak teplý bez problémů... Ten motor je celkem držák, ale jenom do chvíle, než se začne s*át ten elektronicky řízenej karbec, od tý chvíle je to za trest a je lepší to z toho celý vyrvat :D Zažil jsem si s nim svý... ale u mě to šťastně skončilo a povedlo se ho dát zas do kupy a pak fungoval bez problémů ještě mnoho let :) To je asi jediný na co bych dával velikej pozor, jinak to neni špatnej motor :wink: Spotřebu jsem měl tak od 7 do 10 litrů... Už i z toho důvodu bych doporučoval spíš nějakou 1,8... spotřeba stejná, výkon o něco vyšší... Pokud se neženeš vyloženě za výkonem, šel bych do RP, to je jednobod a dle mýho názoru jeden z nejspolehlivějších motorů vůbec... Pak už jedině PF, ten má o něco větší sílu, ale už je tam víc věcí který by mohly odejít, nicméně co vim, tak moc nic neodchází... Takže asi tak :mrgreen: Pokud máš vyloženě vyhlídlý auto s tou 1,6 za dobrou cenu a motor by fungoval jak má, problém bych v tom neviděl, ale osobně bych šel spíš do nějaký 1,8 :wink: Ale pokud 1,8, hlavně se vyhnout karburátoru a já osobně bych se radši vyhejbal i K-jetu (stará mechanická stříkačka-málokdo tomu rozumí když je potřeba na tom něco udělat) :wink:

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“