Koupe noveho auta

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Conector
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 11.08.2014 16:46

Koupe noveho auta

Příspěvek od Conector »

Zdravicko lidi chtel sem se vas zeptat jelikoz a protoze budete vedet ... a hlavne ze mi poradite ...
Muj problem je ten ze mam rozpocet na auto cca 12 000-, (ja vim neni to zadna slava)
A chtel sem se vas zeptat jelikoz sem z JHM a nechce se mi litat nekam do prahy a tak tak sem si nasel cca +-90km
od sebe nejakeho toho golfa III bohuzel jednoho sem mel byla to celkem srdcovka .. tak sem si rekl ze kdyz uz mam nejake ty prachy
navic tak bych si chtel udelat radost a koupit si zase nejakeho .... dopredu rikam ze spotreba cca 8l/100km me nevadi nejsem zadny velky
ridic dene nalitam cca 30-40km tak proto me ta spotreba nevadi ... a tak sem se dostal k 3x golfum ktere by me celkem zajimaly ...ale problem je ten ze nechci zadnou "casovanou bombu" (mel jsem kdysi problem u sveho ze sotva sem ho koupil tak sem zjistil ze mi tece z bloku motoru olej) tak sem investoval a investoval az sem mel holou "pr**l" :laugh: a potom sem zjistil ze muj "sportovni podvoze" proste ceske silnice nezvlada tak sem zmensoval olejovou vanu abych byl tech cca 10-15cm od vozovky,ale jinak proste sem si pohral.
A ted k jadru problemu mam na vyber 3 golfy jak sem uz zminoval a to motor 1.4,1.6,2.0GTI,
Hned bych z fleku bral GTI za tu "cenu" kterou vam hned reknu a rovnou sem hodim ty inzeraty,sice jak sem mel 1.6 tak sem si taky nestezoval,problem je ten ze ani jeden nema (servo),ale az tak by me to nevadilo protoze do ted jezdim s Skoda felicia 1.3mpi(1998) po faceliftu,dalsi problem je ten ze kazdej ten "golf" ma nejake ty opravy s kazdym kupujicim sem volal a kazdej mi navykladal pohadky...protoze sem tu..kdyz to budu brat tak ze kdybych to secetl vsechny ty opravy na tech 3x golfu tak je jeden vymazlenec...GTI ma slusnej motor,1.4 je zase bez koroze,a ma nejvetsi vybavu ze vsech golfu,a ta 1.6 je zlatej stred :) Nejbliz zase mam tu 1.6,akorat mi nejde do palice ty ceny,

Zde je to GTI (cena je 8k) dnes mi borec rekl ze specha a necha mi ho klidne i za 6.5k na motor celkem dobra koupe ale chcem neco pojizdneho :)
http://auto.bazos.cz/inzerat/37784454/V ... 8v-gti.php

Zde je ta 1.6 co mam nejbliz
http://auto.bazos.cz/inzerat/36946524/P ... lf-III.php

A zde je ta 1.4 bez koroze,a se slusnou vybavou (Akorat abych se dostal na 12k tak si nechava ALU,a zadni repro)
http://auto.bazos.cz/inzerat/36917567/V ... koroze.php

Potrebujem poradit,jsem hodne v pasti a zitra si mam pro nejakeho jet ale furt nevim estli mam brat 1.4 "s linym motorem" ale bez koroze,a se slusnou vybavou,a nebo 1.6 bez vybavy,a nebo koupit za 6.5k GTI a zbytek do toho zainvestovat...zbytek by byl tech (5.5k) ale zase aby byl pojizdy ... Za kazdy nazor budu vdecny,jinak casem se dotoho bude investovat,nove kola,atest,vyfuk,muzika...atd..ale aby se mohlo investovat potrebuji neco co bude pojizdne a nenechame jen tak ve stichu,O eko mi taky nejde protoze to budu brat pres "telesne postizeneho cloveka z rodiny" a pojistika me taky netrapi mam skoro full body,a nebo napisu na nekoho z rodiny kdo je ma full,neresim 5500 rocne pojistku.
Zde pridavam moji ex :D
Zde pridavam moji ex :D

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Koupe noveho auta

Příspěvek od 11mAjA11 »

U 1.4 + 5 000,- EKO poplatek + 250,- evidenčka + 800,- přihlášení.
GTI inzerce vymazána tzn. prodáno.
1.6 má eko vyřešené ale bude to jezdit jak ta Felda.

Sečteno podtrženo , pokud ta Felacie je aspoň trochu pěkná a neschnilá na prach, nechal bych si ji a šetřil prachy, než zahučet do hrobečku ( G III za cenu kolem 15t bude stejně schnilá a věř tomu nebo ne je to prostě tak..) do kterého se stejně ty peníze nasypou to raději pošetřit a hledat něco obstojného na 30-40 km denně to bohatě stačí, rozhodně ale minimálně 1.6 nebo třeba 1.8..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Conector
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 11.08.2014 16:46

Re: Koupe noveho auta

Příspěvek od Conector »

Tak to GTI uz prodal :D Jinak co je zapotrebi nebo estli jde vubec? Ze bych koupil tu 1.4 a potom bych ju osadil GT motorem... jde to a co na to potrebuji krom motoru?Myslim tim jestli to jde...a musi se neco resit na uradech?Nebo skrz STK aby nervaly?Jinak to EKO neresim to budu tahat pres "invalidu" takze jediny co bude tak 800+200.Jinak bych si tu feldu nechal ale uz se tam taky dost veci sere a tento rok sem do nic vrazil uz 11k a uz me to unavuje jak jednou zacnu rvat do auta tak at ma aspon nejakou hodnotu...tim myslim ze si rad pohraju s golfem bude to moje srdcovka a potom ji prenecham mlade a pujdu do vysiho typu treba...uvidime co ukaze cas...Jinak tu 1.4 bych bral hlavne kvuli te vybave a kvuli te kastly ...

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupe noveho auta

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Mě přijde,žes nějak nepochopil,ci ti kolega napsal.
Za 12tis. prostě neseženeš G3 ve stavu,abys do něj nemusel investovat.
Natož koupit 1,4 a pak tam hrnout 2.0. Spousta úprav ,tímpádem i peněz a legálně to neuděláš.

Vždycky máš minimální investici do náplní a rozvodů.

Za 12k to nebude mít nový gumy(natož druhou sadu),brzdy,tlumiče,koroze...
Obrázek

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: Koupe noveho auta

Příspěvek od Jarda S. »

přišetři a kup něco schopnýho, za 12-15 to bude vždycky hujda do který ještě jednou tolik investuješ
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupe noveho auta

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Repas startéru, alternátoru a hlavy válců, nová vodní pumpa, nové brzdy, svíčky, tlumiče, ložiska kol, pravidelně měněn olej, filtry a náplně, nová sahara z vw toledo, radiátor topení, nové uložení řadící páky + zasouvací palec, nové tlumiče víka pátých dveří, nový výfuk
Starter 1000,-
Altík 1000,-
Hlava 2000-3000,-
Pumpa 700,-
Brzdy ????
Svíčky 400-600,-
Tlumiče 4000-6000,-

Ceny jsou hrubej nástřel.Fakt si myslíš,že jestli ti k tomu dá dvoje kola a jestli je tam tohle všechno dělaný,tak to může stát 15000,- ? A ještě top stav...
Obrázek

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Koupe noveho auta

Příspěvek od 11mAjA11 »

+ je dobré popřemýšlet co si schopen doma opravit svými silami..

Uděláš GO hlavy, rozvody, tlumiče ?

Máš na to vybavení a prostor, nemyslím šroubovák a kladivo..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
shafticzek
Člen klubu
Příspěvky: 2648
Registrován: 15.01.2012 15:35
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupe noveho auta

Příspěvek od shafticzek »

Felicia po faceliftu, pokud nebude totál v KITu, je rozhodně lepší, než golfík 1.4 nebo 1.6 do 15ti tisíc :(
Obrázek- Golf III Variant 1.8 75 HP
Obrázek- Golf III Variant 1.6 101 HP

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: Koupe noveho auta

Příspěvek od Jarda S. »

Conector píše:Jinak to EKO neresim to budu tahat pres "invalidu" takze jediny co bude tak 800+200.
jenže to už ted neplatí, můžeš to protáhnout přes 10 ztp a stejně zaplatíš :adr:


KOŠŤÁL za 1000 v altíku vyměníš tak ložiska, kroužky a uhlíky :laugh:

za mě cena oprav bude zhruba:
startér 1000 - nedělal sem přesně neřeknu
altík viz výše
hlava pokud nebyl prase tak i s rozvodama 3-4000
pumpa 600
brzdy ??? přední cca 1500 kotouče a desky zadní cca 1200 pakny a válečky
svíčky 500
tlumiče 2-3000
ložiska tipnu že zadní ty od skf vychází na cca 500 obě
olej a filtra 1100
sahara netušim co stojí
radiátor topení 300 čína 700 origo
řazení + palec netušim na autě nemam
vzpěry pátých dveří 700
vejfuk 2000
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupe noveho auta

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Dobře víš,jak jsem to s těma cenama myslel.Bral jsem to zhruba a nikde není psáno,že při opravě se hned musí měnit diodovej můstek.
Jinak teda 4x tlumič za 2-3 tisíce?
Nebo přední kotouče s deskama za 1500,- ? To mi teda řekni
Obrázek

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: Koupe noveho auta

Příspěvek od Jarda S. »

jestli je to mizerná 1.4 tak to má nejspíš 239 nechlazený za 300 kotouč
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“