velké vibrace do volantu

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
kosino
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 250
Registrován: 02.05.2010 19:44
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: velké vibrace do volantu

Příspěvek od kosino »

přemejšlím že koupím funglovky... jen se mi nechce věřit, že tyhle jsou origo http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=276&t=212890" onclick="window.open(this.href);return false;

nebo tyhle http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=276&t=243148" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
kosino
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 250
Registrován: 02.05.2010 19:44
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: velké vibrace do volantu

Příspěvek od kosino »

nebo jsem tu našel ještě origo R32 za dobrý peníze... nevím co by nejvíc slušelo...

Dolejs04
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 289
Registrován: 29.08.2010 14:20

Re: velké vibrace do volantu

Příspěvek od Dolejs04 »

ty první ne, kvalita nic moc. ty druhý sou pěkný ale taky záleží co na tom je za značku pneu.. a ty r32 vypadaj jak??
Leon 1.6 16v 77kw BCB

Uživatelský avatar
kosino
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 250
Registrován: 02.05.2010 19:44
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: velké vibrace do volantu

Příspěvek od kosino »

R32 jsou tady, http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=276&t=242938" onclick="window.open(this.href);return false;

Dolejs04
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 289
Registrován: 29.08.2010 14:20

Re: velké vibrace do volantu

Příspěvek od Dolejs04 »

jo ty vypadaj pěkně.. teď záleží co se líbí tobě. mrkni ještě na bazoš tam jich je taky plno..
Leon 1.6 16v 77kw BCB

Uživatelský avatar
kosino
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 250
Registrován: 02.05.2010 19:44
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: velké vibrace do volantu

Příspěvek od kosino »

Plno jich tam je, ale ty co se mi líbí tak jsou s roztečí 5x112

Josef418
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 21.08.2010 15:15
Bydliště: Votice

Re: velké vibrace do volantu

Příspěvek od Josef418 »

Tak u mě problém vyřešenej, hodil jsem pod kola vymezovací kroužky a je klid... ;)

Uživatelský avatar
kosino
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 250
Registrován: 02.05.2010 19:44
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: velké vibrace do volantu

Příspěvek od kosino »

u mě taky, dal jsem jiný kola a je klid :)

Uživatelský avatar
Tomas GOLF 1.6SR
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 18.11.2011 19:27
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele:

Re: velké vibrace do volantu

Příspěvek od Tomas GOLF 1.6SR »

Dobrý den, nevím kam tenhle problém hodit, pročetl jsem tady toho už dost, ale můj problém je furt trochu víc zvláštní.
Vibruje mě pravá strana kola , při rovném volantu ať už zatáčím ,ať jedu rychle či pomalu.Vyměnil jsem homokinetický kloub vnitřn i vnější ,v rameni všechny silentbloky ,tyčku řízení na pravo,oba čepy na kolech,uložení předních tlumičů,a pořád to dělá , nové ložisko už tam také je.
Dal jsem auto na hever a zacloumal s kolem je tam vůle asi 1-2 mm, ,normálně s tím kolem hýbu,dělalo mě to i na zimákách a pořád nevím čím to může být ,už jsem zkusil snad vše ,tyčka stabilizátoru má také nové gumové uložení.Je to docela o hubu neovladatelný ,auto uskakuje v zatáčkách .Desky jsou rovné.

Děkuji
GOLF IV 1.6 74KW benzín +LPG :-)

Uživatelský avatar
Tomas GOLF 1.6SR
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 18.11.2011 19:27
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele:

Re: velké vibrace do volantu

Příspěvek od Tomas GOLF 1.6SR »

Tomas GOLF 1.6SR píše:Dobrý den, nevím kam tenhle problém hodit, pročetl jsem tady toho už dost, ale můj problém je furt trochu víc zvláštní.
Vibruje mě pravá strana kola , při rovném volantu ať už zatáčím ,ať jedu rychle či pomalu.Vyměnil jsem homokinetický kloub vnitřn i vnější ,v rameni všechny silentbloky ,tyčku řízení na pravo,oba čepy na kolech,uložení předních tlumičů,a pořád to dělá , nové ložisko už tam také je.
Dal jsem auto na hever a zacloumal s kolem je tam vůle asi 1-2 mm, ,normálně s tím kolem hýbu,dělalo mě to i na zimákách a pořád nevím čím to může být ,už jsem zkusil snad vše ,tyčka stabilizátoru má také nové gumové uložení.Je to docela o hubu neovladatelný ,auto uskakuje v zatáčkách .Desky jsou rovné.

Děkuji

Tak ta vúle byla, špatný náboj na kole, bylo v něm vydřený ložisko, blbě zkontrolovali náboj,když tam dávali lisovat nové ložisko ,fotku bohužel nemám ,ale vůle zmizela ,jen ty vibrace tam jsou a bylo mě řečeno, že je v háji řízení, že tam něco křupe a zadní ložisko se hýbe.

To je zatím vše co jsem zjistil s mechanikem.
GOLF IV 1.6 74KW benzín +LPG :-)

Uživatelský avatar
Tomas GOLF 1.6SR
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 18.11.2011 19:27
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele:

Re: velké vibrace do volantu-poloosa uvnitř vůle

Příspěvek od Tomas GOLF 1.6SR »

Ahoj Všem, tak problém stále přetrvává ,sice to lehce ustálo po výměně náboje pravého s ložiskem ,teď momentálně občas křupe při rejdu kolem, Levá poloosa ,přitom se to jeví ,že to je od pravé poloosy ty přenosy vibrací ,na pravé straně vyměněno vše co se dalo, prosím o informaci jaká je na GOLFU IV-Motor AKL 1.6 SR 74KW rozměr a počet zubů na levé poloose ,abych případně nekoupil špatně.

Případně odkaz kde se dá sehnat.




Děkuji všem
GOLF IV 1.6 74KW benzín +LPG :-)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“