Délka lanovodů

Podvozky, kola, převodovky, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ondraschek
Profík
Profík
Příspěvky: 1155
Registrován: 02.03.2009 20:47
Bydliště: české budějovice

Délka lanovodů

Příspěvek od Ondraschek »

zdravim, řešim ted problém s délkou lanovodů, zadní náprava je 1.3 nz tj malé bubny, ale nebrzdilo mě na ručku jedno kolo tak kouknu a lanovod v půlce uhnilej, ted co se koukám na délku lanovodů tak někde sem našel i tři různé délky od 1200 do cca 1800 mm tak jestli nevíte jaká je ideální délky jo a mám 5 dvéř, díky moc za pomoc
Kdo nic nedělá, nic nezkazí.

Uživatelský avatar
Majsha
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2885
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vyškov

Re: Délka lanovodů

Příspěvek od Majsha »

Ondraschek píše:zdravim, řešim ted problém s délkou lanovodů, zadní náprava je 1.3 nz tj malé bubny, ale nebrzdilo mě na ručku jedno kolo tak kouknu a lanovod v půlce uhnilej, ted co se koukám na délku lanovodů tak někde sem našel i tři různé délky od 1200 do cca 1800 mm tak jestli nevíte jaká je ideální délky jo a mám 5 dvéř, díky moc za pomoc

Eeeee co pouzit metr ?

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Délka lanovodů

Příspěvek od vwCharlie »

první zásadní rozdíl je pro buben a pro kotouč
druhý zásadní rozdíl je typ páky ruční brzdy,rovný klacek nebo zahnutý klacek. Ten zahnutý (mladší modely) má kratší lanka

shazzer
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2570
Registrován: 02.10.2007 11:03

Re: Délka lanovodů

Příspěvek od shazzer »

Mno zda se, ze delky jsi zjistoval jen na ruznych eshopech apod. Ten obrovsky rozdil je taky zpusoben tim, ze nejen prodavajici ale i nekteri vyrobci jsou tupa hovada, ktera nevedi jak se ta delka meri a proto ji pokazde meri jinak. Ale jinak plati to, co psal vwcharlie - musis znat typ brzd (kotoucove vs. bubnove), rok vyroby (nebo jeste lepe provedeni paky rucni brzdy) a konkretni typ auta (syncro ma jine bubny nez obyc.).

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Délka lanovodů

Příspěvek od vwCharlie »

tak tak,na každém eshopu uvádějí jiné délky
důvodem bývají různí výrobci,kteří se v páru milimetrech mohou lišit nebo to,že každý to měří jinak. Když není jistota,tak je to nelépší vydedukovat logicky. Pro buben,je zakončení lanka s pružinkou a válečkem,pro kotouč gumovou prachovkou a kuličkou. Nové modely mají lanka kratší,staré delší,délka bovdenů by měla být stejná.

Uživatelský avatar
Bagest
Člen klubu
Příspěvky: 157
Registrován: 25.09.2009 09:36
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Délka lanovodů

Příspěvek od Bagest »

Obnovim tema s nivym dotazem :-D mam 1,6tku novej ty rucni brzdy ktera ma napojeni ve stredovem tunelu u zadnich sedacek. Napravu mam kotoucovou z GIII a nevim jak dlouby lanovody. Objednal jsem 1622 a jsou dlouhy. Jak uz jsem cetl tady nahore tech delek je mrda takze bych potreboval radu kterej rozmer mam koupit ? :-)

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Délka lanovodů

Příspěvek od 11mAjA11 »

Dal bych tam 1604mm pro Golf III a musí to fungovat.
Taky záleží o kolik moc je to delší..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Délka lanovodů

Příspěvek od vwCharlie »

Jestli tam je náprava z GIII nebo GII,tak na tom nesejde,tu jde o délku lanek a bovdenu. Uchycení k brzdovému třmenu je stejné. Leda,že by měl kotoučovku z GIII r.96-nahoru se systémem třmenu jako GIV. Než bych ho ale kupoval,je třeba si porovnat poměr bovden/lanko,protože u GIII může být lanko kratší,ale vím že tam je stoprocentně i jiná délka bovdenu,takže ve finále může mít ten konec lanka,co čouhá z trubky úplně jinou délku než by čekal.

pro GII nový typ ručky má tyto rozměry lanka 1220/1620mm, starý typ 1210/1800mm (podle Kelly)

potřebuješ pro kotoučovou brzdu,tedy zakončení s kuličkou

jestli ti to nesedí,tak zrada bude někde jinde. Ověřil bych si délku,jestli ti dodali správnou a koukl bych jestli náhodou třeba někdy někdo nezkracoval ty průchozí trubky.

Uživatelský avatar
Bagest
Člen klubu
Příspěvky: 157
Registrován: 25.09.2009 09:36
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Délka lanovodů

Příspěvek od Bagest »

Délku 1622 jsem kupoval a bylo to fakt dlouhy. Jaky průchozí trubky myslíš ? Mám fotku nápravy v bodě kdy jsem to kupoval kde to jde trochu vidět kde je napojení na třmenu. Pokud to nejde nějak poznat tak to nafotím znovu :-) nevím jak to mají normální GIII, ale nepojení na ručku na třmenu mám nahoře.
Přílohy
28082013799.jpg

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Délka lanovodů

Příspěvek od vwCharlie »

ty trubky v kastli do kterých se vsouvá lanko

Uživatelský avatar
Bagest
Člen klubu
Příspěvky: 157
Registrován: 25.09.2009 09:36
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Délka lanovodů

Příspěvek od Bagest »

Měřil jsem stary co jsem měl na bubnech a délka byla cca 1480mm

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Délka lanovodů

Příspěvek od vwCharlie »

tako jako s lankem do bubnu si můžeš víš co

Uživatelský avatar
Bagest
Člen klubu
Příspěvky: 157
Registrován: 25.09.2009 09:36
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Délka lanovodů

Příspěvek od Bagest »

Ja vim :-D ale jde mi o to od ceho mam odvodit tu delku na tu kotoucovou

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Délka lanovodů

Příspěvek od vwCharlie »

no to je těžké když to není originál,to jsou prostě ty skládačky a nikdy není nic jen tak :) . Takové jaké tam májí být, jsem napsal. A když si seš jistej,že máš trubky i lanka cajk,tak potom vzniká problém,díky těm GIII třmenům,které máš jiné než u GII,ale fotku jsi tu pořád nedal. Potom můžeš leda ty trubky nadstavit a tím se ti zkrátí lanko. Z nějaké staré trubky z jiného auta,si řízneš kolik potřebuješ a lehce přilepíš bodkama COčkem.

Uživatelský avatar
Bagest
Člen klubu
Příspěvky: 157
Registrován: 25.09.2009 09:36
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Délka lanovodů

Příspěvek od Bagest »

Uplně jsem zapomněl odepsat, nakonec tam jsou lanovody z GIII a ty byly taky moc dlouhy tak se nadstavily u ručky trubičkama. Trubky co vedou pod auto se musí udělat novy nebo jak říkáš nadstavit. Každopádně díky moc :-)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“