Jak změnit pojišťovnu povinného ručení ?

Otázky ohledně povinných ručení.

Moderátor: Odborní poradci

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jak změnit pojišťovnu povinného ručení ?

Příspěvek od Bastard »

Blackraider píše:Já sem vrazil značky do depozitu, zašel sem to na pojišťovnu zrušit, pojistil u jiné, vyzvedl značky a hotovo. Podle mě je tohle nejsnažší :)
Vyhodíš zbytečně kilo za depozit (+ ještě za evidenčku nějakej poplatek) a lítaš po úřadech jak čamrda... To s tou kupní smlouvou je nejsnazší...

Uživatelský avatar
xxdave
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jak změnit pojišťovnu povinného ručení ?

Příspěvek od xxdave »

Blackraider píše:Já sem vrazil značky do depozitu, zašel sem to na pojišťovnu zrušit, pojistil u jiné, vyzvedl značky a hotovo. Podle mě je tohle nejsnažší :)
Po novým roce by tohle, nebo přepsání na člena rodiny mohlo vyjít draze, protože už bude potřeba zaplatit emisní poplatek (u Golf 3 asi 5000).

No nic, tak už sem to vyřešil. Prodal jsem auto kamarádovi, došel na pojišťovnu odhlásit a když sem byl na cestě z pojišťovny tak mi ten kamarád volal že si to rozmyslel. No co se dalo dělat, jel jsem rovnou do ČSOB :lol: .

U ČPP jsem za 1.8 platit okolo 4400, u ČSOB 2500.

Uživatelský avatar
stréc od piva
Pilot
Pilot
Příspěvky: 759
Registrován: 30.09.2007 12:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak změnit pojišťovnu povinného ručení ?

Příspěvek od stréc od piva »

xxdave píše:
Blackraider píše:Já sem vrazil značky do depozitu, zašel sem to na pojišťovnu zrušit, pojistil u jiné, vyzvedl značky a hotovo. Podle mě je tohle nejsnažší :)
Po novým roce by tohle, nebo přepsání na člena rodiny mohlo vyjít draze, protože už bude potřeba zaplatit emisní poplatek (u Golf 3 asi 5000).

No nic, tak už sem to vyřešil. Prodal jsem auto kamarádovi, došel na pojišťovnu odhlásit a když sem byl na cestě z pojišťovny tak mi ten kamarád volal že si to rozmyslel. No co se dalo dělat, jel jsem rovnou do ČSOB :lol: .

U ČPP jsem za 1.8 platit okolo 4400, u ČSOB 2500.
to je dobrej figl s tim reklamovanim auta :)
Ať si každej jezdí čím a jak chce,ale blbci na silnici ať se mi vyhnou ! AMEN

majkl123
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 04.07.2008 11:53

Re: Jak změnit pojišťovnu povinného ručení ?

Příspěvek od majkl123 »

To není žádný figl, běžně se v obchodním styku může stát, že si to prodejce rozmyslí, odstoupí od kupní smlouvy. Ale fakt, praxe je běžná, že se to tak děje, je to nejrychlejší a nejjednodušejší způsob a pokud nebude žádná propojenost mezi pojišťovnami tak to zatím taky tak půjde dělat. Další způsob, kterým se dá vypovědět smlouva, bývá na přelomu roku, kdy lze vypovědět smlouvu z důvodu např. navýšení ceny a s tím souvisejícím nesouhlasem klienta, nebo např. z důvodu nespokojenosti se službami pojišťovny.

Uživatelský avatar
Blackraider
Člen klubu
Příspěvky: 94
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: NoVWý Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak změnit pojišťovnu povinného ručení ?

Příspěvek od Blackraider »

Bastard píše:
Blackraider píše:Já sem vrazil značky do depozitu, zašel sem to na pojišťovnu zrušit, pojistil u jiné, vyzvedl značky a hotovo. Podle mě je tohle nejsnažší :)
Vyhodíš zbytečně kilo za depozit (+ ještě za evidenčku nějakej poplatek) a lítaš po úřadech jak čamrda... To s tou kupní smlouvou je nejsnazší...
Jakou evidenčku?, tu po mě nikdo nechtěl, dyť sem to nepřepisoval

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jak změnit pojišťovnu povinného ručení ?

Příspěvek od Bastard »

Blackraider píše:
Bastard píše: Vyhodíš zbytečně kilo za depozit (+ ještě za evidenčku nějakej poplatek) a lítaš po úřadech jak čamrda... To s tou kupní smlouvou je nejsnazší...
Jakou evidenčku?, tu po mě nikdo nechtěl, dyť sem to nepřepisoval
Je možný, že už není potřeba, ale určitě to auto musí mít platnou STK :D

Uživatelský avatar
picaso123123
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 316
Registrován: 30.10.2008 21:22
Bydliště: Budwar baby

Re: Jak změnit pojišťovnu povinného ručení ?

Příspěvek od picaso123123 »

Zrušení pojistné smlouvy,lze uskutečnit podle zákona po ukončení jednoho roku..…to znamená vždy následujících dvanáct měsíců od uzavření.Tudíž minimálně dva měsíce předem žádost o ukončení….Příklad: uzavřená pojistka 1.3.2007 a mohu ji tedy zrušit vždy před dovršení jednoho roku..zažádat tak lze vždy v lednu…..jestli to bude 2008 nebo 2009 vždy následujících 12. měs.Samozřejmě záleží na dohodě z pojišťovnou.Pak je tu způsob jak tu byl již zmiňován,najít si kolegu sepsat kupní smlouvu a následně vám auto vrací z důvodů které nemusíte uvádět..pojišťovna neřeší…toto je důvod z kupní smlouvou v ruce pojistku zrušit i v zákonné lhůtě jednoho roku a nic vás to nestojí.A hurá k lepší a levnější pojišťovně.Oba způsoby jsou se zákona možné,ale ta druha je rychlejší….pokud nechcete čekat na roční výročí..kde ji můžete vypovědět. :wink:

Uživatelský avatar
valec1
Profík
Profík
Příspěvky: 1194
Registrován: 24.11.2007 14:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak změnit pojišťovnu povinného ručení ?

Příspěvek od valec1 »

joudi píše:napis kupni smlouvu na tetu Šarku a dej to na pojistovnu. Pri zmene vlastnika pojistka zanika ze. No a prece nemuzes za to ze teta Šarka za dve hodiny prijede a ze v tom neco rachoti a ze auto nechce. Tak ty clovek dobreho mravu s ni samozrejme sepises ze ti auto vraci v reklamaci. Tak a jdes si auto pojistit tam kam se ti to bude libit, treba do te same pojistovny :lol: :lol: :lol:

cusik
presne :wink: takhle sme to resili s kamosem a bez problemu

Kristos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 04.12.2008 16:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Jak změnit pojišťovnu povinného ručení ?

Příspěvek od Kristos »

ahoj. jak už tady bylo psáno, tak nejjednodušší je udělat si smlouvu. je to běžná praxe, takže to můžete zrušit ještě ten den. Dělám totiž v pojišťovně. :D

Uživatelský avatar
picaso123123
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 316
Registrován: 30.10.2008 21:22
Bydliště: Budwar baby

Re: Jak změnit pojišťovnu povinného ručení ?

Příspěvek od picaso123123 »

Jojo...a né žádná depozita...zbytečná pakárna...koukám že se to tu pohlo i ty zkušenosti poukazují na ten princip...uzavřít smlouvu a pak hned zrušit....otočit prstenem a jeto... :lol:

Uživatelský avatar
picaso123123
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 316
Registrován: 30.10.2008 21:22
Bydliště: Budwar baby

Re: Jak změnit pojišťovnu povinného ručení ?

Příspěvek od picaso123123 »

Ale má zkušenost je,když máte dobrého a u pojišťoven uznávaného agenta ...tak stačí jen požádat a on vše zařídí...pouze podepíšete výpověď smlouvy a máte hotovo.....samozřejmně tuto možnost nemá každý a pak jedná podle zákona a děr v nich.... :P Také je schopen pro hodně dobré známé u havarijních pojistek udělat slevu 40% a to už je hodně zajímavé....jen taková sufka.... :bubu:

Uživatelský avatar
pute
Pilot
Pilot
Příspěvky: 847
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak změnit pojišťovnu povinného ručení ?

Příspěvek od pute »

Bastard píše:
joudi píše:napis kupni smlouvu na tetu Šarku a dej to na pojistovnu. Pri zmene vlastnika pojistka zanika ze. No a prece nemuzes za to ze teta Šarka za dve hodiny prijede a ze v tom neco rachoti a ze auto nechce. Tak ty clovek dobreho mravu s ni samozrejme sepises ze ti auto vraci v reklamaci. Tak a jdes si auto pojistit tam kam se ti to bude libit, treba do te same pojistovny :lol: :lol: :lol:

cusik
Líp už to napsat nejde :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Tohle mi radil pojišťovák ... :-)
Kia Ceed SW :-)

jarka3366
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 22.04.2013 17:00

Re: Jak změnit pojišťovnu povinného ručení ?

Příspěvek od jarka3366 »

pokud by vás zajímalo, jak změnit pojišťovnu, tady je celkem fajn postup: jak na změnu pojisťovny mně to pomohlo :good:

singsing
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 28.04.2014 23:30

Re: Jak změnit pojišťovnu povinného ručení ?

Příspěvek od singsing »

Dneska je to jednoduché, každý se snaží prodat za co nejmenší cenu, tak stačá se podívat na nějaký vyhledávač typu http://www.srovnator.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; nebo konkurence a porovnat. Já jsem šel do Triglavu, protože koukám na cenu, kamarád zase Allianz přes epojištění, a měl už jednu pozitivní likvidaci - Passatu.

Uživatelský avatar
priki
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 31.05.2014 21:39

Re: Jak změnit pojišťovnu povinného ručení ?

Příspěvek od priki »

Po přečtení referencí na Triglav bych se této pojišťovně obloukem vyhnul. V minulosti jsem u nich chvíli byl (nejlepší cena), ale pak raději přešel jinam, kde platím srovnatelné peníze, ale přitom jsem u renomované pojišťovny.

Allianz je rozhodně velmi dobrá volba!
Powered by www.priki.cz

Odpovědět

Zpět na „Povinná ručení - POV“