Mantrabeach

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
mantrabeach
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 05.10.2011 20:53

Mantrabeach

Příspěvek od mantrabeach »

Snimek 217.jpg
VW Sharan I,rok výroby 1997,motor 1.9TDI 81kw,manuální 5.stupňová převodovka
Jméno:Šarik:)

Tak včera jsem se stal majitelem tohoto Sharanu TDI.Sám sem ho neviděl osobně,byla ho koupit manželka a já na dálku přes telefon radil kam kouknout a co zkontrolovat atd.Jsem totiž ještě pracovně v Belgii:).A jak sem se dostal k Sharanovi?Sháňka po větším autě nastala v době kdy se nám narodil druhej prcek,mám dva syny :).Jeden kamarád mi ještě k tomu nabízel multivana T4 2.5 LPG za 50t.kč ale ten byl nepojízdnej a muselo by se na něm udělat dost věcí aby fungoval tak jak má.to sem zavrhnul protože jsem věčně pryč a manželka musí jezdit do práce a vozit děti.Takže padla nakonec volba na Šarika první generace.Nejdřív sem chtěl něco na plyn,našel sem jednu vr6 se sekvenčním plynem ale stav karoserie byl žalostnej.Tak nakonec dopadl tenhle TDI.

najeto 330t.km
výbava:manuální klima,6xel.okno,tempomat,palubní pc,tažný na 2t,asi příhřev motoru nebo tak něco,předělaný budíky.víc nevím
litá kola 15tky se zimníma gumama,ekodaň zaplacena
provedené opravy:nový rozvody při 310t.km,nový tlumiče přední,manžety na poloosách,nový komplet brzdy atd

Konečná cena 56t.kč

Co mě čeká a nemine letos je obhlídnutí všeho co nefunguje nebo je poškozené.hlavně opravit spodky prahů který jsou od těch prasat z pneuservisu prohnutý a nechat je stříknout do barvy.opravit ještě jedno místo kolem nádrže a nějaký drobnosti.a celkově doladit kosmetiku.na příští rok asi kola na léto,nejspíš 16 nebo 17

listopad 2013:najeto máme už 347t.km od května:).Auto šlape jak hodinky.Pár drobných oprav už bylo.Např.zámek,servopumpa,vodní pumpa a další drobnosti jinak naprostá spokojenost.

Dneska nazuty zimáky Kormoran snowpro b2 195/65/15 95t.uvidíme co vydržej

duben 2014:354800km:vyměněn zadní třmen,destičky,slíznuty kotouče a vyměněný lana.A taky opravena brzdová trubka

srpen 2014:361500km:opraveny světla zpátečky,vyměněn olej a filtry
Naposledy upravil(a) mantrabeach dne 21.08.2014 14:26, celkem upraveno 4 x.

mantrabeach
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 05.10.2011 20:53

Re: Můj první Sharan TDI

Příspěvek od mantrabeach »

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Mantrabeach

Příspěvek od Marek77 »

Ty budíky vypadají efektně. To se dá někde koupit, nebo je to nějaký domaděl?

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: Mantrabeach

Příspěvek od M@rty74 »

Marku bylo toho plné aukro,ale ted to tam nemůžu najít.

A co tady http://tuning-individual.cz/eshop/inter ... 2_162.html" onclick="window.open(this.href);return false; ?
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Mantrabeach

Příspěvek od Marek77 »

No jo, člověče..... Já to nikdy neviděl. Patrně proto, že jsem to nikdy nehledal ;-). Díky...

mantrabeach
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 05.10.2011 20:53

Re: Mantrabeach

Příspěvek od mantrabeach »

Tak začaly mírné opravy.Výfuk hned za katem(ten už je bohužel uvnitř vymlácenej:) byl pěkně děravej.nejdřív sem myslel že to obrousím a zavařím ale jak sem na to sáhnul tak se to začalo sypat.Takže ten,vyříznout,napasovat trubku co největší a pak doladit aby uvnitř nebyla ostrá hrana.docela to dopadlo dobře,na nějakou dobu to bude určitě stačit.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

No potom sem se chtěl dát do zaslepení EGR ventilu.Po rozebrání sem zjistil že už to někdo udělal za mě:) takže bez práce.

Obrázek

Obrázek

Potom sem si udělal výlet a přivezl něco jiného než vw ale souprava je to supr.Jezdí se s tím krásně

Obrázek

No a tohle mě se.e nejvíc.Asi to budu muset vyříznout a nahradit novým plechem jinak to nevidím.

Obrázek

Obrázek

mantrabeach
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 05.10.2011 20:53

Re: Mantrabeach

Příspěvek od mantrabeach »

Jo jinak budíky jsou od této firmy moman.pl vypadaj fakt hezky ale mám trochu problémy protože to někdo zapojil na vypínač a nejde mi osvětlení tlačítek od oken,vyhřívání okna atd.Jen to problikne když otočím vypínačem na světla.nemůže to bejt v něm?

mantrabeach
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 05.10.2011 20:53

Re: Mantrabeach

Příspěvek od mantrabeach »

Tak sem byl nucen se pustit do zadních brzd protože byly v katastrofálním stavu.Kotouče sem nechal sjet na soustruhu,koupil nový lana na ručku komplet.Bohužel jeden brzdič byl zarezlej tak sem radši sehnal novej,druhej je ok.k tomu nový destičky a je zase pokoj.Ještě letos koupím druhej třmen a oba nový držáky abych měl komplet zadní brzdy nový.Bohužel mi z ničehonic praskla brzdová trubka pod autem tak sem ji musel nechat vyměnit,nemám na to vercajk.
Přílohy
IMG_9981.JPG
IMG_9977.JPG
IMG_9988.JPG
Resize of IMG_9990.JPG
Resize of IMG_9993.JPG

mantrabeach
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 05.10.2011 20:53

Re: Mantrabeach

Příspěvek od mantrabeach »

A je to.lepší jak naviják kterej se se.e a stálo to 60kč:).Jednou je to jištěný šroubem srkz otvor v kole a pak pásovinou.zítra jde na auto ve finální podobě
Přílohy
IMG_20140422_184312.jpg
IMG_20140422_184359.jpg

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: Mantrabeach

Příspěvek od kubenec »

To je ovšem pěknej zlepšovák. :potlesk: :potlesk: :potlesk:

mantrabeach
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 05.10.2011 20:53

Re: Mantrabeach

Příspěvek od mantrabeach »

Díky.teď to mám jak francouzi.škoda že to kvůli sedačkám soudruzi nemohli řešit klasickou vanou zevnitř.

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: Mantrabeach

Příspěvek od smolda »

Buď rád že tam tu vanu nemáš a můžeš v pohodě naložit i těžší náklad, kterej by ti jinak dekl na tý vaně promáčknul. Rezerva zespodu auta je OK.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

mantrabeach
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 05.10.2011 20:53

Re: Mantrabeach

Příspěvek od mantrabeach »

Tak malej update.Blíží se technická tak sem musel začít s opravama.Nesvítily mě od koupě světla zpátečky a celej rok sem se k tomu neměl.No koupil sem novej spínač originál a začal sem rozebírat kolem motoru abych se k tomu dostal.No po chvíli přišlo zděšení protože k tomu spínači nevedl ani kabel takže to samozřejmě nemohlo svítit:D.No hledal sem snad hodinu v motorovým prostoru ale kabel sem nenašel.To už sem byl pěkně nas.anej protože sem věděl že si s tím někdo musel hrát jako se spoustou věcí.Trvalo mi několik hodin než mě napadlo kouknout se k pojistkám a tam na mě najednou vykoukly dva sesponkovaný kabely barvy přesně pro to čidlo.po spojení se samozřejmě světla rozsvítily:).no byl sem šťastnej jako blecha protože sem kvůli tomu musel i rozmotávat motorovej svazek abych ten kabel našel.Doteď nechápu proč to někdo odstřihl a dal k pojistkám.tak sem to natáhl zpátky,dal alespoň obyč konektory a zapojil do čidla.Práce na hodinku max se protáhla na celej den.
Přitom sem vyměnil filtry a olej a mám přípravu na stk za sebou.K dnešku najeto 361500km.
Přílohy
Tohle všechno pro pitomej jeden kabel kterej tam nakonec ani nebyl a spínač byl funkční:)
Tohle všechno pro pitomej jeden kabel kterej tam nakonec ani nebyl a spínač byl funkční:)
IMG_20140820_163650.jpg

Odpovědět

Zpět na „(ne) Jen můj SAG - Sharan Alhambra Galaxy“