GOLF III nestartuje

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

honanek69
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 16.01.2009 15:25
Bydliště: Praha 10

GOLF III nestartuje

Příspěvek od honanek69 »

Nazdar pánové, mám problém s Golfem III Varinat 1.8i 97. Otocim klickem cvaknou nejaka rele ale starter nic ticho. Zkoušel jsem vyměnit baterku ale nepomohlo. Poslední 14dní to občas takhle udělalo ale po par pokusech otočení klíčku to začlo točit a nastartovalo. Ted je ale ticho. Nemá někdo zkušenost co by to mohlo být? Díky za jakoukoliv informaci.

Uživatelský avatar
filip.dufek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 12.07.2009 11:03

Re: GOLF III nestartuje

Příspěvek od filip.dufek »

Jó jó pame tak, tenhle problem neni tak zlej :D také se mi to událo a nic hroznýho. S nej praděpodobností ti vázne ukostření, tzn. mušíš zskoknot ukostření starteru, motoru a kabeli ke starteru :wink: nejčastěji to dělá měděný vodič na starteru, časem se unaví a vypálí. Přidam ti pár fotek kdá bis to měl ve vuoku :wink:tem vodič nemusí bejt úplně přerušenej, stačí aby bil vypálenej jen z části a už nepřevádí kolik je třeba. Pokud je to tak, startér musí ven a na opravu, nebo sežeň jinej. Stojí asi 1000,- starší ale oridžinl VW 605860000 tel na šlovíčka co ti ho prodá :wink: další možnost je že ten vodíč je ok, ale je v hájí celej startér, takše ho vyndej a zas tam vraž nějakej jinej :) nu a pak se také můžou odporoučet kabeli, tak je zvizitýruj.... ale moc nevěřim že by kabely klekli :lol: tak se do toho pust a dej vědět ak si na tom.
ps: nevorvi si šrouby až budeš sundavat starter, inák budeš mít hoňku je vytočit ven :!: je to asi na 16 vořech
Přílohy
tak to vypadá kdá se to přepálí
tak to vypadá kdá se to přepálí
Detajlík
Detajlík
omšelej ale VW
omšelej ale VW
nemocnej
nemocnej
potom.JPG
po údržbě.JPG
poskládanej.JPG
na motoru.JPG
Diesl Power

honanek69
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 16.01.2009 15:25
Bydliště: Praha 10

Re: GOLF III nestartuje

Příspěvek od honanek69 »

tak je to skříňka zapalování.

Uživatelský avatar
filip.dufek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 12.07.2009 11:03

Re: GOLF III nestartuje

Příspěvek od filip.dufek »

No vyda a já se tak snažil :lol:
Diesl Power

Uživatelský avatar
Miras 92
Pilot
Pilot
Příspěvky: 774
Registrován: 07.07.2011 19:55
Bydliště: okres Mělník

Re: GOLF III nestartuje

Příspěvek od Miras 92 »

Zdravim všechny nadšence VW. Nechci otravovat založením stejného tématu a tak to připojím sem, pokud to nevadí.
Mám G3 1,6 55kW. Problém nastane po ohřátí, když někde zastavim a vypnu motor. Po pár minutách když chci zas nastartovat tak se někdy jen rozsvítí kontrolky a cvakne relé ale startér vůbec netočí. Ale stačí tak hodinku počkat a zas chytne jak má. Startér by měl být snad v pořádku, byly čištěny uhlíky a dáno nové futro pastorku, pouze kotva nebyla pravděpodobně vyzkoušena.
Chtěl jsem se tedy zeptat zda tu někdo neměl ten samý problém a jaká byla případně příčina?
Jak se pozná že je špatný ten konektor u spínačky ?, je to vůbec nějak poznat? , např opálené kontakty nebo jinak, protože na něm není žádná zavada patrná.
Jesli jde proud do stratéru ze spínačky nevím, ještě jsem se nedostal k proměření, jelikož to udělá jen občas (a né doma kde mám potřebné věci k proměření) a hlavně je startér schován za motor pod sání kde není moc místa a zvlášt nepřijémné to je když je motor zahřátý. Všem děkuji za jakoukoli radu

czjirka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 16.07.2011 13:06

Re: GOLF III nestartuje

Příspěvek od czjirka »

civka jednoznacne...
VW Golf III 1,4 CL 44kW manual/4.

Uživatelský avatar
bRG
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1346
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: GOLF III nestartuje

Příspěvek od bRG »

Miras 92 píše:Zdravim všechny nadšence VW. Nechci otravovat založením stejného tématu a tak to připojím sem, pokud to nevadí.
Mám G3 1,6 55kW. Problém nastane po ohřátí, když někde zastavim a vypnu motor. Po pár minutách když chci zas nastartovat tak se někdy jen rozsvítí kontrolky a cvakne relé ale startér vůbec netočí. Ale stačí tak hodinku počkat a zas chytne jak má. Startér by měl být snad v pořádku, byly čištěny uhlíky a dáno nové futro pastorku, pouze kotva nebyla pravděpodobně vyzkoušena.
Chtěl jsem se tedy zeptat zda tu někdo neměl ten samý problém a jaká byla případně příčina?
Jak se pozná že je špatný ten konektor u spínačky ?, je to vůbec nějak poznat? , např opálené kontakty nebo jinak, protože na něm není žádná zavada patrná.
Jesli jde proud do stratéru ze spínačky nevím, ještě jsem se nedostal k proměření, jelikož to udělá jen občas (a né doma kde mám potřebné věci k proměření) a hlavně je startér schován za motor pod sání kde není moc místa a zvlášt nepřijémné to je když je motor zahřátý. Všem děkuji za jakoukoli radu

kamaradovi se to ted stalo prijel sem dal sem mu funkcni civku a nic smrdi benzin ale jiskra nejde je to taky 1.6 55 kw
promeril sem konektory ale napeto bylo vsude jak ma byt,tak me to tak vede k tomu ze odesel hall senzor v rozdelovaci,
pojistku 18 sem zkontroloval.rele 30 to nema.Ma nekdo nejakou ideu co bych mel(meli) delat dal?

Uživatelský avatar
Miras 92
Pilot
Pilot
Příspěvky: 774
Registrován: 07.07.2011 19:55
Bydliště: okres Mělník

Re: GOLF III nestartuje

Příspěvek od Miras 92 »

czjirka píše:civka jednoznacne...
Myslíš cívku zapalování ?, ale to by se točil motor a nechytalo to, ne?. Ale mě se motor právě za tepla (když se ohřeje na 90°) vůbec netočí. Anebo myslíš kotvu startéru ?

Otass
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 04.12.2010 12:49

Re: GOLF III nestartuje

Příspěvek od Otass »

Dělá mi to samé, když je motor naplno zahřátej, jen těžko startuje. Cívku jsem kupoval novou, protože původní odešla. Dřív se mi zdá to nedělalo. Vag píše něco ve smyslu: modul zapalování - zkrat na kostru. Nebo tak něco. Občas mi to napíše i na první vstřikovací ventil. Z palubky se ozývá zvuk jako kdyby byla vybitá baterka a vynulovávalo to hodiny...ale to se neděje. Vždycky nakonec chytne, když byl motor zahřátej pojížděčkama po městě, tak to zabralo i minutu. Ale jednou jsem i roztáčel a chytil pak hned
VW Golf III 1.6 AEE 55kw

Uživatelský avatar
Miras 92
Pilot
Pilot
Příspěvky: 774
Registrován: 07.07.2011 19:55
Bydliště: okres Mělník

Re: GOLF III nestartuje

Příspěvek od Miras 92 »

Ahoj
Tak problém je doufám vyřešen. Na radu czjirky jsem koupil novou cívku (celkem drahá věcička), dala se tam. No nastartovalo to třikrát, když sem chtěl odjet tak ani tuk, udělalo to zas to co to dělalo dřív ohřátý. Tak se šlo po spínačce (přesněji po spodku spínačky s konektorem), proměřilo se to, a pak se ještě zkusil imobilizér a světe div se bylo to imobilizérem. Tak se jeden okruh odpojil a už to snad bude ok. Co mi hlava nebere, že to nechtělo chytit aniž by ještě byl zaplej imobilizér, a ted po víměně cívky už to nechtělo chytit vůbec. Byla to celkem záhada, no a když bylo vše tak obnažený tak jsem myslel že by se vyměnil preventivně i spodek tý spínačky, ale nechtělo se mu ven. Asi je tam chycenej někde šroubkem, ne? a vypadá to že se musí stahnout celej ten hliníkovej blbinec z volantovky (někde tu byl návod jak si na to vyrobit stahovák). Tak spodek spínačky zustal, jeden okruh imobilizeru odpad a cívka je tam nová. Snad někomu mé poznatky pomůžou při podobném problému, ale jak jsem zjistil : nejdřív měř a pak teprve něco kupuj.

A kdyby jste někdo věděli kde je tady návod jak se mění ten spodek spínačky hodte mi prosím odkaz do sz. Díky

pitarko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 25.12.2012 17:47

Re: GOLF III nestartuje

Příspěvek od pitarko »

Ahoj, prosímtě poradil by si mi jak si ten imobilizér vyřadil ? Auto mi nechce nastartovat nerozsvítí se ani kontrolky myslel jsem že to bude ta kostka pod spinačkou ale po výměně je to furt to samé... Tak jsem rozkuchal ŘJ imobilizéru a když přepnu jedno relátko tak to naskočí ale nemůžu to držet i za jízdy :D zkusil jsem to přepájet kvůli studeňáku ale nic... Chtěl bych to uplně vyřadit ať je pokoj. Předem díky za radu.

Uživatelský avatar
vospunt
Závodník
Závodník
Příspěvky: 500
Registrován: 15.09.2010 02:07
Bydliště: Šumperk , Olomouc

Re: GOLF III nestartuje

Příspěvek od vospunt »

dej hledat a najdi si to ... návodu tu jsou ;)
Passat B6 Variant 2.0 125kw DSG 2007 Highline

Historie:
Golf 3 Variant 1.8l 55kw 1997

pitarko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 25.12.2012 17:47

Re: GOLF III nestartuje

Příspěvek od pitarko »

byl to studeňák na relátku v ŘJ imobilizéru

Spooony
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 02.02.2014 03:18

Re: GOLF III nestartuje

Příspěvek od Spooony »

kluci rád se připojím k tématu jelikoš jsem už nešťastnej :( před nějakým časem jsem mněnil kabel k ukostřední pod baterií k polu (-) a to mi vydrželo cca měsíc.teď mi to nastalo zas ale kabel je v poho.jde o to že dám klíček do polohi 1 a rozbliká se mi celá palubka jak vánoční stromeček a když chci nastartovat tak jen cvakne startér.použil jsem jiný startér a funkční ale bez efektu.mám vymněněný kabel i od startéru k polu (+) a taky bez efektu.jedná se o golfa 3 1,9 sdi 47kw.děkuji za každou radu

Marek Dufek gti 16v
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 26.01.2015 19:54

nestartuje ?

Příspěvek od Marek Dufek gti 16v »

Dobry večer potreboval bych poradit mam vw golf 3 gti 2.0 16v ABF a problem je takovy : mam kliček s imobilizerem a a pred 2dny rodiče chteli vyjet z garaže a vzaly jiny klič ktery nema imo, a ted nemuzu nastartovat s kličkem s ktery jsem bežne jezdil. dnes jsem koupil zapalovaci svičky jsem jsi myslel že by mohli byt mokry benzinem a mohly se zničit takže mam novy. rady dekuji . jo a jestli to nemuze delat to že central nemam dodelanej jako ridici jednotku vzadu a takže se centralne neodemknout dveře a jedny nemam zapojeny protože je ten bajonet ve dveřich zničenej. jo a tak jestli neni nejakej system zaučit ten klič do auta ktery byl jako furt v provozu dik .

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“