Rádio s navigaci

1979 - 20..

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Lee-haney
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 26.05.2012 22:58

Rádio s navigaci

Příspěvek od Lee-haney »

Zdravím, chtěl bych si caddynu osadit originálním rádiem s navigaci. Jde o to ze se mi nejvíc líbí rádia typu columbus a nebo amundsen+. Takže můj dotaz je zda se u těchto rádii co jsou ze skodovek dá nahrát software na vw a jak je to moc finančně náročné a zda to tam vůbec pasuje. Co jsem pochopil tak jsou to totožná rádia jen pro vw ma červené podsvícení a znak vw a pro škoda tuším zelené podsvícení.
Bral bych přímo verzi pro vw, ale těch moc na bazosu není no.

azriel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 02.04.2014 10:32

Re: Rádio s navigaci

Příspěvek od azriel »

Ja bych se na oem radio vysral. Ja to řešil nákupem čínské kopie. Ma to hromadu funkci které kdyby si chtěl rozjet třeba na columbu tak musíš do kupovat další hw a dělat odblok a etc. Mrkni na dx.com
Vyšlo mě 250$ + celní poplatky. Ale je to nové a ne žádná smelina od nějakého Františka z bazaru.
°*°VW Passat Variant 3C - Highline, 2.0TDI 125kW, r.v 2007, DSG, BMR °*°

Lee-haney
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 26.05.2012 22:58

Re: Rádio s navigaci

Příspěvek od Lee-haney »

Ja tu náhradu prave nechci.

Caddy III
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 23.04.2012 19:37
Bydliště: Brno

Re: Rádio s navigaci

Příspěvek od Caddy III »

Doporučil bych ti koupit pokud chceš originální rádio tak od VW RCD 510, sice nemá navigaci, ale cena je poloviční jak u RNS, má navíc v sobě měnič na 6 cd a není až takové lákadlo pro zloděje. Já jsem se rozhodl pro RCD 510 protože mě ani ta originální navigace moc neoslovila, když potřebuji navigaci tak mám telefon, kde mám aktuální mapy buď Sygic, když jedu mimo ČR, a nebo používám online Google navigaci, kde jsou i aktuální uzavírky a podobně. Co se týká zvuku tak si myslím že je kvalita dostačující, cd ani moc nepoužívám, nahraju si hudbu na SD kartu. A hlavně to vypadá a hraje líp jako cokoliv jiného :)

Jen pozor při koupi takového rádia z druhé ruky, aby nebylo vedené v evidenci jako kradené a aby to nebyla čína, ty bývají obvykle levnější jak originál přes to že vypadají podobně, ale nebyl bych si tak úplně jistý kvalitou, popřípadě zárukou nebo opravou.
VW Caddy Life 1.9 TDI DSG Colour Concept

Lee-haney
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 26.05.2012 22:58

Re: Rádio s navigaci

Příspěvek od Lee-haney »

Tak to zajištění proti zlodějům uz vymyslim. Sice vím ze to nejde udělat 100% , ale chci jim to rozhodne stizit. I z tohohle důvodu nechci prave moc columbus ktery se krade dost a radši chci slabšího amundsena, ale určitě plusko ,aby to mělo vnitrni paměť a bralo si to mapy z paměti.
Tu navigaci tam sice až tak nepotrebuju, ale byl bych rad kdyby tam byla i kdyz jsem tam teď zahlédl zajímavé rádio bez GPS a splňovalo vše co od toho čekám především, což v mem případe je umět číst hudbu z karty. Cedecka me moc neberou kvůli manipulaci a skladnosti a ani se mi nechce řešit čistění čočky.
Jinak můj mobil umí s prominutím houno :D Nějak si totiž v mobilech nefrcim.

Caddy III
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 23.04.2012 19:37
Bydliště: Brno

Re: Rádio s navigaci

Příspěvek od Caddy III »

Ono toho právě zas tam moc vymyslet nejde jak rádio ochránit, naopak když si to mechanicky zajistíš tak ti zloděj udělá na autě ještě větší škodu. Snad se snažit parkovat na bezpečných místech, ale to není vždy možné. Jistotu nemáš nikdy, zloději a feťáci se nebojí krást i přes den na rušných ulicích, já to řeším pojistkou a mám klid... Kdybych neměl v telefonu navigaci tak bych byl rád i za tu v rádiu a pokud ji využiješ sem tam, tak to určitě stačí. Pro mě měla vystavěná navigace více mínus než v telefonní tak používám tu mobilní. Je to o prioritách co komu vyhovuje, já zase musím nosit v kapse mobil a zapojovat nabíječku, všechno má své pro a proti:)
VW Caddy Life 1.9 TDI DSG Colour Concept

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14720
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Rádio s navigaci

Příspěvek od tornado1 »

nevím proč by jsi tam měl jako dávat radio ze škodovky se zeleným podsvícením když to samé pro vw existuje s červeným přímo pro VW...

Columbus - rns510
Amundsen+ - rns315
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Lee-haney
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 26.05.2012 22:58

Re: Rádio s navigaci

Příspěvek od Lee-haney »

Caddy III píše:Ono toho právě zas tam moc vymyslet nejde jak rádio ochránit, naopak když si to mechanicky zajistíš tak ti zloděj udělá na autě ještě větší škodu. Snad se snažit parkovat na bezpečných místech, ale to není vždy možné. Jistotu nemáš nikdy, zloději a feťáci se nebojí krást i přes den na rušných ulicích, já to řeším pojistkou a mám klid... Kdybych neměl v telefonu navigaci tak bych byl rád i za tu v rádiu a pokud ji využiješ sem tam, tak to určitě stačí. Pro mě měla vystavěná navigace více mínus než v telefonní tak používám tu mobilní. Je to o prioritách co komu vyhovuje, já zase musím nosit v kapse mobil a zapojovat nabíječku, všechno má své pro a proti:)
Ja vím no, s tím zabezpečením rádia je to na pytel. Známému ukradli columbuse ze Superbu na rušné ulici v Praze za denního světla. Měl to naštěstí pojištěné. Jinak ja kdybych měl telefon jak ty tak tu navigaci taky neřeším, ale nepřišel jsem na chuť dotykacum a navíc vzhledem k tomu ze dělám na stavbě a tak celkove mam radši tlacitkace. Jinak možná se na to vykašlu a koupím rcd co má USB , slot na kartu a jeste nějaký jack a splňuje prakticky vše co chci i kdyz bude bez navi.




Tornado1
Kdyby jsi si přečetl téma a hlavně poslední vetu tak bys pochopil proč se ptám prave na tu skodovackou verzi…

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14720
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Rádio s navigaci

Příspěvek od tornado1 »

raději si počkej na tu správnou verzi.. z Columbuse ti dokážu udělat vw
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Lee-haney
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 26.05.2012 22:58

Re: Rádio s navigaci

Příspěvek od Lee-haney »

Jeste bych se chtel zeptat zda nekdo nevi zda typ rcd 510 bolero je originalni radio vw? Nasel jsem tam totiz jeste Delphi ktere ma stejne oznaceni rcd 510 jen ma o par funkci min, ale prodava se nove a za nizsi cenu nez to bolero ktere nove neni. Chci origo a ne nahrazku. Takze origo vyrobce ma jaky nazev?
Dalsi vec je ta ze tam je dost velka sance ze radio bude vybijet baterku , nevedel by nekdo na kolik vyjde plus minus bazarova jednotka gateway pro vw caddy 2006? A jake oznaceni ta jednotka co bude spolupracovat s tim rcd 510 bolero ma mit? Ted tam mam tusim rcd300 ktere neumi ani mp3. Dopredu tusim problem s vybijenim, protoze kamarad co mi auto prodaval tam nejakou rcd 510 zkousel davat a vybijela mu baterku.

Odpovědět

Zpět na „Caddy“