KOLA, PNEU - Zimní

Moderátor: čapik

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

KOLA, PNEU - Zimní

Příspěvek od eauto1.cz »

SAIII - Pneumatiky - Zimní

Už jsem zase měl téměř objednanou sadu Michelin a po předchozí A4 která je úžasná a moc doporučuji, (Neznám lepší, za sucha neplavou, trakce na sněhu špičková a lze najet 100.000km i když skoro není sníh a mají GreenX= Nízký valivý odpor) jsem chtěl zkusit A5. Jenže chybí ochrana.

Díval jsem se ale na testy a Continental 850 má teď nejlepší hodnocení.
Né že by to bylo nejdůležitější ale VW ty pneu také používá.
A jsou to snad jediné, které kombinují různé ochrany současně:
Ochranu alu disků před obrubníky FR,
ochranu Conti Seal před defektem a
XL 98H pro vysokou zátěž i rychlost a to vše současně.
Papírově je to nejlepší co jsem našel a dezén vypadá trochu podobně jako u Michelin.
Koupil jsem je a otestuji letos v zimě, potom dám reálné info sem.

Jaké zimáky máte na SAIII a jak jste spokojeni Vy?
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

Uživatelský avatar
PPetr
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: SAIII - Pneumatiky - Zimní

Příspěvek od PPetr »

Ty jsi sehnal TS850 s ochranou seal? Ja kvůli tomu na tu Alhambru musel koupit TS 830.
Ještě nejsou na autě takže nevím ale z loňska mam zkušenosti s TS 850 na jiném autě a byly super. Uvidím jak bude silna zima a kdyžtak je koupím i pro své auto.
ubytování v Praze: ZDE

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: SAIII - Pneumatiky - Zimní

Příspěvek od Marek77 »

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=81752" onclick="window.open(this.href);return false;

Nejsem sice moderátor tohoto fóra, ale vadí mi, když tu někdo vkládá nová témata beze smyslu a hlavně v rozporu s pravidly fóra!!! A není to zdaleka poprvé, že?

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: SAIII - Pneumatiky - Zimní

Příspěvek od trepifajxl »

Marku měl by jsi se někdy stavit na salonu aby jsi pochopil že máš auto z minulého století. Nový auta co nemají rezervní kola mají fakt jiný starosti než jestli koupit gumy za 1100 nebo za 1300 a tak na to asi potřebují i nové téma.
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: SAIII - Pneumatiky - Zimní

Příspěvek od smolda »

Jen si čerte nemysli, wono dá práci udržovat veterána v takovým stavu, aby ho pak vzali do muzea :laugh:
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
PPetr
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: SAIII - Pneumatiky - Zimní

Příspěvek od PPetr »

I sekce passat se tenkrát rozdělila na různé modely. B5 byl úplne jiný oproti B6 včetně rozměru pneu. Kdyz to není tady,nevím proč bych se měl prohrabávat v 8 stranách kde na nový model není nic. Fakt me nezajímá nic o SAG I/II a myslím ze vlastníky I/II zase nezajímá SA III
Dekuji za pochopeni.
ubytování v Praze: ZDE

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: SAIII - Pneumatiky - Zimní

Příspěvek od eauto1.cz »

Ano Contíky TS850 s Conti Seal jsem sehnal, nikde nebyly skladem, všude na objednávku.
Já ty pneu po sezóně prodávám a kupují zase nové, protože mi jinak za deště vypíná v Německu tempomat a nedá se vůbec smysluplně letět :mrgreen:
Teď mám k prodeji zánovní Letní Conti 17" s ContiSeal vzorek asi 85% , pneu co byly na autě při výrobě, mimochodem, ale to sem nepatří.
Ale je to fajn pocit, když jsou ty pneu s ochranou.
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: SAIII - Pneumatiky - Zimní

Příspěvek od the.max »

Marek77 píše:http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=81752

Nejsem sice moderátor tohoto fóra, ale vadí mi, když tu někdo vkládá nová témata beze smyslu a hlavně v rozporu s pravidly fóra!!! A není to zdaleka poprvé, že?

Oni tady prostě v 5ti(?) lidech budou tak dlouho prudit a bordelit, až je odsud někdo vykáže (založí jim extra sekci) a pak teprve budou spokojený, protože o tohle jim tu celou dobu jde a snaží se pro to udělat co se dá :-D
A nebo je to časem omrzí.
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, PNEU - Zimní

Příspěvek od eauto1.cz »

:rofl:
Poslušně hlásím že jsem v půlce zimy přešel z zimních 17" kol na 18" a doporučuji.
20150117_105629.jpg
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: KOLA, PNEU - Zimní

Příspěvek od skacel99 »

Šířku jsi nechal stejnou? jak se to chová na sněhu a ledu,oproti 17"? Chci na příští zimu taky obout 225/40R18

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, PNEU - Zimní

Příspěvek od eauto1.cz »

Jezdím 225/45/18+8,5J ET29
Pořád tam není ta hranice, kdy už to je moc tvrdé. Komfort už je trošku horší oproti 17" ale pořád je to lepší než SharanII na 15"
Ty 17" jsou fajn do města ale na dálnice jednoznačně 18".
A co se týká jízdních vlastností, tak to sedí jako formule a když jsem zkoušel Ecce Hommo, tak při vyplém ESP to drží jak vlak na kolejích a když jsi na hranici, víš kde je.
Jedeš do zatáčky, kde jedou všichni 60 a pískají jim pneu.
Předjedeš je 70kmh a nepíská nic, dlouhá táhlá zatáčka, jedeš a neustřelí to, sedí to úžasně na hranici přilnavosti třeba 70kmh
a za tou hranicí jedeš třeba 73kmh začnou OBĚ nápravy klouzat ale tak čitelně a pomalu,že jen ubereš plyn na těch 70kmh a hned se to chytne jako letní gumy ani nemusíš na brzdy a
zase přidáš na 73kmh a zase to opatrně klouže.
Prostě podvozek se chová lépe než BMW kde tě začne předjíždět zadek, tam je to sice záměr, ale je to takové nepraktické :D
Tady kupodivu u SAIII ani nejde předek po tečně ven ze zatáčky jak bys čekal. Prostě buď to drží nebo jdou bokem obě nápravy ale tak čitelně,že nechápeš jak je to možné. Ten kdo ten podvozek ladil, to byl velký umělec.
Takhle naladit MPV s těžkým motorem vpředu, to je skoro zázrak.
A to vše je korunováno tím, že to je komfortní auto, né tvrdé :idea:

Trakce na suchu super, nemusíš brzdit před každou zatáčkou, a i na dálnici jedeš prostě 130 zatáčka nezatáčka (Praha-Humpolec např) a neřešíš že máš zimáky,
prostě jezdíš jako v létě a neplave to téměř vůbec. Skoro jako letní.

No a na sněhu vyjedu hravě i s vlekem i bez 4motion, kde je 12% stoupání a sníh vyhrne sypač s radlicí a udělá takové to náledí tou radlicí, vznikne místy led místy sníh, víš co myslím.
A vyjedu to i na těchto pneu. Akorát to chce jet plynule a rozjetý a když slyšíš jak pracuje EDS tak cit na plyn a jedeš nahoru jako bys měl Quattro :good:
Ty 225 nejsou ani moc široké, protože mají hodně podélných drážek, takže se chovají dobře i ve vysokém sněhu a umí se proříznout.
Na sněholedu to ale brzdí velmi špatně. Tam velký pozor. Oni výrobci mají pořád nějaké revoluční propagační materiály o "do sebe zapadajících lamelách" ale mám pocit, že ty gumy na náledí brzdí všechny stejně špatně dnes, jako před 20ti lety. Na ledu velký pozor, jinak super.
Naposledy upravil(a) eauto1.cz dne 17.01.2015 14:26, celkem upraveno 1 x.
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: KOLA, PNEU - Zimní

Příspěvek od skacel99 »

Díky za info :good: Ještě je ale podstatný,co tahle šířka dělá ve břečce,nebo těžkým mokrým sněhu na hranici pršení? Z toho mám největší strach,že to bude mnohem víc směrově nestabilní,než úzká guma. Máš to vyzkoušeno?
Jezdil jsi v téhle šířce i nějaký jiný zimní gumy,než Continentaly? Ona přece jenom ta cena oproti klasice 15/16" není moc přátelská

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, PNEU - Zimní

Příspěvek od eauto1.cz »

Vím přesně co máš na mysli.
Mám na Multivanu 225 Uniroyal zimní,
4ed5419e4d07e.jpg
jejich nejsilnější stránka je voda břečka sníh a dá se říct,
že pokud nastane ten extrém,co uvádíš, tak v u chvíli jedou po dálnici všichni osobáci ze 130
najednou okolo 50-70 a jen kamiony jedou pořád 90 a připadáš si ja v Anglii
když jede pravý rychleji než se jelita začkou řadit. Pak je levý volný a já na 225 i s vlekem
jedu opatrně 100 a jsem v tu chvíli nejrychlejší a ani nevypne tempomat, t
akže trakce těch 225 Uniroyal je super, jinak by tempomat při prvním prokluzu vypl.
P1250108 a mini.jpg
SAIII je ale oproti Multivanu asi o 600kg lehčí, takže tam bude hodně záležet na tom typu dezénu, ale třeba teď ty poslední zimy, to byla břečka pár dní, jinak pohoda. A Zimní máp povinné půl roku. Jezdit půl roku na 16" a plavat v každé zatáčce ven, nebo i na rovině se to vlní jak had, však víš. Takže zvol co Ti vyhovuje.
Největší problém je stejně asi cena, jinak není co řešit. U SAGII jezdit na 18" bylo kostitřas. Teď už je konečně podvozek úplně jiný a bez pořádných kol je každé auto o ničem...
Naposledy upravil(a) eauto1.cz dne 17.01.2015 14:55, celkem upraveno 2 x.
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: KOLA, PNEU - Zimní

Příspěvek od skacel99 »

Tak já to chci hlavně na GV,což je úplně jiná váhová kategorie :D Ale dík za postřehy :good:

tomecekm
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 03.02.2015 20:59

Re: KOLA, PNEU - Zimní

Příspěvek od tomecekm »

ahoj ja mam sharana III zatim asi 10 dnu, uplne novy 2.0TDI 130kw a dal jsem zimni gumy Contiseal TS 830 na plechovych discich KFZ a zatim jhsem spokojeny. co vim, tak continental vzdy v testech vysel dobre. na ocelovych discich sice auto nevypada az tak hezky, ale z hlediska prakticnosti jsem sel do teto volby

Odpovědět

Zpět na „Podvozek + kola“