zadní stěrač - problém

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Curry
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 07.04.2012 15:41
Bydliště: Zlínský kraj

zadní stěrač - problém

Příspěvek od Curry »

chci se zeptat na jednu věc, hledal jsem něco na foru, ale mám pocit že můj problém je jiný než co se tu řešilo....

...jde o to, že stěrač chodí sekaně....

ALE ... podařilo se mi zjistit, že např. když jsem ho nepouštěl na dýl, ale jenom např. jednou, tak to někdy projede v pořádku

...dál se mi podařilo dneska zjistit, když jsem stál a zkoušel to, že když jenom pustím zadní stěrač, tak to chodí chaoticky - někdy nejde vypnout atd. - ALE když zapnu ostřik zadního skla, tak najednou během té doby co ostřikuje, chodí úplně krásně, ale jakmile to pustím, tak to dojede a pak už to chodí zase špatně...

bylo tu někde v jiném tématu zmíňěno, že se to má rozebrat, vyčistit a namazat, ale chci se zeptat, jeslti když mi to někdy jde (ten případ s ostřikem) a někdy zase ne, jestli by vůbec pomohlo nějaké rozebíraní a čištění, nebo jestli by mohl být problém jinde - nějaká pojistka nebo tak něco?

Uživatelský avatar
Curry
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 07.04.2012 15:41
Bydliště: Zlínský kraj

Re: zadní stěrač - problém

Příspěvek od Curry »

tak stěrač už přestal chodit úplně, ostřik funguje, ale stěrač se už ani nehne, takže mě nakonec stejně čeká to, že to budu muset celé projít a zkontrolovat, kde by mohl být problém

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: zadní stěrač - problém

Příspěvek od Munez »

nejspis ti to zatuhlo v te trubicce.cele rozdelat a vycistit trubicku,ktera bude urcite narezla a jak je tam ten bordel,tak se to tam kouslo.nedavno jsem to resil a vse jde jak ma
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

Uživatelský avatar
Curry
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 07.04.2012 15:41
Bydliště: Zlínský kraj

Re: zadní stěrač - problém

Příspěvek od Curry »

ten zadní plastový kryt na dveřích jsem už zkoušel sundat, tam jsem žádný problém neodhalil, jen je mi pořád divné, že když spustím ostřikování, tak to jede krásně, ale potom se to seká...

Uživatelský avatar
Curry
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 07.04.2012 15:41
Bydliště: Zlínský kraj

Re: zadní stěrač - problém

Příspěvek od Curry »

kdyby ještě někoho něco napadlo, tak dejte vědět, můžu kldině natočit na video jak se ten stěrač chová, ale dle mě bude problém někde:

- v nějakém relé (mělo by být někde u řidiče pod plastem co je pod volantem)

- nebo snad někde v nějaké té páčce, co to ovládá?

Přední mi jezdí normálně, zadní jenom s ostřikem, jinek blbne už od začátku co jsem auto koupil - žít se s tím dá, ale stále mi to vrtá hlavou a rád bych to dořešil.

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: zadní stěrač - problém

Příspěvek od Munez »

tak to u motorku promer a budes vedet jestli je to pokles napeti nebo se ti bude sekat motorek.me osobne se pridrela trubicka a povycisteni funguje jak ma.jinak kdyz ostrikujes okno,tak ti to strika nahoru nebo se tryska toci se steracem?
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

Uživatelský avatar
Curry
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 07.04.2012 15:41
Bydliště: Zlínský kraj

Re: zadní stěrač - problém

Příspěvek od Curry »

je pravdu že napětí jsem tam neměřil, jenom jsem to kontroloval, jestli se tam např. někde něco napřivřelo atd.,

jinak když spustím ostřik okna, tak to tryská tam, kde je zrovna stěrač ...

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: zadní stěrač - problém

Příspěvek od Munez »

tak uz mas ulomenou trubicku na tom ostriku.kdyz strikas,tak ti natece prvni voda do ozubenych kolecek a potom az to strika ven.sak si sundej ten plast a strikej a uvidis jak ti to pekne tece do 5. dveri a potom to tam rezne
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

Uživatelský avatar
Curry
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 07.04.2012 15:41
Bydliště: Zlínský kraj

Re: zadní stěrač - problém

Příspěvek od Curry »

ahoj, no to je možné že to tam někde hůř těsní, jak jsem to měl sundané, tak to bylo trošku mokré kolem toho, ale všechny ty kabely jsou omotané takovou páskou, tak jsem tomu moc nevěnoval pozornost

....jinak jak se projeví to, že to tam někde narezne ( nejsem na toto export, tak se možná hloupě ptám), já co jsem teďka ten zadní stěrač používal, tak mi zase chodí normálně .... je jak ženská, strašně náladové chování :-D může to mít za následek ta koroze, jak píšeš?

Uživatelský avatar
ulicek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 692
Registrován: 02.06.2009 23:52
Bydliště: Louny

Re: zadní stěrač - problém

Příspěvek od ulicek »

hoj, nejspíš ti prorezla ta mosaz trubka, co vede tim motorkem a jak ti to teklo do motorku tak to zarezlo a přestal chodit, vyndej ho rozeber a oprav pripadne tu trubku, prodava se na to sada, ale je draha jak prase.. Ja to opravil pomocí anteny z radia, naletoval sem ji misto stare a je po problemu:) ... Je to castý problem, ta trubka se proste ukroutí... rozebrat, vyčistit, opravit :)

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: zadní stěrač - problém

Příspěvek od Munez »

kdyz sundas ten plastovy kryt patych dveri,tak uvnitr v tom spodnim spoji se podivej jestli to nemas rezate.ono jak ostrikujes okno,tak voda nejde do trysky ,ale tece do tech kolecek a kape do vnitrku tech dveri.ono az se to misto naplni,tak zacne tect az do trysky.nekde se to tu resilo.proste jak mas tu trubicku co vede do trysky,tak narezne v takovem pouzdre a potom jak zapnes sterac,tak ji to ukrouti.spravne by to melo strikat nahoru a ne chodit se steracem.byt tebou,tak ten motorek rozdelam a budes vedet na cem si.ja osobne hodil zaslepku a sterac dal pryc,ale prej je na to nejaka opravna sada,ale myslim,ze neni nejak moc levna
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

jolikjolik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 05.06.2010 03:07
Bydliště: Plzeň

Re: zadní stěrač - problém

Příspěvek od jolikjolik »

Ahoj, mam podobny prodlem na Boře combi 2001. Zadni sterac se mi zastavit ve prostred skla a nikam se nehne.
Prosim o radu jak sundat plast ze vnitrku dveri abych se na sterac vubec dostal. Díky za odpoved.Jarda
VW Bora combi, r.v.2001 1.9 TDI 96KW

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: zadní stěrač - problém

Příspěvek od srotty »

Odpovědi na tyto zákl.otázky najdeš ve FAQ http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=33&t=176&start=3" onclick="window.open(this.href);return false;

Abaro
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 30.11.2012 19:32

Re: zadní stěrač - problém

Příspěvek od Abaro »

Ahoj.

Také mám problém se zadním stěračem na G IV.

Měl jsem auto u odborníka a prý že to je vadný motůrek.

Netušíte kolik tak stojí ? Je to model s ostřikovačem uvnitř , na combi model.

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: zadní stěrač - problém

Příspěvek od vtuni »

je to tak těžké napsat google.com a tam "motorek zadního stěrače golf IV variant" ...??? :roll:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“