Svítí ABS a ESP G4

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
agron
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 29.10.2013 19:12

Svítí ABS a ESP G4

Příspěvek od agron »

Zdarec.
O abs a esp jsem našel spoustu topiků všude možně ale nenašel jsem to co řešim já.

Za jízdy se rosvítila kontrolka ABS a s tim i kontrolka ESP. Po pár kilometrech zhaslo oboje a pak se zase rosvítilo.. Takhle to chvilku dělalo a pak už to začlo svítit stále už po nastartování. Napíchnuto na VAG a chybu psalo vadný snímač PP kolo. Tak jsme objednali nové čidlo a proběhla výměna. Jen pro zajímavost. Staré čidlo co bylo na kole bylo prasklé a nějakej profík ho spravoval slepením silikonem a samozřejmě že mě při jízdě silikon nevydržel a čidlo upadlo....

Po výměně napíchnuto na VAG a mazání závady. Kontrolka ABS blikala a po zavření VAGu zhasla. Říkám OK a jedeme. Po cca 1km se zase obě kontrolky rosvítily a svítí doteď. VAG stále píše chybu PP snímače. Jediný v čem je rozdíl oproti stavu před tim je, že po startu svítí ABS a během jízdy se rosvítí ESP. KOntrola pojistek v autě i na baterce OK, kroužek na kole taky OK...

Nějaké rady?

Auto G4, 2001, 1,9 tdi, 85kw

Předem díky

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Svítí ABS a ESP G4

Příspěvek od xerxes »

kukni ještě pro jistotu na vagu na všechny čidla jestli davaj signal,nedostal ses nahodou vagem omylem na kodovani?

agron
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 29.10.2013 19:12

Re: Svítí ABS a ESP G4

Příspěvek od agron »

Dělal jsem to u kamaráda co opravuje... Jen se to píchnulo na vag. Kouknul jsem jen do volby palubní deska a dal vyčtení závad, jestli tam neni nějaká chyba (občas mi to špatně načte klíček). Pak se šlo zpátky a dala se volba ABS. tam se dalo vyčíst závady a pak vymazat. Chyba se odstranila ale za jízdy opět naskočila jak jsem popisoval... A ještě jsme koukali na volbu autorádio, protože mám nic moc signál a tak jsme vyčítaly závady i na něm abych věděl jestli je napojený napájení antény.. Pak jsme to zavřeli. O ničem dalším, co by se tam dělalo nebo kam by se lezlo, nevim...
To kodovaní je kde? Jako přímo v tý volbě ABS? Ale co vim, tak je to vše pod těma jejich kodama co maj. Musíš zadat nějaký číslo kanálu tý věci kterou hledáš a pak definuješ dál nebo jak to je. A to jsme nic takovýho nedělali. Objednal ještě jiný čidlo at zkusíme, jestli náhodou tohle neni nějaký zmetkový. V pátek tam znova pojedu tak se uvidí.
A na ty čidla se kouknu kde přesně? já se v tom nevyznám tak nevim..
Nebo ještě nějakou radu co by jsme tam měli zkontrolovat nebo udělat?

VAG má v češtine, ale nevim jaká je to verze, tak snad to bude vše stejný..

agron
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 29.10.2013 19:12

Re: Svítí ABS a ESP G4

Příspěvek od agron »

Dneska se mi stalo něco podivnýho. Kontrolky svítily bezezměny a najednou při normálním brždění mi auto cuklo, začal rumplovat pedál a zdálo se mi, že to najednou nějak moc nebrzdí. Tak jsem zastavil a koukám, že kontrolky zhasly. Tak jsem jel dál. Zrovna jsem jel jen krátkou trasu mezi obchodákama takže žádná dálka. Kontrolky nesvítily a když jsem přijel na parkoviště a chtěl jsem zastavit abych zaparkoval, tak mi zase zabrnkal pedál, moc to nebrzdilo a tak jsem zastavil. Pak jsem to jen projel po parkovišti a už to zase brzdilo normál jak má a vše ok a ani kontrolky nesvítily. Proběhl nákup, start auta a vše ok (kontrolky nesvitily). Po jízdě cca 1 - 2 km se opět rozsvítily obě kontrolky a už nezhasly...

Napsal bych WTF.... A docela by mě zajímalo co to jako bylo...

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Svítí ABS a ESP G4

Příspěvek od duduh »

Chce to během jízdy ještě změřit VAGínou funkčnost (velikost napětí) na jednotlivých čidlech.A podívej se ještě jestli není rezavý sajrajt mezi čidlem a kroužkem ABS u ostatních čidel.

Uživatelský avatar
Gromda
Člen klubu
Příspěvky: 219
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Svítí ABS a ESP G4

Příspěvek od Gromda »

Je to tak jak píšou klucí přede mnou. Chce se to podívat na blok naměřených hodnot na VAGu (je to jedna z voleb, tak jako výpis chyb), a poté najít správný blok (tuším, že číslo 03), rozjet se s autem a sledovat hodnoty, které se budou objevovat v jednotlivých polích (musí být prakticky stejné). A buď je špatné čidlo, nebo je daleko od kroužku, popř. je bordel v kroužku. No a nebo samotná kabeláž (konektor).

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“